X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpetacja wykresu
Odpowiedz

Interpetacja wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 20 maja 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    To moja pierwsza prośba do was o interpretację wykresu oraz udzielenie paru odpowiedzi na pytania :)

    Mimo tego, że testy owulacyjne były pozytywne 16 oraz 17 dnia to mam wrażenie że jednak tak nie było...
    Wczoraj miałam skurcze jajników i to bardzo nie przyjemne a ja zazwyczaj mam takie bóle w dwóch przypadkach: zbliżający się @ lub w okresie owulacyjnym. Czy mogę sugerować, że jednak owulacja wystąpiła wczoraj tzn 19 dnia?

    Czy mimo tego, że temperatura zaczęła rosnąć od 14 to owulacja mogłaby wystąpić wystąpić 19 dnia?

    Mam skierowanie na progesteron i przez tą nie pewność kiedy miałam owulację nie bardzo już wiem na jaki dzień mam zaplanować te badanie.
    Ginekolog wręczając mi skierowanie powiedziała, że mam wykonać 7 dni przed przewidywaną @ czyli mniej więcej 22... ale wszędzie gdzie czytam to jest napisane aby wykonać te badanie 7 dni po owulacji... Może źle zrozumiałam lekarza? Czy te dwa sposoby są dobre tzn 7 dni przed @ albo 7-8 dni po owulacji?

    https://ovufriend.pl/graph/154dc4c28df64a3aa044bf78bb306013

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2014, 12:05

    8p3ow1d3joghk98e.png
  • sonia18a Koleżanka
    Postów: 40 41

    Wysłany: 20 maja 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neli, kochana z tego co wiem bole jajnikow wcale nie musza sugerowac owulacji, ale moga wskazywac okres 'okoloowulacyjny', czyli moga rowniez wystapic juz po owulacji. Wydaje mi sie, ze owulacja wystapila najdalej 18.

    Powodzenia :)

    Odnosnie 7 dni po owulacji, a 7 przed @: bardzo czesto lekarze przyjmuja iz faza lutealna trwa 14 dni. Tym samym 7 dni po owulacji, a 7 dni przed @, daje dokladnie to samo. Jesli jednak Twoja faza lutealna jest innej dlugosci, powinnas wykonac badanie progesteronu 7-8 dni po wystapieniu owulacji i tutaj umownie liczy sie dni od dnia w ktorym temperatura zaczela wzrastac.

    Edit: dopisek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2014, 15:20

    Brian kwiecien '09
    Meeah sierpien '10
    Lilka pazdziernik '13 [*]-17tc, 58g i 13cm
    2 malenstwa listopad '07 [**]- 13tc
    1d5768e59e373b8fcd09e70c5384aa35.png
  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 20 maja 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jak pójdę w piątek 23/05/2014 na badanie to będzie ok?
    Dopiero od 2 miesięcy jestem na OVI i za bardzo nie wiem czy moja faza lutealna trwa 14 dni ale wg programu średnia wynosi 12 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2014, 17:04

    8p3ow1d3joghk98e.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 20 maja 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedno sprostowanie: jeżeli chcesz, jak najpoprawniej obliczyć fazę lutealną niezbędny jest objaw szczytu śluzu. Bez niego nie idzie wyłonić "temperatury przedwcześnie podwyższonej", a doliczając ją/je do fazy lutealnej można się przejechać i w złym terminie zrobić badania.

    Nasuwa mi się pytanie dlaczego temperatury z 8-12 dc masz zaznaczone jako zaburzone?

    Przyznam szczerze, że oceniając jedynie temperatury to dopiero skok w 20 dc spełnia warunki.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 20 maja 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaznaczyłam je jako zaburzone bo w tym czasie brałam L-karnitynę a ona mi podwyższa temperaturę. Powinnam mimo tego nie zaznaczać jako zaburzone?
    Może przez to cały wykres nie będzie miał sensu?

    8p3ow1d3joghk98e.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 20 maja 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w tej sytuacji nie da się prawidłowo wyznaczyć dni płodnych i szacować w którym dniu po owulacji jesteś :(.

    ps. Temperatury powinny zostać oznaczone jako zaburzone.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 20 maja 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi się że piątek będzie odpowiednim dniem jeśli lekarz wspomniał o 7 dniu po owulacji. Ze skoku temperatury na dzień dzisiejszy wygląda że piątek, sobota to 7 dpo. A czemu w takim razie lekarz nie zaproponował monitoringu?

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 20 maja 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie to nawet chętna nie była dając mi skierowanie na badanie... Staram się o dziecko 4 cykl i większość lekarzy (u których byłam zanim zdecydowałam się na tą jedną) to mnie zbywali tekstem, żebym przyszła do nich za parę miesięcy... że za wcześnie jest na takie "dopieszczenie" jak monitoring itd.

    8p3ow1d3joghk98e.png
  • Neli Przyjaciółka
    Postów: 73 22

    Wysłany: 27 maja 2014, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myślicie że z mojego cyklu może coś jeszcze miłego wyniknąć? Coś słabo rośnie temperatura... W porzednich cyklach było wiadomo że zbliża się @ bo od 8 dpo temperatura spadała a tym razem jest inaczej. Jakoś dziwnie.

    8p3ow1d3joghk98e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat lekarzy to temat rzeka..... w Polsce zawsze się wszystko odkłada na później. Zamiast stosowania profilaktyki to się wydaje masę pieniędzy na leczenie, no i pretensje czemu pacjent nie zgłosił się wcześniej.

    Jak mam tak, że jajniki mnie bolą przez jakiś tydzień więc ciężko wyczuć kiedy owulacja ;]

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ