X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpretacja wykresu
Odpowiedz

Interpretacja wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aurinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 maja 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    to jest mój pierwszy post na forum. Śledzę Wasze forum od dłuższego czasu. Nie traktuję Waszych opinii jako "zamiast lekarza" tylko po prostu jestem ciekawa Waszego zdania.
    Mam stwierdzone PCO, biorę 1/2 tabletki Dostinex tygodniowo na obniżenie prolaktyny (wyniki są w normie podczas przyjmowania leku). Dodatkowo od tego cyklu biorę Euthyrox 25 (1 tabletka rano).
    Od dłuższego czasu (tj. od listopada) mam plamienia zamiast okresu (lub baaardzo skąpy okres). Od 2 miesięcy staramy się o dzidziusia ale owulacja u mnie nie występuje więc wiem że szanse były żadne. Czekam na @ aby od 5-9 dnia cyklu brać Clo.
    Od poprzedniego cyklu zaczęłam mierzyć temperaturę. W poprzednik cyklu wykres był typowy dla PCO czyli wielkie zęby krokodyla. Cykle mam z reguły 28-30 dniowe (od plamień do plamień). Teraz jest 34 dzień cyklu i plamień/@ brak. Wykres w tym cyklu ma jakby dwie fazy, ale mimo to temperatura jest skacząca. W dniu dzisiejszym (34 dc) zrobiłam test ciążowy i oczywiście wyszedł negatywny. Jednak skąd ciągle taka wysoka temperatura i brak @? Co to może oznaczać? Chciałabym już dostać @ i zacząć cykl z Clo....

    W stopce zamieściłam swój wykres.

    3673912507e655fec368e5a2a0fd2ff1.png
  • aurinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 maja 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba że okazałoby się, że jestem w ciąży to byłabym najszczęśliwsza na świecie :) Wiem, że czasem zdarzają się takie spontaniczne owulacje - nawet mimo PCO i braku regularnych owulacji.

    3673912507e655fec368e5a2a0fd2ff1.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 21 maja 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda że nie zaznaczałaś śluzu a w szczególności dnia szczytu luzu bo bardzo możliwe że wyższe temp rozpoczęły sie u Ciebiee 25 dc a nie tak jak OF Ci zaznaczył. Sluz w obserwacjach jest bardzo ważny nawet ważniejszy od temp. Bez objawu szczytu śluzu nie ma możliwości dokładnego zinterpretowania cyklu :)

    Nona lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • aurinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 maja 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez PCO przez cały cykl mam biały gęsty śluz. 19 dc zauważyłam że był wymieszany z płodnym.
    Dziwi mnie ta utrzymująca się wysoka temperatura. Mam nadzieję, że to nie np. jakiś stan zapalny.

    3673912507e655fec368e5a2a0fd2ff1.png
  • aurinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 maja 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zeszłym cyklu również miałam trochę płodnego śluzu w 16 dc, tylko że przez cały cykl temperatury były zupełnie inne, bo nie wynikała z niego żadna faza, tylko nieustanne skoki w górę i w dół.Może teraz jakuś wpływ ma jednak ten Euthyrox.

    3673912507e655fec368e5a2a0fd2ff1.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 21 maja 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przecież nie masz wysokiej temp :) a podwyższona może być po owulce a jak już wspominałam faza wyższych temp. nie koniecznie rozpoczęła sie tak jak program OF to zaznaczył. OF nie wyznacza owulacji bo tego nie da sie wyznaczyć bez monitorowania owulacji. OF bardzo często błędnie wyznacza fazę wyższych temp. nie sugeruj sie tym programem :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • aurinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 maja 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może jest jeszcze szansa na dodatni wynik testu :-) Dziękuję :-)

    3673912507e655fec368e5a2a0fd2ff1.png
  • aurinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 23 maja 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie!!!! Odebrałam właśnie wyniki HCG i wynosi 117,99 mlU/ml :)))))))
    Nie wiem tylko czy się nie cieszyć za szybko, choć już się strasznie cieszę ;)

    Czy ja dobrze myślę, że wynika z tego że owulacja rzeczywiście była 24 dc (skoro skok temperatury był 25 dc) i teraz jest około 11-12 dzień od zapłodnienia (stąd takie niskie HCG mimo 36 dnia cyklu)?

    3673912507e655fec368e5a2a0fd2ff1.png
  • aurinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 23 maja 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i już widzę, że powinnam była zrobić badanie beta HCG, a nie samo HCG.

    Czy mój wynik LH 9,9 mlU/ml (w normie dla dnia cyklu) i FSH 4,05 mlU/ml (w normie dla dnia cyklu)(stosuniek LH/FSH wskazywał właśnie PCO) może mieć wpływ na HCG i w rzeczywistości wynik jest sfałszowany aż tak bardzo?

    3673912507e655fec368e5a2a0fd2ff1.png
  • aurinka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 23 maja 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mój przypadek jest zbyt skomplikowany ;-)

    3673912507e655fec368e5a2a0fd2ff1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ