X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpretacja wykresu po porodzie
Odpowiedz

Interpretacja wykresu po porodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sia Przyjaciółka
    Postów: 81 20

    Wysłany: 19 lutego 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Proszę o pomoc w zinterpretowaniu mojego wykresu. Jest to mój drugi cykl po porodzie i mam problem z wyznaczeniem owulacji.

    1kk0x1hpe17u1349.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 19 lutego 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykres ładnie wygląda :) Dni plodne skończyły Ci się 21 dc. Owulacja była najprawdopodobniej 17-28 dc ale tego jak pewnie wiesz nie da sie stwierdzić na 100% ważniejszą informacją jest czy chce sie zajść w czy nie wiedzieć kiedy są dni płodne a kiedy się kończą :)W pamiętniku zamieściłam krótką poradę jak wyznaczać dni płodne.
    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446,1.html?sd=1

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • sia Przyjaciółka
    Postów: 81 20

    Wysłany: 19 lutego 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki vanessa, przed ciążą nie miałam problemów z interpretacją wykresu i wyznaczaniem dni płodnych. Teraz jakoś mam z tym problem jak dla mnie mało widoczne są te skoki.

    1kk0x1hpe17u1349.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 lutego 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sia wrote:
    Dzięki vanessa, przed ciążą nie miałam problemów z interpretacją wykresu i wyznaczaniem dni płodnych. Teraz jakoś mam z tym problem jak dla mnie mało widoczne są te skoki.
    Co Ty gadasz :) przecież te skoki są książkowe :) No chyba że mówimy o różnych wykresach :/ Może wklej go tutaj :D

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Werona Nowa
    Postów: 3 6

    Wysłany: 20 lutego 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Jestem tu w zasadzie od dzisiaj. Mam 43 lata dwa miesiące po porodzie wyczekiwanej od dwóch lat córeczki.Chciałabym uporządkować swoje cykle razem z wami. Organizm mój szaleje, nie miałam jeszcze miesiączki, mierzę temperaturę i prowadzę obserwacje na karcie. Czy mogłabym prosić o interpretację tego co mi wyszło na wykresie?
    https://ovufriend.pl/graph/23b11c0af506717b0bef7e0b3061f1e8

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2014, 13:17

    Wercia
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 lutego 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werona wrote:
    Witam!
    Jestem tu w zasadzie od dzisiaj. Mam 43 lata dwa miesiące po porodzie wyczekiwanej od dwóch lat córeczki.Chciałabym uporządkować swoje cykle razem z wami. Organizm mój szaleje, nie miałam jeszcze miesiączki, mierzę temperaturę i prowadzę obserwacje na karcie. Czy mogłabym prosić o interpretację tego co mi wyszło na wykresie?
    https://ovufriend.pl/graph/23b11c0af506717b0bef7e0b3061f1e8
    Po porodzie i przy karmieniu zupełni inaczej interpretuje się cykl. Trzeba czekać do pojawienia sie miesiączki poprzedzonej kilkudniową zwyżką temp.
    Dni płodne są określane inaczej np. ostatni dzień krwawienia (niepoprzedzonego kilkudniowym skokiem temp) jest uznawany jako dzień szczytu sluzu. Wiele by pisać na ten temat.
    Na pewno nie możesz tak interpretować cyklu jak robi sie to przed ciążą i nie sugeruj się OF bo on się myli przy zwykłych cyklach a co dopiero przy takim. Nawet nie ma zaprogramowanej interpretacji cyklu po porodowego.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Werona Nowa
    Postów: 3 6

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Vanessa za radę. Gdzie mogłabym się czegoś więcej dowiedzieć n/t interpretacji cyklów poporodowych? Głownie chodzi mi o to żeby na razie omijać dni płodne. Przy założeniu,że będę karmić jeszcze długo, temperatura mi wzrasta , (potem maleje) miesiączki długo nie będzie. I masz babo placek...
    Pozdr
    Aga

    Wercia
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werona wrote:
    Dziękuję Vanessa za radę. Gdzie mogłabym się czegoś więcej dowiedzieć n/t interpretacji cyklów poporodowych? Głownie chodzi mi o to żeby na razie omijać dni płodne. Przy założeniu,że będę karmić jeszcze długo, temperatura mi wzrasta , (potem maleje) miesiączki długo nie będzie. I masz babo placek...
    Pozdr
    Aga
    Zerknij i poczytaj na tej stronce bo ja niestety nie mam doświadczenia w wykresach po porodowych aby próbować Ci coś wytłumaczyć. Tutaj powinnaś znaleźć potrzebne informacje
    http://embrion.pl/npr/szczegol.htm#po_porodzie

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jeszcze dorzucę tę stronę do informacji o cyklu poporodowym: http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#okrespoporodowy

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ