X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpretacja wyników z 18dc
Odpowiedz

Interpretacja wyników z 18dc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lenka586 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 lutego 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) 8 miesiąc prób póki co nieudanych :( postanowiłam zrobić wyniki na własną rękę, bo gin powiedziała, że do roku nie ma co się doszukiwać. Czekam na wizytę , ale mam już wyniki i chciałam poprosić Was o pomoc w ich interpretacji.
    Badanie z 18dc przy średnim cyklu 26dn.
    LH - 11,32
    Estradiol - 259,7
    Progesteron - 17,85

    Wydaje mi się, że u mnie problemem może być zbyt krótka faza lutealna, ale sama nie wiem, pewnie trzeba by zrobić dokładny monitoring..
    Od jakiegoś czasu mam też jednodniowe plamienia na kilka dni przed @, a potem normalny @, któraś z Was też tak ma?
    W każdym razie, czy na podstawie tych wyników "coś" już można wywnioskować?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 14:15

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 lutego 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, wszystko wygląda ok. Progesteron ładny. Przy 26-dniowych cyklach, powinnaś mieć owulację najpóźniej w 15 dniu cyklu (chociaż niektórzy lekarze twierdzą, że 10 dni fazy lutealnej też jest ok), sądząc po wynikach progesteronu w 18 dc, to nie masz za krótkiej fazy, bo na pewno w ciągu 3 dni nie urósłby tak wysoko :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Lenka586 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za pomoc :) <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2018, 20:10

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ