X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak mierzyć temperaturę kiedy wstajesz często do dziecka
Odpowiedz

Jak mierzyć temperaturę kiedy wstajesz często do dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Patrycjus Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie jak w temacie, jakk mierzyć prawidłowo temperaturę kiedy w nocy wstaje dość często do dziecka? Ciężko jest o tej samej porze bez wcześniejszego wysiłku.

  • Wariatkaa Przyjaciółka
    Postów: 107 130

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama sie z checia dowiem i zajrzalam tu by odszukac odpowiedzi. Moze ktos nam vos powie :-)

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to moze ja :)

    Teraz mały ma 10 miesięcy i zwykle bydzi sie raz w nocy i później około 5 rano. Wcześniej pobudki były częściej, zdarzało sie że nawet co 30 min (gdy szły pierwsze ząbki)
    My problem mierzenia temperatury rozwiazaliśmy w ten sposób ze ja wstaje w nocy, zabieram małego do łóżka, karmie na leżąco i następnie odkładam. Mąż ma dyżur od 4 nad ranem i podaje mi małego jak trzeba nakarmić (teraz to juz raczej około 5 gdy mały sie budzi) albo sam go usypia. Temperaturę mierze o godzinie 6.

    Według zasad npr aby pomiary nie były zaburzone:
    - powinno sie spać minimum 6 godzin (wstawanie do dziecka żeby podsć pierś, przewinąć czy uspokoić nie zaburza pomiarów, inną sytuacją jest gdy np dziecko ma gorączkę lub jest chore i czuwamy nad nim)
    - na około jedną lub dwie godziny przed mierzeniem nie należy wstawać z łóżka (i dlatego mąż ma dyżur od 4 przy wstawaniu do małego) aaa i tu niekoniecznie trzeba spać!
    - mierzymy zawsze o stałej porze tym samym termometrem w tym samym miejscu.

    Zasady te zaczerpnełam z książki powrót płodności po porodzie LMM i metody angielskiej.

    Mam nadzieję ze pomogło. U mnie działa i stosuje z powodzeniem :) AAAAA i mała uwaga ja zauważyłam ze nie wystarczy u mnie 1h leżenia przed pomiarem musi być około 2

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, mi też się to przyda :)
    wychodzi na to, że zbyt rygorystycznie podchodziłam do mierzenia temperatury przed ciążą. Mianowicie byłam przekonana, że jak wstanę do WC powiedzmy 2h przed godziną mierzenia to temp już jest zaburzona.

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
  • kaROLinka03 Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.

    Ja chodzę spać między 22 a 01 w nocy. Dziecko czasem budzi mi się o 2 lub 3-4. Ja mierzę temperaturę codziennie (prawie) o 5:30. Jeśli dla przykładu córa obudzi się o 4:30, a wracam od niej o 4:45 to wtedy mierzę temperaturę o 5:45. Tak aby była przynajmniej 1godzinka odpoczynku.

    Pozdrawiam :)

    iv09y2v4pxbtgpk6.png
    zem3df9hgok2iivu.png
    0d1ycsqv7ge0ua5t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ