X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak sprawdzacie szyjke?
Odpowiedz

Jak sprawdzacie szyjke?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 20 września 2013, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcialam zaczyc sprawdzac moja szyjke macicy ale nie wiem jak. Nie ma pojecia gdzie to jest. Jak wkladam palec to tam jest tyle roznych rzeczy ze nie wiem ktore to szyjka. Jak gleboko wsadzacie palec? Czy ona jest juz na poczatku czy tzeba caly palec wlozyc?

    Blysk_kotka lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 20 września 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    (...)tam jest tyle roznych rzeczy ze nie wiem ktore to szyjka.(...)
    Ale co ty tam masz poza szyjką macicy?
    może ten obrazek będzie pomocny?
    http://rodzina.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2011/05/11NPR-plansze-006.jpg

    a to, jak wysoko jest szyjka zalezy od fazy cyklu. W najbardziej płodnym momencie (owulacja) będzie bardzo wysoko, może być tak, że nie ma możliwości aby ją "wymacać".
    Do badania też trzeba sie odpowiednio zabrać. Najlepiej o stałej porze dnia (ale nigdy nie z rana!), może być np. wieczorem. Najwygodniej jest sobie kucnąć.

    Niestety nie ma złotej metody na badanie jej otwartości, niektóre kobiety nie mają z tym problemu a u innych może wydawać się taka sama przez cały cykl.

    kamcia, rybka lubią tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 20 września 2013, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybierz sobie odpowiadającą Ci pozycję i tego się trzymaj, badaj się jednym i tym samym palcem, o tej samej porze. Dla przykładu ja badam się zawsze o 14.00 , pozycja jak do zakładania tamponu, czyli jedna noga podniesiona( oparta o wanne czy coś) wkładasz palec aż poczujesz opór. Trochę nim "pogmeraj" żeby sprawdzić czy jest otwarta czy nie , miękkość i wysokość łatwo wyczuć ale trzeba trochę czasu żeby zauważyć , zachodzące zmiany. Powodzenia

    rybka lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 20 września 2013, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotka w necie jest mnóstwo stron z fotkami szyjek w różnych momentach cyklu. Mało może te zdjęcia estetyczne, ale dają pogląd co i jak. Pogmeraj trochę, bo moja np jest bardziej po lewej stronie, a nie po środku :)

    0dc6585ca1c638f77a6179b49e8bae1f.png

    rybka lubi tę wiadomość

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 20 września 2013, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja te zdjecia w necie widzialam ale i tak nie wiem ktore to jak wkladam palca:P

    rybka lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 20 września 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale tam nie ma nic innego :P Jest pochwa i na samym końcu szyjka. Coś jak "guzek", jest lekko "wystająca".

    rybka lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 20 września 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj sobie ten temat:

    https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/sluz-owulacyjny,958,2.html

    Tutaj tłumaczymy innej dziewczynie bardzo obrazowo i dokładnie, jak wybadać sobie szyjkę :).

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 20 września 2013, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dzisiaj sobie tam pogmeram. Napewno ja mam bo ginekolog nic nie mowila :P.

    Blysk_kotka lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 21 września 2013, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest na środku , ale żeby sprawdzić otwartość to się musze nieźle nakombinować i nagmerać właśnie.Bo otworek jest bardzo do przodu , nigdy mi żaden lekarz nie mówił że mam coś nie halo z budową , ale jak ja to pierwszy raz namierzyłam to byłam w lekkim szoku :) haha człowiek się jednak uczy całe życie

    rybka lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 24 września 2013, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    haha człowiek się jednak uczy całe życie
    Taaaa, szczególnie jak musi działać na oślep, haha :D

    rybka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2013, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie sprawdzam, bo nie ogarniam tego :)

    a poza tym dziewuszki to uważajcie po owulacji z tym sprawdzaniem...

    rybka lubi tę wiadomość

  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 6 października 2013, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam nie sprawdzać, bo jakoś tego nie lubię :P jak już to robię to też najlepiej jedna noga oparta o wannę. Fakt, trzeba "pogmerać" szczególnie jeśli jest wysoko. Ja na początku szukałam na wprost, a mam ją bardziej z lewej strony. teraz mam 11 dc, szyjka jest wysoko ale wydaje mi się, ze jest twarda. czy to możliwe?bo chyba powinna być miękka?

    81clk9i.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ