Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów kiedy najbardziej płodny okres?
Odpowiedz

kiedy najbardziej płodny okres?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 grudnia 2016, 18:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  witajcie wszystkie staraczki :) chciałam sie zapytac jak to jest z tymi dniami płodnymi. czy ovufriend dobrze wylicza wam owuacje> i w który dzien jest najwieksza szansa aby doszło do zapłodnienia? w dzien pozytywnego testu owulacyjnego czy w dzien wzrostu temperatury? pozdrawiam wszystkich serdecznie


  e6b11ad06a6a191f6f8167ebe8f3ddc2.png

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2016, 18:56

 • abbigal Ekspertka
  Postów: 247 147

  Wysłany: 11 grudnia 2016, 12:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tak w skrócie, to wzrost temperatury oznacza, że owulacja była... czyli, że co do zasady już pozamiatane. Zdecydowanie bardziej pomocne są testy owulacyjne, no i badanie śluzu płodnego.

  bl9cf71x6utlp7p9.png
  6 lat starań
  C III P I
 • irma37 Koleżanka
  Postów: 58 10

  Wysłany: 29 grudnia 2016, 20:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mnie Ovu dobrze wyznacza ovulację. Pozytywny test sugeruje, że zbliża się owulacja (powinna wystąpić od 24 do 36 godz.). Skok temperatury (trzy wyższe) informuje, że owulacja wystąpiła. Należy starać się w te dni, najlepiej jak plemnik czeka na jajeczko :) Dobrze jeszcze badać szyjkę macicy i obserwować śluz.

  Irmina
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego