X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Kolejny cykl z opóźniającą się miesiączką
Odpowiedz

Kolejny cykl z opóźniającą się miesiączką

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • adaska Autorytet
    Postów: 4053 3025

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane :)

    Niestety nie znalazłam takiego tematu (być może źle szukałam) ani odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Ale od początku.
    W zeszłym miesiącu miałam problem z miesiączką. Opóźniała się dość sporo, więc postanowiłam udać się do ginekologa (przed wizytą byłam na becie wierząc, że może jednak ale niestety negatywna). Mieliśmy z narzeczonym ogromne nadzieje :( Po badaniu pani doktor powiedziała, że mam słabe endometrium i miałam cykl bezowulacyjny. Dostałam dupka na wywołanie, którego miałam brać 10 dni. Po 7 dniach postanowiłam odstawić, bo strasznie źle się czułam (zawroty głowy, mdłości, czasem nawet biegunka). Miesiączka wystąpiła 4 dni po odstawieniu. Dzień pierwszy- lekkie plamienie, 2 dnia się ze mnie (brzydko powiem) lało, a 3 dnia nic.
    W tym cyklu powinnam dostać miesiączki 8 dni temu i cisza. Nic się nie zanosi nawet. Zawsze bolały mnie piersi albo nabrzmiewał mi brzuch.

    Moje pytanie jest następujące. Czy ta sytuacja z problemami miesiączkowymi mogłaby być spowodowana jakimiś problemami hormonalnymi albo (nie daj Boże) sugerować, że dzieje się coś poważnego?
    Dodam jeszcze, że nie chorowałam ostatnio, nie miałam stresów, nie byłam w podróży. Cykle mam od 28 dni (co 2 miesiąc) do 30.
    Miałyście podobną sytuacje? Co mam zrobić? Znowu gnać do gina?

    Pozdrawiam :*

    👼🏻6tc 👼🏻9tc

    28.05.2020⏸🍀
    18.01.2021
    💙Adaś 10:58, 50cm 2660g
    💙Staś 11:00, 47cm 2330g

    Spełniłam swoje największe marzenie. Zostałam mamą ♥️

    atdc2n0aq1xoxowf.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mierzysz sobie temperaturę od zakończenia miesiączki? Bo to dużo daje i pokazuje... Masz mega wahania temperatur (z tego wykresu co masz udostępniony biorę informacje) co moze oznaczać bezowulacyjny cykl. Ale nie wiem jakie temperatury były wcześniej.
    Cykle bezowulacyjne zazwyczaj są dłuższe bo nie ma wysokiego poziomu progesteronu który by ja wywoływał...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • adaska Autorytet
    Postów: 4053 3025

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    A mierzysz sobie temperaturę od zakończenia miesiączki? Bo to dużo daje i pokazuje... Masz mega wahania temperatur (z tego wykresu co masz udostępniony biorę informacje) co moze oznaczać bezowulacyjny cykl. Ale nie wiem jakie temperatury były wcześniej.
    Cykle bezowulacyjne zazwyczaj są dłuższe bo nie ma wysokiego poziomu progesteronu który by ja wywoływał...

    Może w razie czego udać się na badania? Temperatury nie mierzyłam teraz.

    👼🏻6tc 👼🏻9tc

    28.05.2020⏸🍀
    18.01.2021
    💙Adaś 10:58, 50cm 2660g
    💙Staś 11:00, 47cm 2330g

    Spełniłam swoje największe marzenie. Zostałam mamą ♥️

    atdc2n0aq1xoxowf.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adaska wrote:
    Może w razie czego udać się na badania? Temperatury nie mierzyłam teraz.

    Nie mierząc temperatury nie masz obrazu czy owulacja była czy nie i (jesli była ) kiedy. A zdarzają się sytuacje gdzie owulacja jest i 11dc i 30dc ;)
    Zawsze możesz podejść do gina i spytać w jakiej fazie jesteś obecnie-on to na usg będzie widział...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ