X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

krótsze cykle

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o pomoc w interpretacji wykresu - mam jakieś krótkie cykle ostatnio, w grudniu miałam bezowulacyjny i nie przejęłam się, że był taki krótki, ale teraz temperatura wzrosła, a już w 23 dniu mam plamienia zwiastujące okres... Czy mam się martwić?

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...Jedyne, co mi teraz przychodzi do głowy to zbyt krótka faza lutealna...Czy w poprzednich cyklach obserwowałaś tak krótką fazę u siebie?

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż tak krótką nie, chociaż jej długość u mnie bardzo się waha. Myslicie, że przeziębienie męczące mnie przez cały styczeń mogło mieć wpływ na ten cykl?

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że w pewnym stopniu tak. Sama byłam ostatnio dość długo chora i widzialam, co się z moim organizmem działo...Choroba i przeziębienie nie pozostają bez wpływu na organizm. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2014, 16:14

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zdarzają CI się długie plamienia przed @?

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakieś specjalnie długie to nie, tak do 2 dni.

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tak ogólnie się zdarzają, tak? Nie wiem, czy dobrze mi świta, ale jakiekolwiek plamienie przed @ może wskazywać na niedomogę lutealną czy jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu ciałka żółtego...Przynajmniej tak mi się wydaje. Może zbadaj sobie progesteron?

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie badałam jakoś na jesień i wyszedł mi w normie. Już sama nie wiem. Plamienia mam prawie zawsze od kilku lat, nawet jak moja faza lutealna trwa 10-12 dni.

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że wypowie się jakaś bardziej doświadczona dziewczyna, ja dopiero "raczkuję" w tych sprawach i mogę być niewiarygodna. :(

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czekamy :-)

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna zawsze ma taką samą długość, nie ma cudu, aby Ci się zmieniała :) Może się zmieniać pierwsza faza, ale nigdy lutealna.
    Patrząc po temperaturach dałabym ci owu już na 13sty dzień. Polecam zrobić monitoring, wtedy dokładnie wyliczysz ile trwa lutealna :) Statystycznie powinna 10-16dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2014, 18:06

    48f411ed51.png
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Unlike, ale z wykresów na ovu wynika, że u mnie faza lutealna ma zawsze różną długość... Sama się w tym nie łapię...
    Byłam u gina w 16 dniu i stwierdził, że owulki jeszcze nie było.

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 27 stycznia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakucja wrote:
    Dzięki, Unlike, ale z wykresów na ovu wynika, że u mnie faza lutealna ma zawsze różną długość... Sama się w tym nie łapię...
    Byłam u gina w 16 dniu i stwierdził, że owulki jeszcze nie było.

    A jesteś pewna, że dobrze mierzysz temperaturę? Lutealna nawet jeśli może się zmienić raz na parę lat, to na pewno nie zmienia się co cykl. To stała liczba i nie ma takiego cudu, żeby się zmieniała, zmienia się tylko I faza. Może po prostu masz skok temperatury raz przed owulką, a raz po i stąd się ovu myli. Dlatego właśnie przydałby się monitoring :)

    48f411ed51.png
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, nie mam pojęcia. Raz mam 10, raz 11, raz 12 a raz 13 dni. W tym cyklu wychodzi, że 8 lub 9. Temperaturę mierzę zaraz po obudzeniu, nie pracuję na nocki ani nic. W tym albo w następnym cyklu idę na monitoring.

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • lussy Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle wąchają się od 21-15 dni także nie jest to takie złe ale u Ciebie chyba za krótka jest faza lutealna tak jak pisała Andzia.

    Lussy
    ☆☆☆☆☆☆☆☆ cykl starań :) a ile przedemną???
    a5vefhq.png

    hvr5rsu.png

    ovufrien
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakucja robiłaś sobie kiedyś badania hormonów (zwłaszcza progesteronu i prolaktyny)?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Asta, robiłam progesteron, był w górnej granicy normy laboratorium, w sobotę idę na prolaktynę.

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać, jak wyniki wypadną. Mam nadzieje, że winowajca okaże się łatwy do zlokalizowania i wyeliminowania :)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 3 lutego 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, prolaktynę mam 10,73 - podobno idealna... zobaczę jak będzie wyglądał ten cykl, w marcu skoknę na monitoring. Czyli póki co winowajca niewykryty.
    Czekamy też na wyniki badania nasienia, powinny być dzisiaj.

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 11 lutego 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też stawiam na problem fazy lutealnej, wg mojego gina kobieta ma swoją stała długość tej fazy, a jeśli już to wahania są minimalne. Do tego plamienia przed @ też mogą świadczyć o zbyt niskim progesteronie. Sama z bardzo podobnego powodu właśnie zaczynam przyjmować duphaston. Czytałam, że jedno badanie progesteronu nie wystarczy, że jego poziom zmienia się rzutami i dobrze jest wykonać np. 3 badania co dwa dni...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ