X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mierzenie temperatury
Odpowiedz

Mierzenie temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 11 października 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często w oglądanych wykresach spotykam się z mierzeniem temperatury w ciągu dnia.
    Czemu tak robicie?
    Temperatura ciała podnosi się w sposób naturalny w ciągu dnia i nie wnosi nic do obserwacji cyklu.

    m_d_f, respondeca lubią tę wiadomość

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 11 października 2013, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to uderzyło. Wydaje mi się, że część dziewczyn zabiera się za prowadzenie wykresu bez wiedzy teoretycznej na ten temat. Czytałam, że temperaturę mierzymy maksymalnie do 7.30 i tego się trzymam.

    respondeca lubi tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 11 października 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Co więcej są pewne obostrzenia, jeśli chodzi nawet o poranne mierzenie. Nie powinno się wykonywać gwałtownych ruchów, wstawać, rozmawiać.. bo wszystko to zaburza temperaturę. Najlepiej otworzyć oczy, sięgnąć po blisko leżący termometr i zmierzyć :)

    Lillenka lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 11 października 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri, rozmowa czy jakiś ruch niekoniecznie wpływa na pomiar. Pomiar najpóźniej do 7.30 dotyczy jednej ze szkół NPR ale nie pamiętam u kogo. O ile pamiętam, to Rotzer albo metoda angielska dopuszcza np korektę pomiaru jeśli nastąpił o innej porze (ale nie codziennie tylko okazjonalnie).

    Zastanawiam się tylko, co do obserwacji ma wnieść pomiar w ciągu dnia? Wiadomo, że wówczas temperatura jest wyższa niż ta poranna.
    Spotkałam też wykresy gdzie pomiary był o różnych godzinach :)

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 11 października 2013, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolca, być może za bardzo wzięłam sobie do serca instrukcję z Ovu "dokonuj pomiaru zanim wykonasz jakąkolwiek czynność (weźmiesz łyk wody, pójdziesz do toalety lub odbierzesz telefon). Trzymaj termometr przy łóżku, abyś nie musiała go rano szukać" :) Ale jakoś dzięki temu mam poczucie, że temperatura nie jest wzięta z kosmosu i jest w miarę wiarygodna.

    Co do pomiarów o różnych godzinach, czy w ciągu dnia, to zgadzam się z Tobą. A potem dziewczyny się dziwią, że program np. źle wyznacza owulację.

    respondeca lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 11 października 2013, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi zdarza się mierzyć temperaturę wstając najpierw do dziecka. Bo o ile moje potrzeby są w stanie poczekać, o tyle wołające mamę dziecko już nie :)
    Czasem i nawet częste wstawanie do dziecka w nocy nie zaburza pomiaru. Zdarzało mi się kiedyś mierzyć temperaturę w nocy i później rano, różnica wahała się w zakresie 0.05 st więc nieznacznie.

    Nadal nie rozumiem sensu pomiaru temperatury w ciągu dnia.

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 11 października 2013, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój szkrab budzi się około 6 więc nastawiam budzik na 5.30 żebym nie musiała wybierać czy mierzyć czy pędzić do płaczącego bobasa. Eh pomyśleć, że na studiach to często kładłam się spać o tej godzinie...

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 12 października 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja raz budzi się o 4 a raz o 7 ;) (ale dostanie mleczko albo buziaka i śpi dalej)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ