X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Mierzenie temperatury o 2:50...
Odpowiedz

Mierzenie temperatury o 2:50...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natii Koleżanka
    Postów: 35 1

    Wysłany: 5 lutego 2015, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam taka prace,ze musze wstawac o 2:50 w ciagu tygodnia a w weekendy o 3:50 i teraz nie wiem jak sie ma do tych godzin mierzenie temperatury bo z tego co slyszalam w nocy jest nizsza.. dzis mialam wolne zrobilam test zmierzylam temperature o godz 2:50 (7dc)36.4 o godzinie 7 byla 36.6 i teraz nie wiem czy poprostu dodawac o te 2C czy wpisywac ta wczesniejsza temperature... moze ktoras z was bedzie potrafila mi pomoc bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam

    6f5bc7ee5e.png 2dr870w.jpg
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 5 lutego 2015, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli musisz mierzyć wczesniej niż do tej pory to po prostu dodawaj 0,1 stopnia do kazdej godziny wcześniej czyli jeśli normalnie mierzysz o 7 i masz np. 36,6 to o 3 będziesz miała 36,2. Do jutrzejszej temperatury o 3:00 dodaj w tym przypadku 0,4 stopnia :) albo jesli jestes na poczatku cyklu to po prostu mierz i zapisuj tempke z godziny 3 (tak jak musisz wstawać), moze nie zaburzy to całego cyklu :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 5 lutego 2015, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pamiętaj że znaczenie ma to żeby mierzyć codziennie o stałej porze po conajmniej 3 godzinach snu więc mozesz mierzyc nawet o 3 byleby zachować te warunki :) moze tempka jest wtedy nizsza niz rano ale i tak jej skok w czasie owulki bedzie widoczny :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Natii Koleżanka
    Postów: 35 1

    Wysłany: 5 lutego 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czy tak bede musiala sie dostosowac do tych warunkow nocnych poniewaz wiecej dni pracujacych, takze w dni wolne tez bede mierzyc o 3. Zastanawia mnie jeszcze to ze mam podwyzszona lekko na poczatku cyklu to moj dopiero 7 dc ale 6 dc o 7 rano mialam 36.8 mam nadzieje ze zadnych zaburzen hormonalnych nie mam... poniewaz ciaze wykluczam. Dziekuje za pomoc ;)

    6f5bc7ee5e.png 2dr870w.jpg
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jednego tygodnia muszę wstawać o 3:15, a drugiego mogę spokojnie o 8:00. Zawsze nastawiam budzik i mierzę o 3:10, a jeśli idę później do pracy, bądź jest weekend kładę się dalej spać ;) Można się przyzwyczaić :)
    Korygowanie temperatury nie jest miarodajne - sprawdziłam kilka razy ;)

    Reni lubi tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 5 lutego 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    według mnie nie nalezy ani nic dodawac ani nic odejmowac z temp, bo tego nie przewidzisz jaka bedzie temperatura w rzeczywistosci.
    Kieeedys kiedys zapytałam dziewczyn o podobna sytuacje, to mnie zbeształy z gory na dół ze sie nie dodaje zadnych stopni, ze to głupota ;D

    Reni, Anja89 lubią tę wiadomość

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Anulk88k Ekspertka
    Postów: 235 52

    Wysłany: 5 lutego 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na stronach npr czytałam własnie o dodawaniu temperatury , pol stonia o pol godziny. Ale nie jestem pewna czy to jest rzeczywiscie miarodajne

    Aniolek [*] - 04.2016 7/8 tc [*] 18.08.2016 6/7tc
    19.01.2017 - 12/13 tc

    Synek 05.2008 <3
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 5 lutego 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też tak czytałam ale tez nie ufałabym temu w 100% :) lepiej mierzyć codziennie o stałej porze :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Natii Koleżanka
    Postów: 35 1

    Wysłany: 5 lutego 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak też bede robic stala pora i zadnych dodawan.. powinno byc dobrze

    6f5bc7ee5e.png 2dr870w.jpg
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 6 lutego 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja sie od kilku dni notorycznie budze godzinę wczesniej niz powinnam mierzyć.. mierzę wtedy ale zasypiam i budze się juz normalnie i też mierzę.. którą temperaturę powinnam wziasc pod uwage? Tą która mierze po 3 godzinach nieprzerwanego snu czy tą która mierze o stałej porze ale po wczesniejszym wybudzeniu? :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2015, 09:26

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 6 lutego 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    a ja sie od kilku dni notorycznie budze godzinę wczesniej niz powinnam mierzyć.. mierzę wtedy ale zasypiam i budze się juz normalnie i też mierzę.. którą temperaturę powinnam wziasc pod uwage? Tą która mierze po 3 godzinach nieprzerwanego snu czy tą która mierze o stałej porze ale po wczesniejszym wybudzeniu? :(


    Mam ten sam problem. Myślę, że chyba możesz wziąć pod uwagę tą drugą, no bo przecież nie wstajesz, dalej leżysz i odpoczywasz, mimo tego, ze się obudziłaś. Ja biorę pod uwagę tą drugą...
    Dzisiaj miałam tak, że obudziłam się o 6:00 i nie mogłam usnąć, ale leżałam starałam się kręcić jak najmniej i zmierzyłam o 7:00... ale nie wiem czy dobrze myślę.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 6 lutego 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Mam ten sam problem. Myślę, że chyba możesz wziąć pod uwagę tą drugą, no bo przecież nie wstajesz, dalej leżysz i odpoczywasz, mimo tego, ze się obudziłaś. Ja biorę pod uwagę tą drugą...
    Dzisiaj miałam tak, że obudziłam się o 6:00 i nie mogłam usnąć, ale leżałam starałam się kręcić jak najmniej i zmierzyłam o 7:00... ale nie wiem czy dobrze myślę.

    no wlasnie mój wieczny problem bo ja bardzo czesto budze sie nad ranem i generalnie mam dosc płytki sen... zastanawiam sie czy w ogole tempki mam wiarygodne :) dzis zmierzyłam o 4:00 i mialam 36,33 a o 05:30 36,49...wzięlam tą wczesniejszą bo była mierzona po dłuższym niezakłóconym śnie, ale nie wiem czy to dobrze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2015, 09:56

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    no wlasnie mój wieczny problem bo ja bardzo czesto budze sie nad ranem i generalnie mam dosc płytki sen... zastanawiam sie czy w ogole tempki mam wiarygodne :) dzis zmierzyłam o 4:00 i mialam 36,33 a o 05:30 36,49...wzięlam tą wczesniejszą bo była mierzona po dłuższym niezakłóconym śnie, ale nie wiem czy to dobrze ;)


    Ja też mam taki sam problem, byle co mnie budzi! Dlatego chyba muszę sobie darować to mierzenie temperatury... bo te temperatury są mało wiarygodne. Nieraz potrafię się obudzić i ze 3 razy.

    Aleksia85 lubi tę wiadomość

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ