X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Nagły spadek temperatury
Odpowiedz

Nagły spadek temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Koczineczka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co może być przyczyną gwałtownego spadku temperatury? Mam za sobą baaardzo wczesną ciążę biochemiczną. W tym cyklu robiłam progesteron 6 dni po owulacji i wyszedł 21,21 ng/ml przy normie 1,7-27. Cykle trwają na zmianę 25 i 27 dni, a faza lutealna ok 13 dni. Temperatura pięknie wzrasta po owulacji, wykresy wydaja sie być idealne, a dzień przed miesiączka spadek o ok. 0,4 st. i dzień później @. Może powinnam brać luteine?
    Albo udać się do endokrynologa?
    Robiłam też TSH (13dc) 2,047 mU/L
    AntyTPO 46,0 U/ml

    Psychika wysiada...

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ja mam dokładnie to samo. Dzień przed @ bardzo duży spadek temperatury,ale jeśli mam być szczera to nigdy nie zastanawiałam się czy to normalne. Moim zdaniem tak, bo przecież idzie @.
    Wyniki tez mam ok. Moim zdaniem to nic złego.

    mkwia
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koczineczka, może bardzo mocno i gwałtownie spada Ci progesteron i dlatego jest taki spadek. Z drugiej strony przy rozpoczęciu nowego cyklu temperatura powinna być niska.

    co do TSH- za wysokie, moja naproginekolog mówi, że przy staraniach tsh powinno być do 1,50

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kubekkawy Ekspertka
    Postów: 232 84

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie spadek pod koniec jest normalny i zawsZe u mnie zwiastuje @ na drugi dzień. I można się wkurzać , ale ile razy już mi to życie uratowało :) bo patrząc na temperaturę wiedziałam , ze nie mogę iść na basen :) a raz już miałam wpadkę z @ :p

    To będzie dobry dzień, ale najpierw kawa.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie ma nieprawidłowości fazy lutealnej, to po co luteina na sztuczne podtrzymywanie cyklu?
    Jak się zbliża @ to temperatura powinna spaść. Tak samo jak po owulacji rośnie. Odpowiada za to progesteron. Wykres dwufazowy jest idealnym wykresem. Stąd od końca poprzedniego cyklu do owu niższe temperatury a po owu do @ wyższe.

    Miałaś ładnego proga i po prostu nie wyniknęła ciąźa, która tą temperaturę by dalej utrzymywała w górze. Normalne że bez ciąży tempka spadnie.

    A luteinę się odstawia przed końcem cyklu aby właśnie temperatura spadła i progesteron. Nie widzę sensu brania jej przy takim wyniku i jak mówisz- stałej fl.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ