X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Owulacja ..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkie, i prosze o pomoc.
    Otuż mam długie i nieregularne cykle, ginekolog mówi,że nie każdego miesiąca mam owulacje..i to dlatego. Czy ktoś z was też tak miał, i pomimo zaszedł w ciaże ? Czy powinnam udać się jeszcze raz do lekarza ? Z góry dziękuje wam za odpowiedź.

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź do lekarza ,który się temu dokładnie przyjrzy i zrobi Ci badania...temu chyba się nie chce

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed tabletkami anty tez tak miałam. Oczywiście lekarze nie za bardzo chcieli mi dać skierowanie na badania bardziej szczegółowe. bo wtedy nie chciałam zajść w ciążę i uznali że na razie nie ma się czym przejmować. Badania zrobiłam prywatnie - dostałam od znajomego lekarza długą liste badań.... Kosztowało to nie mało bo ponad 600zł, ale przynajmniej wiedziałam co i jak.

    Mam pytanie o owulację. Czy zawsze jak dochodzi do owulacji wzrasta temperatura?? Czy jest taka możliwość, że pomimo owulacji temp nie wzrośnie o 0,2 stopnia tylko temperatury będą podobne cały czas?

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płaski wykres = cykl bez owu


    Aga zbadaj sobie hormony lh, fsh, prl - 3dc oraz tsh + ft4, znajdź dobrego gina i uderzaj do niego. Niech zrobi Ci monitoring, bo takie gdybanie i odp jaką dostałaś to tak średnio, tym bardziej, że skoro jesteś tutaj to starasz się o malucha :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie, że lepiej do gina. Tylko traf do dobrego ( łatwo mówić) ;]

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba szukać, próbować, konsultować. Wiem, że znalezienie gina, który potraktuje Cię poważnie to nie takie hop sipu. Ale wiem też, że warto próbować i szukać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trafić na dobrego, to nie takie łatwe,sama chodze od jednego do drugiego, ostatni twierdził, że dopiero od roku starań podejmuje dokładniejsze badania.. :(
    ja sądze,że wcale owulacji niemam.. co fakt jest to dopiero mój pierwszy cykl z owu.. ale staramy sie z meżem ponad 8 miesięcy :( bede musiała pójść do innego i troche nakłamać co do czasu starania się, bo inaczej mają lekarze to wszystko w nosie, a my możemy się dalej męczyć z niepewnością .. :(

  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie czemu ovu nie zaznacza mi owulacji, i kiedy by wypadala?

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też nie zaznacza .. zaznaczają się tylko dni płodne :/
    Wiecie jaka temperatura oznacza owulacje ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2014, 19:44

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga - nie wiemy :D
    co więcej - nikt nie wie!

    Z obserwowaniem się jest tak: masz fazę niższych temperatur, po której następuje faza wyższych. Kiedy mierzysz sobie temperaturę możesz zauważyć taką zależność. U każdej kobiety temperatury są inne - będą miały różne wartości.
    to co możesz sama zaobserwować to SKOK - moment w którym jedna z temperatur jest wyższa od 6 poprzedzających. Jeżeli utrzyma się - to znaczy, że jest duże PRAWDOPODOBIEŃSTWO, że tego dnia wystąpiła owulacja

    po więcej instrukcji na temat metody zapraszam tutaj:
    www.iner.pl

    a w kwestii prawidłowości występowania owulacji proszę zapytać wujka google ;)

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy 37 - wczoraj była pierwsza wyższa temp (od 6 poprzedzających) a jednocześnie jedyny i ostatni dzień śluzu rozciągliwego - czyli lepszej jakości (jak sie mylę to mnie popraw)

    Można przypuszczać że właśnie w tych dniach była owulacja. Jeżeli jutro i pojutrze utrzyma się wyższa temp to znaczy że masz juz fazę niepłodną

    pozdr :)

  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie :-), zobaczymy jak to dalej pójdzie ;-)

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja za swoje doświadczenia mogę podpowiedzieć, że jeżeli jakiś czas nie wychodzi z ciążą to najlepiej od razu udać się do kliniki leczenia niepłodności, tam lekarze specjalizują się w takich problemach i mają o wiele większe doświadczenie niż lekarze w zwykłych przychodniach, ja już po pół roku udałam się do takiej klinki i już wiemy na czym stoimy, nie ma sensu czekać roku jak to mówią najczęściej lekarze, w klinice zlecą serię odpowiednich badań... jeżeli cykl bezowulacyjny zdarzy się raz/dwa razy w roku nie ma powodów do zmartwień, ale jeżeli częściej trzeba działać, bo nawet w prawidłowym cyklu szanse na ciąże wynoszą nie więcej niż 30%..szkoda więc czasu (oczywiście o ile komuś na czasie zależy;)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ