Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Owulacja 17 czy 19 ?
Odpowiedz

Owulacja 17 czy 19 ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Dafne Koleżanka
  Postów: 93 13

  Wysłany: 2 lutego 2015, 08:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  hej program chciał mi zmienić owulację z 17 na 19, zaczęłam już brać luteinę i wg, a tu taki numer. Musiałam ignorować temperaturę, żeby się nie przestawił. I tu do Was pytanie : powiedzcie jak sądzicie ? która data to większe prawdopodobieństwo ? Skoro przy robieniu testów mówi się do 36 godzin, to i tak powinnam mieć do czwartku wieczór ? Jak uważacie ?

  lv8pusw.png
 • vanessa Autorytet
  Postów: 3196 1955

  Wysłany: 2 lutego 2015, 09:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Po pierwsze dnia owulacji nie da się wyznaczyc na podstawie jakiejkolwiek obserwacji jedynie poprzez monitoring.
  Na podstawie temp. nie powinno się kierować tym czy owulka była czy nie, bo ona może skoczyć kilkad dni przed jak i po owulacji. Albo może skoczyć w cyku bezowulacyjnym. Lepiej kierować się śluzem jest o wiele bardziej wiarygodny.
  OF nie jest odpowiednim programem to kierowania się tym co wyznacza i braniem leków wg. tego ponieważ w tym programie nie ma opcji najważniejszej do zaznaczenia czyli objaw szczytu sluzu wg. którego opiera sie cała metoda wyznaczania dni płodnych i niepłodnych oraz przypuszczalnej owulacji.
  Na podstawie samej temp. nie da sie stwierdzić kiedy nalezy brać np. luteinę.
  Brakuje w Twoim wykresie śluzu więc nie wiadomo czy dobrze zaczęłaś brac czy powinnaś zacząć później czy wcześnie...

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego