X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów owulacja/pękanie pęcherzyka
Odpowiedz

owulacja/pękanie pęcherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eli93 Znajoma
    Postów: 24 25

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Czy jeśli na wykresie zaznacza się owulacja, lub mamy objawy i spodziewamy się, że do niej dojdzie, tzn że pęcherzyk owulacyjny na pewno pękł i kom. jajowa została uwolniona, czy jest to sygnał że doszło do wzrostu pęcherzyka, ale jego pękanie nie jest pewne ?

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja (jajeczkowanie) to jeden z etapów cyklu miesiączkowego, kiedy następuje uwolnienie jajeczka z pęcherzyka Graafa w jajniku. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka jajowodami w kierunku macicy.

    ignite
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eli93 wrote:
    Hej :) Czy jeśli na wykresie zaznacza się owulacja, lub mamy objawy i spodziewamy się, że do niej dojdzie, tzn że pęcherzyk owulacyjny na pewno pękł i kom. jajowa została uwolniona, czy jest to sygnał że doszło do wzrostu pęcherzyka, ale jego pękanie nie jest pewne ?

    Żadne objawy nie dają 100% pewności czy pęcherzyk pękł i wypuścił komórkę. Wzrost temperatury daje pewien obraz tego ze tak mogło się stać ale objawy typu bol czy pozytywne testy owulacyjne mówią tylko o tym ze owulacja sie zbliża. Pewniakiem czy owu byla/bedzie i kiedy daje monitoring cyklu u ginekologa.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie potrafię zrozumieć dlaczego mam cykle 28 dniowe, okres normalny (nie plamienia/ plamień nie mam), bóle i objawy owulacji, testy LH pozytywne a owulacji nie mam wcale / nie to że miewam cykle bezowu- ja w ogóle kilka msc pod rząd nie mam owu!!jak to jest możliwe ?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2018, 19:29

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 lutego 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj sobie o LUF. Jest to zaburzenie, które powoduje, że pomimo tego, że pęcherzyk rośnie, nie dochodzi do jego pęknięcia, przy czym wszystkie wyniki badań hormonalnych są w normie. Bo ten niepęknięty pęcherzyk produkuje progesteron.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko u mnie nie widać w ogóle pęcherzyków - mam niedorozwój jajników - czy to możliwe że usg ich nie widzi ?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 lutego 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogłoby się może tak zdarzyć w przypadku jednego badania, ale jeśli miałaś kilka i to na różnych sprzętach i ciągle nie widać pęcherzyków, to raczej jest niemożliwe. Tak mi się wydaje... Masz zdiagnozowany niedorozwój jajników?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Mogłoby się może tak zdarzyć w przypadku jednego badania, ale jeśli miałaś kilka i to na różnych sprzętach i ciągle nie widać pęcherzyków, to raczej jest niemożliwe. Tak mi się wydaje... Masz zdiagnozowany niedorozwój jajników?

    Jednak miałam pęcherzyk i monit w tym tygodniu wykazał pękanie a 2 dni pózniej że pękł :) czekam więc na testy

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 lutego 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, czyli nie jest aż tak źle :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pytanie czy jajeczko było, czy było zdrowe....
    Na razie mam skok Temp i endo 10 mm / było też trochę płynu w zatoce.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ