Forum Temperatury, wykresy, płodność owulacja/pękanie pęcherzyka
Odpowiedz

owulacja/pękanie pęcherzyka

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eli93 Znajoma

Wysłany: 2 stycznia 2018, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Czy jeśli na wykresie zaznacza się owulacja, lub mamy objawy i spodziewamy się, że do niej dojdzie, tzn że pęcherzyk owulacyjny na pewno pękł i kom. jajowa została uwolniona, czy jest to sygnał że doszło do wzrostu pęcherzyka, ale jego pękanie nie jest pewne ?

• ignite Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja (jajeczkowanie) to jeden z etapów cyklu miesiączkowego, kiedy następuje uwolnienie jajeczka z pęcherzyka Graafa w jajniku. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka jajowodami w kierunku macicy.

ignite
  • terka Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eli93 wrote:
    Hej :) Czy jeśli na wykresie zaznacza się owulacja, lub mamy objawy i spodziewamy się, że do niej dojdzie, tzn że pęcherzyk owulacyjny na pewno pękł i kom. jajowa została uwolniona, czy jest to sygnał że doszło do wzrostu pęcherzyka, ale jego pękanie nie jest pewne ?

Żadne objawy nie dają 100% pewności czy pęcherzyk pękł i wypuścił komórkę. Wzrost temperatury daje pewien obraz tego ze tak mogło się stać ale objawy typu bol czy pozytywne testy owulacyjne mówią tylko o tym ze owulacja sie zbliża. Pewniakiem czy owu byla/bedzie i kiedy daje monitoring cyklu u ginekologa.

https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 lutego 2018, 19:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie potrafię zrozumieć dlaczego mam cykle 28 dniowe, okres normalny (nie plamienia/ plamień nie mam), bóle i objawy owulacji, testy LH pozytywne a owulacji nie mam wcale / nie to że miewam cykle bezowu- ja w ogóle kilka msc pod rząd nie mam owu!!jak to jest możliwe ?!

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2018, 19:29

• m_d_f Autorytet

Wysłany: 10 lutego 2018, 20:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj sobie o LUF. Jest to zaburzenie, które powoduje, że pomimo tego, że pęcherzyk rośnie, nie dochodzi do jego pęknięcia, przy czym wszystkie wyniki badań hormonalnych są w normie. Bo ten niepęknięty pęcherzyk produkuje progesteron.

Starania o drugie dziecko

HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 lutego 2018, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko u mnie nie widać w ogóle pęcherzyków - mam niedorozwój jajników - czy to możliwe że usg ich nie widzi ?

• m_d_f Autorytet

Wysłany: 10 lutego 2018, 21:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogłoby się może tak zdarzyć w przypadku jednego badania, ale jeśli miałaś kilka i to na różnych sprzętach i ciągle nie widać pęcherzyków, to raczej jest niemożliwe. Tak mi się wydaje... Masz zdiagnozowany niedorozwój jajników?

Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

Hormony w normie
    TSH w normie

Diagnoza:

Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 lutego 2018, 18:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Mogłoby się może tak zdarzyć w przypadku jednego badania, ale jeśli miałaś kilka i to na różnych sprzętach i ciągle nie widać pęcherzyków, to raczej jest niemożliwe. Tak mi się wydaje... Masz zdiagnozowany niedorozwój jajników?

Jednak miałam pęcherzyk i monit w tym tygodniu wykazał pękanie a 2 dni pózniej że pękł :) czekam więc na testy

• m_d_f Autorytet

Wysłany: 17 lutego 2018, 18:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, czyli nie jest aż tak źle :)

Hormony w normie
    TSH w normie

Diagnoza:

Leczenie:
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 lutego 2018, 19:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pytanie czy jajeczko było, czy było zdrowe....
    Na razie mam skok Temp i endo 10 mm / było też trochę płynu w zatoce.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.