X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów owulacja/pękanie pęcherzyka
Odpowiedz

owulacja/pękanie pęcherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eli93 Znajoma
    Postów: 24 25

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Czy jeśli na wykresie zaznacza się owulacja, lub mamy objawy i spodziewamy się, że do niej dojdzie, tzn że pęcherzyk owulacyjny na pewno pękł i kom. jajowa została uwolniona, czy jest to sygnał że doszło do wzrostu pęcherzyka, ale jego pękanie nie jest pewne ?

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja (jajeczkowanie) to jeden z etapów cyklu miesiączkowego, kiedy następuje uwolnienie jajeczka z pęcherzyka Graafa w jajniku. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka jajowodami w kierunku macicy.

    ignite
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eli93 wrote:
    Hej :) Czy jeśli na wykresie zaznacza się owulacja, lub mamy objawy i spodziewamy się, że do niej dojdzie, tzn że pęcherzyk owulacyjny na pewno pękł i kom. jajowa została uwolniona, czy jest to sygnał że doszło do wzrostu pęcherzyka, ale jego pękanie nie jest pewne ?

    Żadne objawy nie dają 100% pewności czy pęcherzyk pękł i wypuścił komórkę. Wzrost temperatury daje pewien obraz tego ze tak mogło się stać ale objawy typu bol czy pozytywne testy owulacyjne mówią tylko o tym ze owulacja sie zbliża. Pewniakiem czy owu byla/bedzie i kiedy daje monitoring cyklu u ginekologa.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie potrafię zrozumieć dlaczego mam cykle 28 dniowe, okres normalny (nie plamienia/ plamień nie mam), bóle i objawy owulacji, testy LH pozytywne a owulacji nie mam wcale / nie to że miewam cykle bezowu- ja w ogóle kilka msc pod rząd nie mam owu!!jak to jest możliwe ?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2018, 19:29

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 lutego 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj sobie o LUF. Jest to zaburzenie, które powoduje, że pomimo tego, że pęcherzyk rośnie, nie dochodzi do jego pęknięcia, przy czym wszystkie wyniki badań hormonalnych są w normie. Bo ten niepęknięty pęcherzyk produkuje progesteron.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko u mnie nie widać w ogóle pęcherzyków - mam niedorozwój jajników - czy to możliwe że usg ich nie widzi ?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 lutego 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogłoby się może tak zdarzyć w przypadku jednego badania, ale jeśli miałaś kilka i to na różnych sprzętach i ciągle nie widać pęcherzyków, to raczej jest niemożliwe. Tak mi się wydaje... Masz zdiagnozowany niedorozwój jajników?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Mogłoby się może tak zdarzyć w przypadku jednego badania, ale jeśli miałaś kilka i to na różnych sprzętach i ciągle nie widać pęcherzyków, to raczej jest niemożliwe. Tak mi się wydaje... Masz zdiagnozowany niedorozwój jajników?

    Jednak miałam pęcherzyk i monit w tym tygodniu wykazał pękanie a 2 dni pózniej że pękł :) czekam więc na testy

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 lutego 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, czyli nie jest aż tak źle :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pytanie czy jajeczko było, czy było zdrowe....
    Na razie mam skok Temp i endo 10 mm / było też trochę płynu w zatoce.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ