X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Owulacja potwierdzona na monitoringu, a skok tydzien później
Odpowiedz

Owulacja potwierdzona na monitoringu, a skok tydzien później

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • misialova Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie staraczki :)
    Miałyście takie przypadki, że monitoring wskazywał owulacje, a nie pokrywało się to ze skokiem temperatury i innymi objawami?
    Miałam pierwszy cykl z CLO i w związku z tym monitoring. 10 dc miałam pęcherzyk 14mm, potem byłam 15 dc i lekarka nie widziała już pęcherzyka, stwierdziła, że było owulacja bo jest płyn w zatoce Douglasa. Tymczasem zaobserwowałam u siebie wzrost temperatury dopiero w 22dc i ovufriend zaznaczył mi owulke na 21dc. Dodatkowo w 19 dc widziałam rozciągliwy śluz... Dodam, że zwykle cykle maja u mnie ok 31-32 dni. Nie wiem co o tym myśleć, czy możliwe, że lekarka pomyliła się co do owulacji? Miałyście takie przypadki, że monitoring wskazywał jedno a objawy (temp. śluz) co innego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm... dziwne, że byłaś na monitoringu w 10 dc a potem 15 dc, bo nie monitorując pęcherzyka codziennie nie można dokładnie stwierdzić, że owu była z racji tego, że ten płyn nie zawsze bierze się z owulacji- niektóre kobiety mają go z innych przyczyn- a żeby to ustalić, trzeba obserwować co dzień- przynajmniej jeden cykl. Tak jak miałam ja od 9dc do 17 dc. Tak mi tłumaczyła lekarka. Dopiero jak już wiemy, ( z jednego pełnego monitoringu) ze z owu jest wszystko OK, to dopiero następny można obserwować np 2 razy w ciągu cyklu.

    Co do temp, skok nie potwierdza owulacji. Mógł być bo po prostu lekko się przeziębiłać itp.

  • tere85 Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, ja tez miałam podobny przypadek jak misia. gina i wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały na 16dc jako owu, a temperatura dopiero koło 19dc zanotowała skok, a raczej skoczek, bo nie był zbyt duży :) myślę że bromek mi przywraca owu koło 19dc, a clo przyspiesza na 16 i bach, nie wiem kiedy jest :P

    tere85[link=https://www.suwaczki.com/]c55f9n73ok608apy.png[/link]
  • elamak Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 maja 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dwa razy na monitoringu owulacji i za każdym razem pokrył się z moimi wykresem na Ovufriend. Ja bardziej bym jednak wierzyła lekarzowi, tzn. usg. Mój ginekolog mówi mi, że jak najbardziej dobrze robię, że obserwuję cykle, ale muszę pamiętać, że wiele czynników potrafi zakłócić te wyniki (infekcja, alkohol itp...)

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 18 maja 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 ma rację, też się dziwię że po dwóch tak oddzielonych od siebie monitoringach gin potwierdziła owulację. W taki sposób ciężko stwierdzić, kiedy dokładnie była.

    Swoją drogą skok temperatury niekoniecznie musi pokrywać się z owulacją. Skok może mieć miejsce kilka dni przed lub po owulacji.

    Czy jesteś pewna że prawidłowo mierzysz temperaturę? Zawsze o stałej porze, nie później niż o 8. rano i dokładnym termometrem ("klasycznym" albo elektronicznym owulacyjnym)?

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ