X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Owulacji nie było??
Odpowiedz

Owulacji nie było??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 26 września 2013, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje, czy możecie zerknąć na mój wykres? Czy naprawdę owulacji nie było? Najniższa temperatura przypadła mi na 12 dc a kilka dni później (15 dc) test owulacyjny wyszedł pozytywny. Nigdy nie robiłam pomiarów temp więc nie bardzo wiem jak interpretować ten wykres, ale widzę jedno, nie ma owulacji :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2013, 10:48

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 26 września 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, że tego 16 dc była owulacja - wtedy była otwarta szyjka, no i pokrywałoby się to z testem owu. Teraz trzeba czekać na kolejne dni i zobaczyć, czy temperatura będzie rosła, jeśli kolejne trzy temperatury będą wyższe od 36,4, a trzecia będzie wynosiła co najmniej 36,6, to potwierdzi odbytą owulację.

    Myszka2305 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 26 września 2013, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję m_d_f ja się na tym kompletnie nie znam i nie rozumiem tego :/
    Nie wiem co bardziej brać pod uwagę...objawy w 16 dniu były jak zawsze śluz, szyjka, i ból lewego jajnika zaczęło się wieczorem a bolało jeszcze na drugi dzień do południa...może gdybym w ten sposób obserwowała wcześniejsze cykle, byłoby łatwiej określić co i jak ;) No cóż, pozostaje jedynie czekać co dalej będzie z temperaturą ;)
    Dziękuję :D

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 26 września 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy w sytuacji, gdyby jednak nic na owulację nie wskazywało, to tabletki Castagnus mogłyby pomóc, czy to nie o takie "dolegliwości" chodzi? Ostatnio miałam słabą miesiączkę, miesiąc wcześniej obfitą i bolesną, kilka miesięcy wstecz nawet skrzepy się pojawiły, ale lekarz nie zwrócił na to najmniejszej uwagi,tak, jakby to było normalne...niby @ mam co 28 dni ale każdego miesiąca jest inaczej a kilka razy w połowie cyklu zdarzyło się malutkie plamienie. Czasem przed @ bolą mnie piersi, ale nie jest to jakiś okropny ból nie do zniesienia. Pomyślałam, że może ten Castagnus coś by pomógł?

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 września 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz problemy z prolaktyną, to powinien pomóc. Ale nie w przypadku jakiś poważnych przypadłości, np. jeśli nie dochodzi do owulacji, to raczej Castagnus nie pomoże... Ale żeby wspomóc owulację, wyrównać cykl, zbić lekko podwyższoną prolaktynę, zmniejszyć PMS i ból piersi - to jak najbardziej można zastosować Castagnusa :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ