X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pęcherzyk za wcześnie pęka?
Odpowiedz

Pęcherzyk za wcześnie pęka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Proszę o interpretację mojego wykresu,bo coś mi się tu nie zgadza :( Podejrzewam,że u mnie pęka pęcherzyk gdy ma około 18 mm,i czy to nie za wcześnie?
    W sobotę w 9dc miałam monitoring-dwa pęcherzyki, jeden 7 mm,drugi 12.W środę z samego rana w 13 dc:pęcherzyk dominujący 17 mm(wiadomo,jest jakiś margines błędu,sprzet był dużo gorszy niż przy pierwszym monitoringu,ale nie wiem jak duże to ma znaczenie).Lekarz przewidział owu na piątek-czyli dziś.I coś mi się tu nie zgadza?Otóż testy owulacyjne pokazały dwie mocne krechy około 23 we wtorek,kłucie jajników,a głównie lewego (tam był pęcherzyk) środa wieczór.Czwartek rano dużo śluzu,później już sucho.Dlatego podejrzewam,że pęcherzyk pękł przy około 18-19 mm już w czwartek, czyli wczoraj.
    Dla porównania wybrałam się na jedno usg gin.w poprzednim cyklu: w 15 dc pęcherzyk miał 18 mm,wieczór poprzedniego dnia dwie mocne krechy na teście owu.W dzień usg późnym wieczorem kłucie jajników,ogromna ochota na przytulanki itp.
    Proszę o pomoc osobę,która pomoże mi to zintepretować, tzn. mój wykres :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2014, 08:08

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam,że szyjka jeszcze wczoraj bardzo wysoko,lecz wyczuwalna, na pewno miękka i otwarta.A dziś rano tak wysoko,że nie jestem w stanie do niej sięgnąć no i uczucie pełności w środku,tak pełno,że ciężko mi było coś wsadzić-przepraszam za wyrażenie ;-) Po prostu jestem ciekawa czy jestem przed owulacją czy już po ;-)
    z góry dziękuję za pomoc :-)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pecherzyk moze peknac osiagajac 18 mm i o tym czytalam i potwierdzil to moj dawny ginekolog. Wstrzeliliscie sie ladnie w odpowiednie dni, dla pewnosci poserduszkujcie jeszcze przez kolejne 3 dni gdy sluz bedzie mial juz kiepska jakos i czekajcie na rezultat :-). Powodzenia!

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Inka za nadzieję ;-) ja to jestem zupełnie zielona w temacie owulacji,mierzenia temperatury itp.itd.W 1 ciąży po prostu były przytulanki jak tylko poczułam kłucie jajników :-) W 2 ciąży myślałam,że w ogóle nie było owulacji,bo żadnego kłucia,śluz też jakiś taki marniutki,a potem ogromne zaskoczenie :-)
    Teraz pozostaje mi tylko czekać :-)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia :-)

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mogłaby któraś z Was ekspertek zerknąć na mój wykres? wiem,jestem niecierpliwa,ale to mój pierwszy cykl z mierzeniem temperatury
    W tym miesiącu biorę duphaston i wszystkie ciążowe objawy typu senność itp.mam zafałszowane..
    Czy wyższa temperatura w 3 fazie cyklu ma oznaczać "pnięcie się w górę" czy mogą być chwilowe spadki np. o 0,08 albo 0,10?
    I czy któraś z Was zna się na badaniu szyjki?w dniu owulacji/bądź dzień,chwilę po szyjka wysoko,nie do sięgnięcia prawie,otwarta,pełno/ciasno w środku.Potem to wróciło do normy,czyli szyjka się trochę obniżyła i na około 1 dzień/dwa po szyjka znowu poszybowała do góry,mam bardzo ciasno w środku...ledwo mogę ją dosięgnąć..W poprzednim cyklu tak nie miałam.
    Będę wdzięczna za jakieś sugestie i z góry dziękuję :-)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie grzeb tam az tyle :P Podobno lepiej za bardzo sie nie powinno "bawic" szjka po owulacji gdy sie starasz...tak zapobiegawczo. No i infekcje moga sie przyplatac, a to bardzo niebezpieczne od poczatku ciazy.
    Nie przejmuj sie tak bardzo, pamietaj, ze szyjka zmienia swoje polozenie w roznych sytuacjach np przed wyproznieniem badz oddaniem moczu, po tych czynnosciach fizjologicznych, po np.cwiczeniach albo wiekszym wysilku dnia codziennego np.intensywne sprzatanie. Najlepiej badac szyjke raz dwa razy dziennie po chwili odpoczynku mniej wiecej o tej samej porze jesli masz w miare ustabilizowany tryb zycia. Poczytaj kiedy jej nie badac, po jakich czynnosciach. I wrzuc na luz, to sie przyda :-). Masz ladny wykres, nic tylko czekac na final, oby udany :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2014, 13:09

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spadkow to jak to sie mowi wsrod staraczek "taki spadek to nie spadek" :-)

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Inka :-)już nie będę grzebać w środku ;-) co ma być to będzie,muszę jakoś wrzucić na luz i tyle :-)

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ