X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów podwyższony androstendion
Odpowiedz

podwyższony androstendion

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aedd Debiutantka
    Postów: 15 21

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    od 4 miesiecy staramy się z mężem (wcześniej brałam tabletki anty). Kontroluję cykl, badam temperaturę, śluz, robię testy owu. Ja wiem, ze to krótko, ale mam niedoczynność tarczycy i przy okazji badania TSH zbadałam sobie wszystkie hormony w 3 dniu cyklu. Trochę panikuję, bo wysoki wyszedł androstendion i prolaktyna (co mnie nie zdziwiło). Mam lekki problem z nadmiernym owłosieniem, ale zawsze zrzucałam to na tarczycę... A jak na złość, mój ginekolog na urlopie do połowy lutego :(

    Co sądzicie? Czy ktoś miał wyższy androstendion i udało mu się zajść w ciążę? Czy to może byc powód?

    TSH - 1,76 (wiem, że musi być około 1,5)
    FSH - 7,64 mlU/ml (norma 3,85-8,78)
    LH - 6,58 mlU/ml (norma 2,12-10,89)
    Estradiol - 36,92 pg/ml (norma 22,4-115)
    Prolaktyna 29,13 (norma do 29,9) - tu wiem, ze za wysoko
    Testosteron całkowity - 43,98 ng/dl (norma 10-75)
    Androstendion 5,64 ng/ml (norma 0,3-3,3)

    Cykle mam koło 33 dni, owulacja w 18-19 dniu cyklu. Dwa razy zdarzyły się plamienia na 3 dni przed okresem. Śluz płodny ładny.

    Od 3 cykli biorę inofem i castagnus (poleciła mi znajoma i uznałam, ze ziółka nie zaszkodzą).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2020, 19:08

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ