Odpowiedz

Pomocy!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • toreadorek Koleżanka
  Postów: 35 9

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 08:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy. Zeszły cykl obserwowałam nie od początku a mimo to rozpoznałam owu a OF mi ja potwierdził. W tym cyklu od początku pilnie zapisuje temperatury, ale nie wiem była owu czy będzie? Wiem że nie można na 100% stwierdzić, ale może chociaż podpowiedzcie jakie sygnały z wykresu mogłyby wskazywać na stan faktyczny :) według śluzu mogła być, tak przynajmniej mi się wydaje. Pomóżcie proszę początkującej.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2015, 08:27

 • Ezia90 Autorytet
  Postów: 933 326

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 10:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Bardzo możliwe ze była 15 albo 16dc ;)

  dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
 • Ezia90 Autorytet
  Postów: 933 326

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 10:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ze wzgledu na powoli wzrastająca temperature i śluz płodny ( owulacja najczesciej przypada na dzien szczytu śluzu- ostatni/przedostatni dzien płodny) szkoda ze nie zaznaczasz pozycji szyjki. Pozdrawiam :)

  dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
 • toreadorek Koleżanka
  Postów: 35 9

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 14:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Boję się trochę działać na szyjce, bo straszą infekcjami itp. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

 • Ezia90 Autorytet
  Postów: 933 326

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 17:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To znaczy? Ze przez reczne badanie szyjki nabawisz sie infekcji? Mysle, że jak zachowasz higiene to nic Ci nie powinno byc. Ja dwa razy pod rzad myje bardzo dokładnie dłonie zanim przystąpie do "badania" ;D potem recznikiem papierowym lekko osuszam dłonie. Ale jak uwazasz :)

  dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
 • toreadorek Koleżanka
  Postów: 35 9

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 19:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To raczej było ostrzeżenie, że to bardzo delikatne miejsce i można się trochę uszkodzić a ranki mogą zwiększać ryzyko infekcji - raczej coś w tym kierunku. Ale pewnie teoria swoja drogą a praktyka wcale nie taka straszna :)

  Kurczę, jeszcze trochę czasu potrwa aż zacznę prawidłowo interpretować te wszystkie symptomy, dobrze że zawsze można się skonsultować i poradzić, bo samemu to ciężko.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego