Odpowiedz

Pomocy!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • toreadorek Koleżanka
  Postów: 35 9

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 08:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy. Zeszły cykl obserwowałam nie od początku a mimo to rozpoznałam owu a OF mi ja potwierdził. W tym cyklu od początku pilnie zapisuje temperatury, ale nie wiem była owu czy będzie? Wiem że nie można na 100% stwierdzić, ale może chociaż podpowiedzcie jakie sygnały z wykresu mogłyby wskazywać na stan faktyczny :) według śluzu mogła być, tak przynajmniej mi się wydaje. Pomóżcie proszę początkującej.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2015, 08:27

 • Ezia90 Autorytet
  Postów: 933 326

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 10:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Bardzo możliwe ze była 15 albo 16dc ;)

  dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
 • Ezia90 Autorytet
  Postów: 933 326

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 10:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ze wzgledu na powoli wzrastająca temperature i śluz płodny ( owulacja najczesciej przypada na dzien szczytu śluzu- ostatni/przedostatni dzien płodny) szkoda ze nie zaznaczasz pozycji szyjki. Pozdrawiam :)

  dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
 • toreadorek Koleżanka
  Postów: 35 9

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 14:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Boję się trochę działać na szyjce, bo straszą infekcjami itp. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

 • Ezia90 Autorytet
  Postów: 933 326

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 17:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To znaczy? Ze przez reczne badanie szyjki nabawisz sie infekcji? Mysle, że jak zachowasz higiene to nic Ci nie powinno byc. Ja dwa razy pod rzad myje bardzo dokładnie dłonie zanim przystąpie do "badania" ;D potem recznikiem papierowym lekko osuszam dłonie. Ale jak uwazasz :)

  dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
 • toreadorek Koleżanka
  Postów: 35 9

  Wysłany: 22 stycznia 2015, 19:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  To raczej było ostrzeżenie, że to bardzo delikatne miejsce i można się trochę uszkodzić a ranki mogą zwiększać ryzyko infekcji - raczej coś w tym kierunku. Ale pewnie teoria swoja drogą a praktyka wcale nie taka straszna :)

  Kurczę, jeszcze trochę czasu potrwa aż zacznę prawidłowo interpretować te wszystkie symptomy, dobrze że zawsze można się skonsultować i poradzić, bo samemu to ciężko.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego