X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Powolny wzrost temperatury po owulacji
Odpowiedz

Powolny wzrost temperatury po owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dubluję wątek to przepraszam, nie doszukałam się odpowiedzi :) czy powolny wzrost temp po owulacji jest ok? Mierze dopiero drugi cykl, w poprzednim miałam od razu duży skok, a teraz rośnie z każdym dniem powoli. Gdzieś przeczytałam, że to mogło nie dojść do owulacji. Miałam pozytywny test owulacyjny, spadek temp przed "owulacja", śluz plodny i charakterystyczny dla mnie dość mocny ból owulacyjny. Co myślicie?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 listopada 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś, kiedyś czytałam, że jak tak wolno rośnie temperatura po owu, może to oznaczać, że owulacja była "gorszej" jakości i ciałko żółte słabo sobie radzi z produkcją progesteronu. Czy tak jest rzeczywiście? Nie wiem.

    W każdym razie raczej możesz założyć, że owulacja była, chociaż trudno określić - przy takim wykresie - kiedy. Ale skoro wyszedł Ci test owulacyjny pozytywny 18 dc, to prawdopodobnie owulacja była tego 19 dc, czyli OF dobrze wyznaczył. Oczywiście, czy na pewno była tego dnia i czy w ogóle była, to nigdy na 100% nie wiadomo.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Gdzieś, kiedyś czytałam, że jak tak wolno rośnie temperatura po owu, może to oznaczać, że owulacja była "gorszej" jakości i ciałko żółte słabo sobie radzi z produkcją progesteronu. Czy tak jest rzeczywiście? Nie wiem.

    W każdym razie raczej możesz założyć, że owulacja była, chociaż trudno określić - przy takim wykresie - kiedy. Ale skoro wyszedł Ci test owulacyjny pozytywny 18 dc, to prawdopodobnie owulacja była tego 19 dc, czyli OF dobrze wyznaczył. Oczywiście, czy na pewno była tego dnia i czy w ogóle była, to nigdy na 100% nie wiadomo.
    Test był wyraźnie pozytywny tylko tego jednego dnia, do tego bardzo bolał mnie brzuch (jak co miesiąc ) więc oby, bo to nasz ostatni cykl starań przed dłuższą przerwa :( martwię się, bo miesiąc temu miałam wyraźny skok, ale mierze dopiero 2 miesiąc więc może tak mam ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ