X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o interpretację wyników badań hormonalnych
Odpowiedz

Prośba o interpretację wyników badań hormonalnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,proszę o pomoc w interpretacji wyników badań,data wykonania 34dc czyli 8 dni po wykryciu domniemanej owulacji przez Ovu.

    FSH 2,09 faza lutealna zakres 1,7-7,7
    LH 5,92 faza lutealna zakres 1,0-11,4
    Progesteron 14,09 faza lutealna 1,83-23,9
    Prolaktyna 17,17 zakres 4,79-23,30
    Testosteron 58,64 zakres 8,40-48,10

    Dzisiaj 38 dzień cyklu,miesiączki brak,testy ciążowe negatywne.Zdiagnozowano u mnie cukrzycę typ 2 i subkliniczną niedoczynność tarczycy,na dzień dzisiejszy i jedno i drugie wyregulowane TSH 1,90, Hba1C 5,9%.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się podepne. 4dc, nadal wysoka prolaktyna 672 przy normie lab do 496.Wyszlo mi wysokie TSH 4,26 przy normie 4,20 :( T3 i T4 w normie. Za to FSH się obniżylo 8,04. LH 4,7. Estradiol 136. Co myślicie?? Gin w styczniu. Czy to da się skorygować lekami bo się martwię? Dziwne bo TSH jeszcze ma maju było dobre ok 2.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2017, 10:58

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszerka nie pomogę bo się za bardzo nie znam.
    U siebie wyczytałam że to mogą być początki niedoczynnośći tarczycy :-/ i trzeba to leczyć bo utrudnia zajście. Do in vitro też chyba trzeba zbić. No i jeszcze ta prolaktyna...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2017, 13:12

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Ja się podepne. 4dc, nadal wysoka prolaktyna 672 przy normie lab do 496.Wyszlo mi wysokie TSH 4,26 przy normie 4,20 :( T3 i T4 w normie. Za to FSH się obniżylo 8,04. LH 4,7. Estradiol 136. Co myślicie?? Gin w styczniu. Czy to da się skorygować lekami bo się martwię? Dziwne bo TSH jeszcze ma maju było dobre ok 2.
    kayama przy staraniach TSH max 2,5 a idealna w granicach 1. Umów sobie wizyte u dobrego endokrynologa albo ginekologa-endokrynologa. Na temat pozostałych wyników się nie wypowiem bo się nie znam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2017, 16:08

    kayama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama,właśnie ja też nie;-) Badania hormonalne robiłam pierwszy raz.Mam już 2 dzieci(11 i 4 lata),rok temu z mężem chcieliśmy zacząć starania o 3 dzidziola i przy badaniach wyszło że mam cukrzyce i tą niedoczynność,więc musieliśmy to odłożyć do czasu unormowania się wyników,teraz już jest dobrze i możemy zacząć się starać( tak twierdzi lekarz rodzinny) do ginekologa idę w piątek i tak mi przyszło do głowy żeby zrobić przed wizytą badania,tak mi się wydaje że są ok tylko ten testosteron podwyższony ale to może mieć związek z tym że jestem na insulinie,no zobaczymy co mi Pani doktor powie.

    A jeśli chodzi o Twoje wyniki to na pewno TSH za wysokie powinno być poniżej 2 przy staraniu o dziecko,ja biorę euthyrox 50 i łądnie mi spadło a miałam prawie 6,w sumie to ta tą tarczycę w miarę szybko udało się wyregulować tylko z tym cukrem miałąm problem i tak się przeciągło.A na prolaktyne to wiem że koleżanka przy hiperprolaktynemii brała Bromergonn czy jakoś tak i niedawno urodziła zdrową córkę także głowa do góry;-)

    kayama lubi tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosz dzięki, a gin w Novum na początek nie może być? Jestem umówiona na wizytę na początku stycznia. Nie wiem czy w Novum jest jakiś gin-endokrynolog, bo może bym się przepisała.
    Muszerka a ile czasu Ci zajęło wyrównanie hormonów? Ja muszę jak najszybciej podejść do in vitro i się martwię trochę.. Tak, wiem że dziewczyny biorą Bromergon :) W ogóle wyczytałam, że przy wysokim TSH jest też wysoka prolaktyna, jakby jedno z drugim się wiąże.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama możesz spróbować zobaczysz co Ci powie i jakie ma do tego podejście, bo wiesz niestety są lekarze, którzy uważają, że skoro wyniki mieszczą się w normie albo tylko lekko ją przekraczają to wszystko jest ok. Druga kwestia to leki podejrzewam, że tylko endokrynolog będzie mógł Ci je przepisać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2017, 16:44

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki, po wizycie w Novum zobaczę co dalej. Cykle mam owulacyjne, dzisiaj potwierdzone na usg :)

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • seema Debiutantka
    Postów: 12 15

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Podepnę się pod temat wczoraj robiłam badania, 23 dc.

    Proszę o interpretację czy jest bardzo źle, chodzi mi o progesteron ? Wizytę u ginekologa mam dopiero w połowie stycznia


    K99 / E2 Estradiol
    Wynik w surowicy 100.7 pg/ml faza lutealna pg/ml 55.8 - 214.2

    313 N55 / Progesteron
    / Wynik w surowicy 0.96 ng/ml faza lutealna ng/ml 3.34 - 25.56

    314 N59 / Prolaktyna
    / Wynik w surowicy 9.2 ng/ml - ng/ml 2.8 - 29.2

    317 O41 / Testosteron
    Wynik badania : 0.49 ng/ml - ng/ml 0.12 - 0.59

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2017, 12:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    seema wrote:

    313 N55 / Progesteron
    / Wynik w surowicy 0.96 ng/ml faza lutealna ng/ml 3.34 - 25.56

    Wygląda na to, że owulacji nie było.

  • seema Debiutantka
    Postów: 12 15

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mam to rozumieć jako cykl bezowulacujny? Czy owulacja się przesuneła ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak długie cykle masz zwykle? Regularnie miesiączkujesz?

  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Czy możecie mi pomóc zinterpretować wyniki badań hormonalnych z 5dc?

    FSH 6,96 (faza folikularna 3,5-12,5)
    LH 5,14 (faza folikularna 2,4-12,6)
    Estriadol 40,2 (faza folikularna 12,4-233)

    Estriadol wydaję mi się dośc niski.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ