X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu.
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 1 września 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    chciałabym aby ktoś mi pomógł. W tym cyklu miałam wysoką temperaturę przez całą miesiączkę. Po @ temperatura spadła, miałam mdłości i znowu dostałam okres. Boli mnie tak samo jak na kolejną miesiączkę.

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 1 września 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz poprzedni wykres? Miałaś skok? No i czy test robiłaś?

    Ciężko powiedzieć bez danych o poprzednim cyklu, ale takie rzeczy mogą się dziać przy cyklach bezowulacyjnych. Krwawienie nie poprzedzone faza lutealną może być krwawieniem śródcyklicznym, a przy takim może nastąpić owulacja nawet w trakcie. Może własnie tak u Ciebie było?

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 1 września 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/e42ed798532b190542f1a3d7a8ad737d- poprzednie wykres. Test robiłam tylko 9 dni po poprzedniej owulacji. Później już nie.

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 1 września 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dość pokręcony ten poprzedni wykres. Ja nie mam pomysłu. Objawy pozatemperaturowe wskazują na owulacje 27-28 dnia cyklu, ale temperatura zupełnie tego nie potwierdza... No i gdyby ta owulacja przyszła wtedy, to krwawienia potem nie powinno być... Długo się już obserwujesz? Z reguły masz łatwe w interpretacji wykresy czy nie?

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 1 września 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie obserwowałam się wczesniej. Nie starałam sie o dziecko. Ale takich sytuacji z okresem nigdy nie miałam. I teraz ta @ nie jest taka normalna. Jest taka rzadka "woda" tylko.

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 1 września 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób test - tak na wszelki wypadek ;)
    I często słyszę o tym, że jak się kobiety zaczynają starać to nagle cykl się sypie. Zresztą u mnie to samo. Zaczęliśmy starania po 1,5 rocznej przerwie i pierwszy cykl normalny (ale zaczęliśmy w sumie chyba już po owulacji), drugi bezowulacyjny (45dni), trzeci niby miał owulację, ale dopiero przy drugim podejściu i trwał 37 dni (normalnie mam 30-32dni). Zobaczymy co będzie w tym miesiącu.
    Ja bym chyba na razie nie panikowała i poczekała co będzie dalej. Ale jeśli mocno Cię to niepokoi to idź do lekarza.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 1 września 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Poczekam jeszcze i zobaczę co będzie.

  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 2 września 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierzyłam dziś temperatury, bo krwawienie jest dość silnie. A badań nie robiłam, bo dotychczas wszystko było dobrze. Jednak dziękuję za radę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny proszę , aby któraś z bardziej doświadczonych spojrzała na mój wykres i pomogła mi go jakoś zinterpretować lub pokierować co robię ni tak. Dziękuję i pozdrawia wszystkie staraczki :)

    https://ovufriend.pl/graph/1330991ab92b4e10d33f4adeed6a8cac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2016, 12:56

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 17 września 2016, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Czy utrzymująca się stała temperatura występująca od drugiego dnia po zakończeniu owulacji jest czymś nieprawidłowym? z wykresu wynika, że owulacja była, były wahania temperatury na początku cyklu, był nagły spadek do 36 i nagły wzrost do 36,7, znowu lekkie wahania po owulacji i nagle prosta pozioma 36,5 trwająca piąty dzień ( za 3 dni planowana miesiączka). a może to coś z termometrem elektronicznym jest nie tak, który już po ok. 30 sekundach przestaje "pikać" i kończy pomiar.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 18 września 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję bardzo za odpowiedź :) wynikałoby, że dostinex daje radę, bo mam hiperprolaktynemię czynnościową :)

    edka85 lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • ala87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 września 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mam takie pytanie. Staramy się z mężem od 4 miesięcy o dzidziusia, niestety bez powodzenia. Moje cykle przeważnie trwają 29 dni jednak przedostatni cykl trwał 33 dni natomiast ostatni tylko 26 dni. W ostatnim cyklu mierzylam sobie temperaturę,z której wywnioskowałam,że owulacja mogła nastąpić w 19 dniu cyklu - skok temperatury o 0,3 - czyli faza lutealna w takim wypadku wynosiła tylko 7 dni. Czy z tego powodu mogę mieć problem z zajściem w ciążę ? Czy można tą fazę jakoś samemu wydłużyć ?

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 27 września 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawidłowa faza lutealna trwa min 10dni (chociaż mój gin mówi że to i tak jest za krótko). 7 dni to mało i w takim krótkim czasie zarodek nie ma czasu dobrze się zagnieździć. Jednak owulacja może wystąpić do 4 dni przed skokiem temperatury. Wtedy Twoja fl trwała by już 11dni:)
    Sama niestety nic na to nie poradzisz. Istnieje mnóstwo leków które mogą Ci pomóc ale musisz odwiedzić ginekologa :)

    ala87 lubi tę wiadomość

  • ala87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 września 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    66b74ec5fd42db5b0067c8ec6a83260b.png

    wkleiłam mój wykres, nie wiem czy to dobrze zrobiłam. Tak jak mówisz będę musiała wyjaśnić to u ginekologa i zacząć systematycznie się obserwować, być może tylko w tym cyklu tak miałam, ale z tego co wiem to faza lutealna zazwyczaj tyle samo trwa w kazdym cyklu.

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 27 września 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, fl jest stała. Poprzedni wykres...owu może być dobrze wyznaczona. Ewentualnie dzień w tył. Co nie zmienia faktu że rzeczywiście @ przyszła bardzo szybko:D (w tym dniu mogło pojawić się plamienie implantacyjne ale to byś chyba odróżniła od miesiączki) Obserwacje dużo pomagają, zawsze możesz podsunąć jakąś sugestię lekarzowi :) musisz tylko być wytrwała i cierpliwa, co czasami jest ciężkie:D

    ala87 lubi tę wiadomość

  • marysiaanna2609 Koleżanka
    Postów: 103 7

    Wysłany: 27 września 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane. Mam problem. Czy moglibyście spojrzeć na mój wykres? Ja już sama zglupialam.. ovu co chwilę zmienia datę owulacji, z tego co zauważyłam to jest to tylko na podstawie testów wyznaczone. W dniu w którym teraz jest wyznaczona owu bylam u gina i stwirdzil ze w macicy jest jakiś pecherzyk ale on nie może stwierdzić co to. W niedzielę robiłam test ciążowy i był negatywny. Sama nie wiem co myśleć..

    uikl7ddlyrrx5kjt.png
  • marysiaanna2609 Koleżanka
    Postów: 103 7

    Wysłany: 27 września 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że mam 2 fazę to wiem ale jakby nie ten pozytywny test owulacyjny ovu wyznacza na 21 dc.. Tym bardziej ze teraz temperatury tak skoczyly przez przeziębienie

    uikl7ddlyrrx5kjt.png
  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 27 września 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jest juz identyczny temat myślę że bez sensu powielać go i tym samym robic balagan, pytajcie tutaj dużo dziewczyn odpowiada które trochę się znają już na tym
    https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/prosba-o-pomoc-w-interpretacji-wykresu,381.html

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ