X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów śluz płodny/niepłodny???
Odpowiedz

śluz płodny/niepłodny???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 6 marca 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :) Sprobuje choc zawsze mi sie wydawało ze mam zbyt krótkie palce by "tam" dosięgnąć :D

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 11 marca 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Ale mi nie chodziło o metodę rozpoznawania płodności tylko ogólnie o zdanie lekarzy w tym temacie że jeden powie tak a drugi inaczej a przecież powinno być w medycynie jasno powiedziane czy plamienie to pierwszy dzień miesiączki czy nie :P

    Vanessa, to ja dołożę swoje 5 groszy - a co to jest miesiączka? ;)
    Musisz przyjąć jakąś teorię - np npr wg Roetzera - i wtedy miesiączka to krwawienie, które następuje po skoku temperatury. Jeżeli skoku nie było, to znaczy, że cykl jeszcze trwa i masz krwawienie śródcykliczne.
    Natomiast przyjmując metodologię Billingsa, to każde krwawienie jest miesiączką, ale też potencjalnie czasem płodnym ;)

    I pewnie stąd te różnice w ocenie plamień

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 11 marca 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Vanessa, to ja dołożę swoje 5 groszy - a co to jest miesiączka? ;)
    Musisz przyjąć jakąś teorię - np npr wg Roetzera - i wtedy miesiączka to krwawienie, które następuje po skoku temperatury. Jeżeli skoku nie było, to znaczy, że cykl jeszcze trwa i masz krwawienie śródcykliczne.
    Natomiast przyjmując metodologię Billingsa, to każde krwawienie jest miesiączką, ale też potencjalnie czasem płodnym ;)

    I pewnie stąd te różnice w ocenie plamień
    Ja to wszystko wiem!!! ale jak już wcześniej wspomniałam dlaczego mnie to zastanawia? bo MEDYCYNA (czyli lekarze) NIE MA JEDNOZNACZNEJ ODPOWIEDZI bo co lekarz to inaczej powie. Chodziło mi o LEKARZY nie o metodę.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 11 marca 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    Hej dziewczyny,

    1) Czy podczas owulacji zawsze jest rozciagliwy sluz i czy jest on niezbedny do zajścia w ciążę? Pytam poniewaz nigdy u siebie nie zauwazylam takiego śluzu który by miał konsystencje kurzego jajka bądź podobna a mimo to dwukrotnie zaszłam w ciążę!
    A jak sprawdzałaś ten śluz? to co wypływa czy pobierałaś bezpośrednio z szyjki? Bo nie zawsze wypływa a wystarczy do zapłodnienia że jest odpowiedni na szyjce.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 11 marca 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spoko Vanessa - lekarze jedynie wyrażają swoją wiedzę na podstawie konkretnej metody jaką przyjęli, a że jest ich więcej niż jedna to co poradzisz?
    Jedyny wniosek z tego jest taki, że naprawdę jeszcze wiele jest do odkrycia w kwestii kobiecego cyklu i płodności

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 11 marca 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    spoko Vanessa - lekarze jedynie wyrażają swoją wiedzę na podstawie konkretnej metody jaką przyjęli, a że jest ich więcej niż jedna to co poradzisz?
    Jedyny wniosek z tego jest taki, że naprawdę jeszcze wiele jest do odkrycia w kwestii kobiecego cyklu i płodności

    to akrat racja, jeszcze wogole malo wiedza na ten temat :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 12 marca 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    A jak sprawdzałaś ten śluz? to co wypływa czy pobierałaś bezpośrednio z szyjki? Bo nie zawsze wypływa a wystarczy do zapłodnienia że jest odpowiedni na szyjce.

    To co wyplywa. Czytałam ze zeby sprawdzisc sluz nie trzeba tam pchac paluchów tylko oceniać to co jest na papierze toaletowym podczas kazdej wizyty w toalecie. Szczerze mówiac z tego co zauwazyłam na papierze widac tylko gesty kremowy sluz albo brak sluzu :/

    Podpytałam mojego narzeczonego czy kiedykolwiek widział u mnie taki sluz i on powiedzial ze tak! Ze bywał rozciągliwy i przezroczysty a czasem gesty albo suchy. Powiedział ze czasem szyjka jest miękka a czasem twarda tak wiec wyglada na to ze jest ok.

    p19uskjohisr6juh.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 12 marca 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    To co wyplywa. Czytałam ze zeby sprawdzisc sluz nie trzeba tam pchac paluchów tylko oceniać to co jest na papierze toaletowym podczas kazdej wizyty w toalecie.
    Jeżeli wypływa to jest taka możliwość i nie trzeba tam grzebać, ale są kobiety którym nie wypływa na zewnątrz i aby sprawdzić śluz muszą pogrzebać aby sprawdzić czy w ogóle jest. Ja jakbym nie grzebała to bym prawie nigdy swojego śluzu nie widziała bo na zewnątrz mam sucho a w środku przeciwnie szyjka jest cała oblepiona.
    Czasem jest tak że gęsty glut wypadnie a ładny śluz nie wypłynie tylko oblepi w środku co tylko może :)

    Welonisia lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 12 marca 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez mało wypływa a do szyjki nie moge dosiegnać, mam chyba za krókie palce :D
    W nastepnym cyklu zdam sie na mojego mężczyzne a póki co czekam z niecierpliwoscia na @, oby dzis sie pojawiła :)

    p19uskjohisr6juh.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ