X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów spadek temp 3dpo -na zagnieżdżenie za szybko, więc co?
Odpowiedz

spadek temp 3dpo -na zagnieżdżenie za szybko, więc co?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 1 września 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Jakie mogą być przyczyny sporego spadku temperatury już 3dpo? na zagnieżdżenie raczej za wcześnie.
    Objawy- kłujący jajnik i wrażliwe sutki.

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • firanki na duszę Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 1 września 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/176f4ed4ee3ae1722c4280e9abe1d590

    uwo93e3kxvexoenv.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 1 września 2014, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem tak się dzieje, jeśli w czwartym dniu temperatura znów rośnie, to nie ma się co martwić. Patrząc na Twój cykl, myślę że skok mógł byc jeszcze przed szczytem śluzu, czyli w 15 dc.
    Spróbuj zaokrąglić temperatury do 0,05, to jest dozwolone we wszystkich chyba metodach i wykres robi się czytelniejszy.
    Zaokrągla się w ten sposób że końcówkę 1,2,6,7 zaokrąglasz w dół, a 3,4,8,9 w górę.
    Czyli 36,21 36,22 zapisujesz jako 36,2
    36,23 36,24 zapisujesz jako 36,25
    itd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 23:44

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 2 września 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, 3livka , nie namawiaj do złego ;) Ważne są temperatury jak najbardziej dokładne, a czasami to drugie miejsce po przecinku może zaważyć na interpretacji wykresu.

    firanki na duszę ten spadek oznacza tyle, że koniec okresu płodnego był gdzieś tak 4-5 dnia po skoku. Jest to zupełnie normalne. Skok masz prawidłowo wyznaczony przez owu (o dziwo).

    firanki na duszę lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 2 września 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie namawiam do złego :) Zaokrąglanie jest jak najbardziej polecane dla lepszej czytelności wykresu. Polecam stronę iner.pl - oficjalną stronę Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny wg metody Rotzera. Tam są dość radykalni i odnoszą się sceptycznie do termometrów elektronicznych, ale piszą o dokładności do 0,05 stopnia.
    Ma to też o tyle znaczenie, że dokładność w popularnych termometrach elektr. wynosi +-0,01.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 2 września 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metodę Rotzera znam bardzo dobrze, stosuję ją od ponad 2 lat i to w obie strony ;)

    Pierwsze słyszę, aby Rotzer polecał zaokrąglać do 0,05 stopnia i nie wiem też, jak miałoby to pomóc w czytelności wykresu. Pomijając fakt że w ogóle wykresy na ovufriend są mało czytelne, ale to już inna broszka.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 2 września 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rotzer znał tylko termometr rtęciowy, więc siłą rzeczy zaokrąglał wynik do 0,05, bo dokłądniejszego nie da się podać na takim termometrze ;)
    Jeśli producent termometru elektronicznego deklaruje granicę błedu +-0,01 to znaczy że wynik 36,23 może oznaczać zarówno 36,22 jak i 36,24, jeśli się nie zaokrągla, tylko bierze pod uwagę każdą setną, ta granica błędu może dawać spore różnice.
    Zresztą jako użytkowniczka metody Rotzera na pewno znasz stronę INERu. Jeśli się nie stosujesz do zaleceń to Twoja sprawa, ale to nie znaczy że tak jes poprawnie :)

    U użytkowniczki starającej się o dziecko to może niewielka różnica, bo i tak widać że skok był i owulacja pewnie miała miejsce. Ale już u odkładającej takie 2 dni jak wychodzą po zaokrągleniu u założycielki wątku robią sporą różnicę.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Anooosiak86 Autorytet
    Postów: 337 208

    Wysłany: 2 września 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemka, podepnę się pod temacik :)

    Już przesyłałam wykres w staraczkach, dostałam info, że wykres bezowulacyjny.

    Może jakieś wskazówki (jestem ciołem początkującym) :D

    Dzięki.

    c5b4988e96146284365f283ffc137d8b.png


    Długie cykle: 42-45 dni

    Lipiec:
    13 dc - pęcherzyk dominujący 15 mm
    24 dc - progesteron 0,3 :) - to już wiem :D

    Sierpień:
    14 dc - pęcherzyk dominujący 17 mm
    18 dc - 27 dc - zalecenie brania DUPKA 2xdziennie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 15:51

    f2w33e3k2hwnvdoc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem początkującą, ale naprawdę jak na mój skromny rozum tu nie ma potwierdzonej owulacji.

  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 2 września 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoosiak trudno powiedzieć, bo masz zakłócone temperatury, ale prawdopodobnie że duphaston zablokował Ci owoulację.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • rudainka Przyjaciółka
    Postów: 89 34

    Wysłany: 2 września 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie to przez dhupka. Mój gin odwiódł mnie od tej myśli. Jak zaczynałam go brać to moje cykle miały po kilkadziesiąt dni i też miałam obawy czy nie zablokuje sobie owu.
    Ja zanim unormowałam hormonki to moje wykresy też wyglądały podobnie. W sumie były całkiem płaskie, nie można było wyznaczyć owu przez temp.

    Proponuję ooobesrować jeszcze temp przez cały cykl i dopiero zobaczyć jakie są Twoje normy :)

    <3 49 cykl starań...
  • Anooosiak86 Autorytet
    Postów: 337 208

    Wysłany: 2 września 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudainka wrote:
    Niekoniecznie to przez dhupka. Mój gin odwiódł mnie od tej myśli. Jak zaczynałam go brać to moje cykle miały po kilkadziesiąt dni i też miałam obawy czy nie zablokuje sobie owu.
    Ja zanim unormowałam hormonki to moje wykresy też wyglądały podobnie. W sumie były całkiem płaskie, nie można było wyznaczyć owu przez temp.

    Proponuję ooobesrować jeszcze temp przez cały cykl i dopiero zobaczyć jakie są Twoje normy :)

    Dzięki :*:)

    f2w33e3k2hwnvdoc.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 3 września 2014, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudainka to fakt, jak się ma kilometrowe cykle to przepisują progesteron, żeby się endometrium ładnie złuszczało co jakiś czas. Ja też dostaję luteinę lub duphaston co jakiś czas, bo owulacji i tak narazie nie ma i nie będzie.
    Co innego jak ktoś się tej owulacji jednak spodziewa w danym cyklu.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Anooosiak86 Autorytet
    Postów: 337 208

    Wysłany: 3 września 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewuszki ;)

    c5b4988e96146284365f283ffc137d8b.png

    Dziś temp mi skoczyła do 36,44 o_O - może mam po prostu zrąbany termometr i dlatego takie małe mi pokazywał ... ;/
    w przyszłym cyklu będę mierzyła 3 naraz :D buehehehe

    f2w33e3k2hwnvdoc.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 3 września 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoosiak, z termometrem jest wszystko OK, skok miałaś dopiero dzisiaj. To normalne że skok może wystąpić parę dni po szczycie śluzu. Swoją drogą OF nieprawidłowo Ci wyznaczył fazę lutealną, granica powinna być wczoraj, czyli 22 dc. Trzema naraz możesz mierzyć, ale już czterema nie bo nie będziesz miała gdzie ;)

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Anooosiak86 Autorytet
    Postów: 337 208

    Wysłany: 4 września 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck wrote:
    skok miałaś dopiero dzisiaj. To normalne że skok może wystąpić parę dni po szczycie śluzu. Swoją drogą OF nieprawidłowo Ci wyznaczył fazę lutealną, granica powinna być wczoraj, czyli 22 dc. QUOTE]

    Justeck, tzn, że Owulacja dopiero była wczoraj? o_O
    O co chodzi z fazą lutealną? :D Oświeć mnie proszę, bo dla mnie black magic :P

    f2w33e3k2hwnvdoc.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 4 września 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna to inaczej faza wyższych temperatur, czyli ta, która jest po prawej stronie wielkiej czerwonej krechy. Ani ja ani Ovufriend nie jesteśmy w stanie wyznaczyć daty Twojej owulacji. Owulacja wystąpić może kilka dni przed, w trakcie, lub kilka dni po skoku. Prowadząc obserwacje temperatury i śluzu jesteśmy w stanie wyznaczyć dni najbardziej płodne, ale owulacji już nie. Tu leży podstawowy błąd tego serwisu, którego używamy - obiecuje coś, czego nie może spełnić, bo tylko monitoring jest w stanie precyzyjnie wyznaczyć owulację (a i to nie zawsze).

    Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć to tu znajdziesz kompendium wiedzy: http://iner.pl/metoda-rotzera/ . Tam jest dokładnie opisania teoria i praktyka jednej z najstarszych metod, czyli Metody Rotzera. Zachęcam do tego gorąco, bo Ovufriend niestety bardzo często wprowadza w błąd - najlepiej jest samemu móc zinterpretować wykres.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ