X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Spadek temperatury 8dpo
Odpowiedz

Spadek temperatury 8dpo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Co oznacza spadek temperatury 8 dni po owulacji? Właśnie w tym dniu temp spadła z 37,0 na 36,8.
    Czy jest to w normie?
    Czy może to sugerować zagnieżdżanie się zarodka?

  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 28 lutego 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem jak najbardziej. Między 6 a 12 dniem może bardz nie musi występować jeśli doszło di zaplodnienia. Weź pod uwagę czy nic nie mogło spowodować spadku. Myślę ze mogę pogratulować :)) czekam na testowanie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super nowina. Dziękuję ☺
    Dam znać jak będę testować.

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to bardzo obiecujący sygnał ale mimo wszystko póki co radziłabym zachować zimną krew. Ja w ostatnim cyklu też miałam taki spadek właśnie w 8dc i byłam już niemal na 100% pewna że to ciąża (we wcześniejszych cyklach nigdy mi się taki spadek nie przytrafił) a tu @ przylazła normalnie. Mam nadzieję że u Ciebie ten spadek rzeczywiście oznacza zagnieżdżenie, są na to spore szanse. Trzymam kciuki :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Ciebie też to mogło wskazywać ale około 60 % statystycznie ulega samodestrukcji ze tak powiem i nawet nie wiemy że do zapłodnienia doszlo

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie też tak myślę że może to było zagnieżdżenie lub jego próba, niestety nieudana

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weź zobacz jeszcze mój wykres bo 1 miesiąc dopiero. Myślisz ze owulacja była? Zakładałem wątek ale póki co echo, dziwny spadek po wzroście więc nie wiem co myśleć

  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy miesiąc biorę c astagnusa bo straszny psm miałam on wpływa jakoś na temp ?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja była, spadek drugiego (lub trzeciego) dnia wyższych temperatur się zdarza, nie jest to nic niepokojącego.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 28 lutego 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki dzięki za odpowiedź teraz normalnie temperatura powinna wzrosnąć jeżeli by doszło do zapłodnienia a jeżeli nie to na tym poziomie będzie się utrzymywała do @ czy na jakiej zasadzie to działa?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 lutego 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po owulacji temperatura wzrasta i utrzymuje się na wyższym o co najmniej 0,2 stopnia poziomie od temperatury sprzed owu. I tak do @, wtedy zaczyna spadać. Nie można z temperatury odczytać, czy doszło do zapłodnienia. Niby jest coś takiego, że przy zagnieżdżeniu zarodka temperatura przez jeden dzień jest spadek, ale to nie jest żadna reguła.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 1 marca 2017, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przy zagniezdzeniu to wiem ale nie byłam pewna czy ma wzrastać czy nie. Dzięki czyli wzrost temperatury świadczy że pechezyk pękł i jest normalnie ciałko żółte czy ss jeszcze jakies wyjątki co do.tego wzrostu

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 1 marca 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety nawet wzrost temperatury nie daje 100% pewności, że doszło do owulacji. Jest coś takiego jak LUF, wtedy jest skok i wyższa temperatura, ale owulacji nie ma.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dziś mi spadła zobaczymy jak będzie jutro czy wzrost czy dalej będzie na niższym. Jeśli się nie podniesie myślicie że mogła bym brac luteine póki @ nie przyjdzie?

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 6 marca 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm :/ Ja tez zglupialam wlasnie. 31 cykl staran, wiec nie nakrecam sie na zapas. Ale wlasnie mi OF wywalil kreske owu, bo mi tempka spadla ponizej kreski.

    Owu ok 12-13dc, temp skoczyla w gore ladnie. Utrzymywala sie na poziomie przez kilka dni. 5-6 dpo mialam plamienie brazowawe, dzisiaj juz nie ma sladu. I tempka mi nagle spadla dzis o cale pol stopnia. Eee???.....
    Czy to moze byc po Clo albo luteinie?

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 6 marca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 ekspertem nie jestem,ale mi sie osobiscie wydaje,że owu jeszcze nie było u Ciebie.Oczywiscie ovu t tylko system moze sie mylic.Rozumiem,że nie miałas monitoringu ?

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 6 marca 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie, ponoc w szpitalu u mnie nie maja sprzetu :P Ale owu mialam wyznaczona sluzem, temperatura i dodatkowo testem. Jajniki bolaly i bralam Clo, wiec raczej owu byla 12-13 dc. Nigdy nie mam pozniej niz 14dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 15:25

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ