Forum Temperatury, wykresy, płodność sposób oznaczenia temperatury na wykresie
Odpowiedz

sposób oznaczenia temperatury na wykresie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • dusia Nowa
  Postów: 2 0

  Wysłany: 1 stycznia 2013, 20:03

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć dziewczyny:) Mam pytanie odnośnie sposobu oznaczenia temperatury na wykresie. Wiele z was ma tylko niebieskie kropki, niektóre niebieskie i białe. Ja natomiast mam same kropki białe (puste). O co chodzi z tymi różnymi oznaczeniami??

  maggie
 • dusia Nowa
  Postów: 2 0

  Wysłany: 5 stycznia 2013, 07:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Już sama doszłam do tego o co chodzi z tymi kolorami...;p Jeżeli nie mamy ustawionej domyślnej godziny mierzenia temperatury to każda temp jest zaznaczona białym (pustym) punktem. Natomiast jeżeli zaznaczymy w objawach domyślną godzinę to punkty posiadające tą domyślną godzinę zaznaczone są na niebiesko a każdy inny czas mierzenia temp na biało....:) punktem białym również są zaznaczone temperatury, których nie chcemy brać pod uwagę. uff;p

  maggie
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 20 stycznia 2013, 14:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczynki, wytłumaczcie mi proszę w jak odczytujecie na wykresie, ze np. już nie długo owulka albo że jest zagnieżdżenie,albo cykl bezowulacyjny??? Kurczę, jarzę co nie co ale nie wiem jak to jest z tym zagnieżdżeniem wynikającym z temperatury?

 • MomToBe Przyjaciółka
  Postów: 73 35

  Wysłany: 26 stycznia 2013, 07:32

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej, to generalnie mozna okresic po owulce czy byla czy nie, bo w 1 fazie masz niskie temepratury potem zazwyczaj jest spdaek i wzrost temperatur i wtedy iwadomo ze owulka wystapila jesli temperatury utrzymuja sie na tym samym poziomie i nie widac wyraznego skokou to moze oznaczac ze owulki nie bylo,zagniezdzenie to dla mnie czarna magia.
  Jesli chodzi o owulacje to mozesz sprawdzac swoj sluz oraz wpsomoc sie testami owulacyjnymi wtedy mniej wiecej bedziesz wiedziec kiedy owulacja.

  atdci09k96uspmjm.png
  e790355cf3.png
 • Malvinka Autorytet
  Postów: 327 264

  Wysłany: 29 stycznia 2013, 19:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Marti, najlepiej to poczytaj sobie o metodach NPR. Dużo się wtedy dowiesz na każdy z tych tematów :)

 • czerwiec0506 Znajoma
  Postów: 30 28

  Wysłany: 30 stycznia 2013, 07:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Metoda termiczna (obserwacja temperatury)

  Metoda termiczna polega na określaniu płodności na podstawie codziennych pomiarów temperatury - tzw. podstawowej temperatury ciała (PTC). Jest to metoda jednowskaźnikowa. Interpretacji pomiarów dokonuje się na podstawie wykresu, który powstaje w wyniku nanoszenia pomiarów na kartę obserwacyjną cyklu.


  Charakterystyka wykresu temperatury w cyklu menstruacyjnym

  1. Niska temperatura ciała (na początku cyklu po krwawieniu miesiączkowym).
  2. Gwałtowny wzrost temperatury (o około 0,2°C).
  3. Wysoka temperatura (co najmniej przez 3 dni).

  Zgodnie z metodą termiczną przyjmuje się, że płodność kobiety trwa od 6 dni poprzedzających wzrost temperatury do 3 dni po skoku. Pozostały okres uznaje się za bezpłodny.

  Na podstawie metody termicznej można rozpoznać:
  - dzień płodności (w momencie skoku temperatury),
  - okres niepłodności poowulacyjnej, bezwzględnej (niezależnie od długości cyklu rozpoczyna się on czwartego dnia podwyższonej temperatury - o co najmniej 0,2°C w porównaniu z dniami poprzedzającymi; temperatur leżących powyżej linii granicznej),
  - okres niepłodności przedowulacyjnej, względnej (na podstawie obserwacji poprzednich 6-12 cykli i obliczeń),
  - dni prawdopodobnie płodne (pozostałe).

  Wskaźnik Pearla metody termicznej ścisłej wynosi 0,8 do 1,2.

  20120922580117.png  7468d2bfcc8f9f678cf387408ff55b24.png

  Przewidywany termin @ 15.03.

 • czerwiec0506 Znajoma
  Postów: 30 28

  Wysłany: 30 stycznia 2013, 08:02

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja używam termometru elektronicznego z jednym miejscem po przecinku... ale dziś muszę kupić ten drugi

  20120922580117.png  7468d2bfcc8f9f678cf387408ff55b24.png

  Przewidywany termin @ 15.03.

 • Malvinka Autorytet
  Postów: 327 264

  Wysłany: 30 stycznia 2013, 19:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Sama metoda termiczna nie jest najskuteczniejsza. Lepiej zainteresować się którąś z metod termiczno-objawowych. Np. Rotzera albo angielską. Tam do temperatur dodajemy jeszcze obserwację śluzu i, opcjonalnie, szyjki macicy,

 • Yvone Ekspertka
  Postów: 169 67

  Wysłany: 23 lutego 2013, 08:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja jeszcze raz zapytam o te kropki na wykresie. nie miałam zaznaczonej domyślnej godziny i były niebieskie a teraz w kolejne dni są białe. jak ignoruję w któryś dzień temperaturę to też są białe , ale łączy je przerywana kreska.
  Co oznacza zmiana koloru kropki?
  z góry dziękuję za rozjaśnienie sprawy. :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy - czy może zwiększać szanse na zajście w ciążę?

Kwas foliowy jest bardzo ważnym elementem w czasie starania o dziecko i na wczesnym etapie ciąży. Odpowiednie stężenie folianów w organizmie nie tylko zapewnia ochronę dla rozwijającego się dziecka w pierwszych tygodniach ciąży, ale również... zwiększa płodność zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn! Jak to się dzieje? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i tym samym zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.