X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów sposób oznaczenia temperatury na wykresie
Odpowiedz

sposób oznaczenia temperatury na wykresie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dusia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 1 stycznia 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) Mam pytanie odnośnie sposobu oznaczenia temperatury na wykresie. Wiele z was ma tylko niebieskie kropki, niektóre niebieskie i białe. Ja natomiast mam same kropki białe (puste). O co chodzi z tymi różnymi oznaczeniami??

    maggie
  • dusia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już sama doszłam do tego o co chodzi z tymi kolorami...;p Jeżeli nie mamy ustawionej domyślnej godziny mierzenia temperatury to każda temp jest zaznaczona białym (pustym) punktem. Natomiast jeżeli zaznaczymy w objawach domyślną godzinę to punkty posiadające tą domyślną godzinę zaznaczone są na niebiesko a każdy inny czas mierzenia temp na biało....:) punktem białym również są zaznaczone temperatury, których nie chcemy brać pod uwagę. uff;p

    maggie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, wytłumaczcie mi proszę w jak odczytujecie na wykresie, ze np. już nie długo owulka albo że jest zagnieżdżenie,albo cykl bezowulacyjny??? Kurczę, jarzę co nie co ale nie wiem jak to jest z tym zagnieżdżeniem wynikającym z temperatury?

  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 26 stycznia 2013, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, to generalnie mozna okresic po owulce czy byla czy nie, bo w 1 fazie masz niskie temepratury potem zazwyczaj jest spdaek i wzrost temperatur i wtedy iwadomo ze owulka wystapila jesli temperatury utrzymuja sie na tym samym poziomie i nie widac wyraznego skokou to moze oznaczac ze owulki nie bylo,zagniezdzenie to dla mnie czarna magia.
    Jesli chodzi o owulacje to mozesz sprawdzac swoj sluz oraz wpsomoc sie testami owulacyjnymi wtedy mniej wiecej bedziesz wiedziec kiedy owulacja.

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti, najlepiej to poczytaj sobie o metodach NPR. Dużo się wtedy dowiesz na każdy z tych tematów :)

  • czerwiec0506 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metoda termiczna (obserwacja temperatury)

    Metoda termiczna polega na określaniu płodności na podstawie codziennych pomiarów temperatury - tzw. podstawowej temperatury ciała (PTC). Jest to metoda jednowskaźnikowa. Interpretacji pomiarów dokonuje się na podstawie wykresu, który powstaje w wyniku nanoszenia pomiarów na kartę obserwacyjną cyklu.


    Charakterystyka wykresu temperatury w cyklu menstruacyjnym

    1. Niska temperatura ciała (na początku cyklu po krwawieniu miesiączkowym).
    2. Gwałtowny wzrost temperatury (o około 0,2°C).
    3. Wysoka temperatura (co najmniej przez 3 dni).

    Zgodnie z metodą termiczną przyjmuje się, że płodność kobiety trwa od 6 dni poprzedzających wzrost temperatury do 3 dni po skoku. Pozostały okres uznaje się za bezpłodny.

    Na podstawie metody termicznej można rozpoznać:
    - dzień płodności (w momencie skoku temperatury),
    - okres niepłodności poowulacyjnej, bezwzględnej (niezależnie od długości cyklu rozpoczyna się on czwartego dnia podwyższonej temperatury - o co najmniej 0,2°C w porównaniu z dniami poprzedzającymi; temperatur leżących powyżej linii granicznej),
    - okres niepłodności przedowulacyjnej, względnej (na podstawie obserwacji poprzednich 6-12 cykli i obliczeń),
    - dni prawdopodobnie płodne (pozostałe).

    Wskaźnik Pearla metody termicznej ścisłej wynosi 0,8 do 1,2.

    20120922580117.png



    7468d2bfcc8f9f678cf387408ff55b24.png

    Przewidywany termin @ 15.03.

  • czerwiec0506 Znajoma
    Postów: 30 28

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja używam termometru elektronicznego z jednym miejscem po przecinku... ale dziś muszę kupić ten drugi

    20120922580117.png



    7468d2bfcc8f9f678cf387408ff55b24.png

    Przewidywany termin @ 15.03.

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama metoda termiczna nie jest najskuteczniejsza. Lepiej zainteresować się którąś z metod termiczno-objawowych. Np. Rotzera albo angielską. Tam do temperatur dodajemy jeszcze obserwację śluzu i, opcjonalnie, szyjki macicy,

  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 23 lutego 2013, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jeszcze raz zapytam o te kropki na wykresie. nie miałam zaznaczonej domyślnej godziny i były niebieskie a teraz w kolejne dni są białe. jak ignoruję w któryś dzień temperaturę to też są białe , ale łączy je przerywana kreska.
    Co oznacza zmiana koloru kropki?
    z góry dziękuję za rozjaśnienie sprawy. :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ