X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Szyjka macicy raz wysoko raz nisko - szybka zmiana położenia szyjki
Odpowiedz

Szyjka macicy raz wysoko raz nisko - szybka zmiana położenia szyjki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Leniu Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że szyjka macicy może zmieniać swoją pozycję w trakcie dnia, poleca się ją badać o tej samej godzinie, najlepiej po południu. Oczywiście zrobiłam inaczej ;) Zbadałam szyjkę rano, po wstaniu z łóżka, była twarda zamknięta i naprawdę nisko - niedowierzałam i musiałam zbadać jeszcze raz. Po pół godzinie była wysoko, twarda, zamknięta... Moje pytanie: z czego wynika taka szybka zmiana długości szyjki? Czy to się często/standardowo zdarza? Czy może to być objawem np. tyłozgięcia (moja szyjka często jest skierowana w bok, do brzucha - czy to tyłozgięcie, lekarz nigdy o tym nie wspominał)?

  • martynek1990 Koleżanka
    Postów: 60 0

    Wysłany: 7 lipca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam często. Widać lubi się przemieszczać. Inna po wyproznieniu, inna po wstaniu, po lezeniu itd. Ja sprawdzam wieczorem przed pójściem spać

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 7 lipca 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka zmienia swoją pozycje kiedy my ja zmieniamy ale nie tylko-także podczas dnia się zmienia ;) dlatego nie warto sprawdzać zaraz po wstaniu czy leżeniu tylko jeśli badamy ją z rana to lepiej chociaż pół godzinki wcześniej przyjąć pozycje pionowa :D sprawdzone na mnie-zaraz po wstaniu ciężko mi bylo ja znaleźć a pół godziny później była bardziej dostępna do badania i nie chowała sie jakby do tyłu ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • MakoMary86 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 lipca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I powinno się ją sprawdzać mniej więcej o stałej porze. Choć ja osobiście to umiem rozpoznać tylko jak jest wysoko, miękka i otwarta.

    16 miesięcy starań - pcos, niedoczynność tarczycy
    1 cykl z clo - udany
    1 ciąża - cc w 31 tyg - przegraliśmy (potworniak u córki, gestoza, cukrzyca)
    starania o drugą ciążę
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ