X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów temperatura w dwóch ciążach
Odpowiedz

temperatura w dwóch ciążach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 3 lutego 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zastanawiam sie nad jedną rzeczą, czy temperatura mierzona w pierwszej i drugiej ciąży są podobne (utrzymujące sie na podobnym poziomie). Przy pierwszej ciąży miałam temp 37,1 rano, teraz w II fazie nie jest wyższa niż 36,8. Zastanawiam sie, czy to dla mnie jakas miarodajna informacja, ze nie jestem w ciąży? czy temp w drugiej może kompletnie różnic sie i wynosic np max 36,8?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 lutego 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    > Zastanawiam sie, czy to dla mnie jakas miarodajna informacja, ze nie jestem w ciąży?

    Na pewno nie. Mi się po porodzie zupełnie pozmieniał cykl, resztą nie potrzebna do tego ciąża, żeby cykle u kobiety się zmieniały. W końcu hormony są bardzo podatne na różne czynniki zewnętrze i wewnętrzne, wystarczy stres i już cykl ci się przestawia. Więc temperatura na pewno nie będzie taka sama zawsze i nie będzie się zawsze tak samo zachowywać. Na pewno nie jest to miarodajna informacja o ciąży. Bo zresztą tu nie o jej wysokość chodzi, tylko o różnicę jej wartości przed owulacją i po. Tak jak już wieeeele razy pisałam - nie da się z temperatury wyczytać, czy jest ciąża czy nie, bo nie taki też jest sens jej obserwowania.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ