X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

torbiel krwotoczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 8 października 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po stymulacji clo dostalam w 9dc zastrzyk ovitrelle na pekniecie, w 10dc byla iui, w 14dc robiono mi usg i okazalo sie ze zrobila sie torbiel krwotoczna. czy jest szansa na powodzenie inseminacji ? podobno cialko moglo wyjsc tylko pecherzy napelnil sie krwia.. czy ktoras z was tak miala i zaciążyla? :)

    Reni555 lubi tę wiadomość

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szansa jest bo owulacja była. Takie ciałko może być mniej wydolne ale od tego jest progesteron aby wszelkie niedobory uzupełniać. W ciąży też nie jest ona niebezpieczna pod warunkiem, że nie pęknie ale to się podobno rzadko zdarza ;)

    pysia lubi tę wiadomość

  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 15 października 2015, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    po stymulacji clo dostalam w 9dc zastrzyk ovitrelle na pekniecie, w 10dc byla iui, w 14dc robiono mi usg i okazalo sie ze zrobila sie torbiel krwotoczna. czy jest szansa na powodzenie inseminacji ? podobno cialko moglo wyjsc tylko pecherzy napelnil sie krwia.. czy ktoras z was tak miala i zaciążyla? :)


    ja teraz tak mam i czekam na betę 2.11. bo to nie oznacza, że się nie powiodło

    pysia lubi tę wiadomość

  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 23 października 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w takim razie trzymam kciuki:),
    u mnie niestety sie nie udało

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 23 października 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatia wrote:
    Witajcie dziewczyny serdecznie :) Mam do Was prośbę o wyjaśnienie :) bo jesteście już "bardziej doświadczone". Staram się o 3 ciążę. Pierwszą poroniłam, druga zakończyła się owocnie w marcu 2014r. Przy obydwu ciążach nie miałam problemów z zapłodnieniem, nie kontrolowałam cykli - nic zero. Udawało się za pierwszym razem. W obecnym cyklu stosowałam testy owulacyjne i obserwację śluzu. Test owulacyjny wyszedł dodatni 15 dc, 15 i 16 dc miałam płodny śluz (zanikł zupełnie 17 dc), 16 dc miałam bóle okołoowulacyjne. W 15 i 16 dc podjęłam starania o dziecko. Byłam pewna, że owu wystapiła jakieś 12-24 godziny po pozytywnym teście. Jakie było moje zdziwienie, gdy w 19 dc byłam na rutynowej wizycie u ginekologa. Wg USG widać pęcherzyk w prawym jajniku 18 mm, endometrium 12 mm, zatoka Douglasa wolna. Lekarz poinformował, że jestem przed owulacją., jednak po rozmowie o objawach i testach LH stwierdził, że może to przetrwały pęcherzyk lub torbiel krwotoczna ciałka żółtego...
    Dodam, że ostatnie 4 cykle miałam 28 dniowe, wcześniej 2 cykle były 32 dniowe.
    Proszę o wyjaśnienie co taka "sytuacja" może oznaczać? Nie wiem, jak to wszystko interpretować. Chyba późna by była owulacja w 19-20 dc i pęcherzyk 18 mm jest mały, jak na teńn dzień. Czy wogóle była jakaś szansa na ciążę, czy cykl raczej "zmarnowany" ;)? Nie umiem tego wszytskiego ogarnąć bo słaba jestem w te klocki ;) Dziękuję z góry za pomoc.

    agatia ja np mam nieregularne cykle i to bardzo i nigdy nie wiem kiedy będzie owulacja. według podręcznikowego wyjaśnienia owulacja jest w połowie cyklu ale to w wypadku cykli bardzo regularnych. chyba znasz zasadę że nawet podczas okresu można zajść w ciążę więć nigdy nic nie wiadomo jedynie testy owulacyjne ale dobre testy są testy które nie zawsze wskazują prawidłowo a może też być tak że dlatego tak jest bo hormony mogą być zaburzone dużo jest możliwości najlepiej na spokojnie pogadać z lekarzem kupić leprze testy owulacyjne i wtedy spróbować

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 23 października 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni555 wrote:
    ja teraz tak mam i czekam na betę 2.11. bo to nie oznacza, że się nie powiodło


    ja byłam teraz u specjalisty w klinice i stwierdził żę jajniki są czyste ale wcześniej byłam w szpitalu i na badania chodziłam do swojej ginekolog i miałam torbiele a teraz specjalista postawił mi diagnozę że podejrzewa torbiel krwotoczna i że jajniki pracują nieprawidłowo i że jajowody mogą być niedrożne więc czekają mnie badanie dalej.

    Reni555 lubi tę wiadomość

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • Elina Autorytet
    Postów: 706 117

    Wysłany: 23 października 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    agatia ja np mam nieregularne cykle i to bardzo i nigdy nie wiem kiedy będzie owulacja. według podręcznikowego wyjaśnienia owulacja jest w połowie cyklu ale to w wypadku cykli bardzo regularnych. chyba znasz zasadę że nawet podczas okresu można zajść w ciążę więć nigdy nic nie wiadomo jedynie testy owulacyjne ale dobre testy są testy które nie zawsze wskazują prawidłowo a może też być tak że dlatego tak jest bo hormony mogą być zaburzone dużo jest możliwości najlepiej na spokojnie pogadać z lekarzem kupić leprze testy owulacyjne i wtedy spróbować

    agatia jeżeli lekarz stwierdził że jesteś przed owulacją to kup testy ale dobre i wtedy działajcie jak wyjdzie pozytywny do upadłego:)

    4 cykl starań
    1.12.2014 8tc [*]
    ug37uay35ucumuup.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    w takim razie trzymam kciuki:),
    u mnie niestety sie nie udało

    uda się uda :)
    widać duszyczka maleństwa jeszcze nie była gotowa na przyjście tym razem
    czasem tak właśnie się pocieszmam :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ