X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wyznaczanie dni płodnych przez OF
Odpowiedz

Wyznaczanie dni płodnych przez OF

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie do Was. Czy to normalne, że detektor płodności już 21 dni pokazuje mi dni płodne? Początkowo program wykrył owulację 15 dc, później przesunął na 17 dc, następni powrócił do jej usunięcia i pokazywania cały ten czas dni płodnych. Śluz wydaje się być ok, testy owulacyjne są teraz negatywne. Czy to możliwe, że wciąż mam dni płodne i owulacja ma szansę jeszcze wystąpić (dziś mój 32 dc). Czy jednak owulacja mogła wystąpić wcześniej? Wciąż porównuję mój wykres z innymi udostępnionymi i nie wiem co myśleć.. Czy jest jeszcze szansa starać się w tym cyklu czy już odpuścić i czekać na @? Bardzo proszę Was o pomoc w interpretacji. To mój bieżący wykres:
    https://ovufriend.pl/wykres,3f2eeb0a65fa220a2b7f67fc96bd6cc6.html

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wpisałaś do swojego wykresu, masz cały czas śluz wodnisty, więc również i płodny, więc program uważa to w dalszym ciągu za dni płodne. Testy owulacyjne wyszły pozytywne, jednak temperatura tego nie potwierdziła, więc program nie wyznaczył Ci owulacji. Ja bym usuneła te testy z wykresu, i zobaczyła, czy wtedy wyznaczy. Według mnie, owulacja mogła być 15dc, bo 16dc miałaś skok temperatury. Testami bym sie nie sugerowała, bo różnie wychodzą. A robiłaś o stałej porze?

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Agnieszko za odpowiedź ;) Usunęłam wyniki testów, jednak OF nie wyznaczył owulacji. Po skoku tempki 15dc temperatura pozostaje minimalnie wyższa niż na początku cyklu, jednak może nie tyle ile powinna jeśli doszło do owulacji? Czy wygląda to na cykl bezowulacyjny czy ten skok temperatury świadczy o owulacji? Testów owu nie miałam możliwości robić o tej samej godzinie jednak zawsze były z moczu popołudniowo/wieczornego z nie przyjmowaniem płynów przynajmniej 2 godziny.

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to wychodzi na to, że bezowulacyjny...

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się niestety tak wydaje... Więc teraz zostaje odprężenie i czekanie na @. Oby przyszła szybko :)

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze, że znowu masz + :-) Może będzie późna owulacja. A jak długie masz cykle?

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio miałam 42 dc, ale to tak wyjątkowo, przeważnie w okolicach 35+/- się zamyka. Lepiej późna owulka niż żadna ;) Ale zaczyna mnie coś tak ciągnąć jak przed @. Statystycznie powinna przyjść dziś..

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może Ci sie cykl przedłużyć, i możesz mieć późniejszą owulacje. Zawsze może być niespodzianka... Program zawsze troche później wyznacza. Ja też myślałam, że mam bezowulacyjny, bo takie zygzaki miałam na wykresie, a jest... I zawsze miałam cykle 30-34 dniowe, a ostatnio "książkowe" 28...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2014, 19:36

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pojawiła się owulka :) Wniosek taki, że trzeba serduszkować cały czas bo kto wie kiedy przyjdzie ten idealny moment. Agnieszko brałaś coś może na regulacje cykli czy tak samo Ci przyszło? Słyszałam, że len pomaga ale ciekawa jestem ile w tym prawdy a ile efektu placebo :)

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • agnieszka1804 Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nilakshi, len, czyli siemienie lniane pomaga na śluz płodny, jeśli jest go za mało, ja piłam dwa razy dziennie, łyżeczka lub dwie mielonego na kubek, dosłodzony miodem plus kilka kropel soku z cytryny do smaku (bo samego siemienia nie moge przełknąć, więc dosmaczyłam sobie co nieco...), i działa, śluz był pięknie rozciągliwy i więcej niż zwykle. Tylko trzeba sie uzbroić w cierpliwość, i min. dwa miesiące kuracji. Można go pić przez cały cykl. Czytałam, że regularne zażywanie magnezu ma jakiś wpływ na cykl, co u mnie sie chyba sprawdziło, bo zawsze miałam troche dłuższe cykle niż te "książkowe". Teraz odstawiłam na troche suplementacje, bo wiadomo, mamy w zasadzie już lato, i sezon w pełni na owoce, warzywa, więc i naturalne witaminki.

    Znalazłam ciekawy artykuł na ten temat:

    http://www.poradnia-fdfe.cba.pl/?page_id=279

    "Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."...
  • czarownica222 Przyjaciółka
    Postów: 94 27

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj, na moje oko na razie wydaje się wciąż cykl bezowulacyjny, temperatury były mierzone o różnych porach a skok 9 czerwca nie można uznać za skok bo był zmierzony o innej porze, później tempka znowu spadła, nie widać jak na razie fazy wyższych temperatur, ale wiadomo że nic nie wiadomo i trzeba mieć zawsze nadzieję:) powodzenia !

  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i myśl o owulce w tym cyklu pierun jasny strzelił :) Zostaje czekać na @ i nowy cykl.
    Agnieszka, fajny artykuł- zapisałam sobie w zakładkę ;)
    Dziewczyny, jeśli z jakiś względów nie można zmierzyć temperatury o tej samej godzinie to lepiej wpisać tą o innej godzinie, przeliczać jaka by była o godzinie codziennego mierzenia czy nie wpisywać w ogóle, żeby wykres był miarodajny i nie było fałszywych skoków tempki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2014, 10:30

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Kamelia Ekspertka
    Postów: 152 90

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam podobny wykres do Nilakshi to znaczy że tez cykl bezowulacyjny??

    w4sqpc0z5nmzmjny.png
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamelia jak długie masz cykle i czy są regularne? Na Twoim wykresie póki co nie widać wyraźnego skoku temperatury, ale jeśli masz dłuższe cykle może się ona jeszcze pojawić :)

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Kamelia Ekspertka
    Postów: 152 90

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam 26-28 dni, i ani dnia dłużej dziś wykres pokazał że owulacje miałam niby we wtorek ale moim zdaniem był to pn

    w4sqpc0z5nmzmjny.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamelia moim zdaniem OF prawidłowo postawił u Ciebie linię pionową. Wbrew pozorom Twój wykres jest bardzo czytelny.
    Linia podstawowa przebiega u Ciebie na poziomie 36,35 st.
    W 15 dc po raz pierwszy została przekroczona linia podstawowa (36,4). W 17 dc nastąpił spadek poniżej linii podstawowej, ale jednorazowym spadkiem nie zawracamy sobie głowy.

    Wciąż trwają u Ciebie dni płodne (czyli owulacja może być jeszcze przed Tobą), ponieważ trzecia temperatura nie jest wyższa od linii podstawowej o wymagane 0,2st. Jeżeli jutrzejsza temperatura przekroczy linię podstawową (będzie wyższa od 36,35) to jutro wieczorem kończy się u Ciebie okres płodny i wchodzisz w fazę niepłodności bezwzględnej.

    (Przynajmniej tak wychodzi oceniając wykres według metody Rotzera.)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ