Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów wyznaczanie owulacji
Odpowiedz

wyznaczanie owulacji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Agis Przyjaciółka
  Postów: 163 47

  Wysłany: 19 kwietnia 2014, 16:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny czy wam program dobrze oznacza owulacje? Bo ja sie chyba troche "przerobiłam". Niby wiedziałam że temperatura może rosnąć zarówno 4 dni przed owulacją jak i 4 dni po...ale jakoś założyłam że owu powinna występować w okolicach skoku. iW tym miesiącu w 14 DC miałam USG które pokazało pęcherzyk 17 mm, moja ginka powiedziała mi że pęcherzyk rośnie ok 2 mm na dobe wieć owu powinna być ok 16-17 DC. Dziś w 16 test owu wyszedł pozytywnie wiec by sie zgadzało...ale ku mojemu zaskoczeniu tempka zaczeła rosnąć od 13 dnia i w tym dniu program zaznaczył mi owulacje.

  I mimo że wiedziałam o tym to jestem zaskoczona...zastanawiam się jak to się ma do długości fazy lutealnej...u mnie temperatury wyższe trwają ok 14-13 dni...ale skoro owu jest dopiero ok 4 dnia, to czy nie jest ona jednak za krótka?

  f2w33e3ko1nuzwjb.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 20 kwietnia 2014, 09:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja myślałam że tak właśnie jest, tzn. tempka wzrosła,czyli owu była przed chwilą :D. W sumie nie znam się tak na tym. Może wypowie się jakaś dobra dziewczyna :)

 • Gwiazdeczka27 Autorytet
  Postów: 1843 2262

  Wysłany: 20 kwietnia 2014, 10:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie ma co w 100% sugerować się programem, on wyznacza owulację wg. statystyki, temperatury.( 3 wyższe temperatury i wówczas wyznacza owulację) U Ciebie Agis jak widzisz, program wyznaczył owulację przerywaną linią co oznacza, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ owulacja miała mieć miejsce 14 dc. Jeżeli chodzisz na monitoring, powinnaś bardziej zaufać lekarzowi i oczywiście współżyć wówczas kiedy zaobserwowałaś u siebie śluz płodny. Oczywiście nie zaszkodzi też <3 w dniu wyznaczonej owulacji też przez program :)
  ps. mi program wyznaczył owulację parę razy w ciągu jednego cyklu

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2014, 11:19

  mhsvp07w3ex0n696.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 20 kwietnia 2014, 13:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mam podobną sytuację. Owu wypada mi dzisiaj, jak sugeruję się śluzem. Dziś mam go sporo, bardzo rozciągliwy, tempka wskoczyła pow. 36,50, a program wyznaczył mi 3 dni wcześniej przerywaną linią.
  Ale ja osobiście uważam, że to raczej dziś występuje owu, bo śluz rozciągliwy pojawia mi się w 1-2 dni w ciągu całego cyklu i tylko w 1 mam go tak dużo, jak dziś. :)

 • Agis Przyjaciółka
  Postów: 163 47

  Wysłany: 20 kwietnia 2014, 21:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Owulacji u mnie na pewno nie było w dniu wyznaczonym przez program bo pęcherzyk tego dnia miał 17mm a pęka przy 21mm ale qurde to gdyby nie USG to bym uwieżyla ze wyższe temperatury oznaczają juz czas PO ovu..wiec dziele się tym ze nie koniecznie :)

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2014, 21:37

  pasia27 lubi tę wiadomość

  f2w33e3ko1nuzwjb.png
 • Asta Autorytet
  Postów: 490 303

  Wysłany: 21 kwietnia 2014, 01:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mierząc temperaturę i obserwując śluz nie wyznacza się dnia owulacji (takie rzeczy tylko na usg) - ustala się okres płodny i niepłodny. Podejmując się obserwowania własnego ciała warto skorzystać z konkretnej metody (ja przykładowo korzystam z Rotzera -> http://iner.pl/metoda-rotzera/), a nie kierować się tym co sugeruje OF.

  Agis to o czym piszesz Rotzer określa jako przedwcześnie podwyższona temperatura. Czasem organizm reaguje na minimalną dawkę progesteronu, która pojawia się w organizmie zanim dojdzie do pęknięcia pęcherzyka. Kierując się samym skokiem temperatury (bez wyznaczenia wcześniej dnia szczytu śluzu) można niestety ominąć się z najbardziej płodnymi dniami w cyklu.

  vanessa lubi tę wiadomość

  Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
  d92562f68b.png
 • Agis Przyjaciółka
  Postów: 163 47

  Wysłany: 21 kwietnia 2014, 15:35

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Asta a no właśnie...dziś mnie znowu tempka zaskoczyła bo zaczeła spadać...i program usunał mi owulacje. Szkoda że nie umówiłam się na usg po rzekomej ovu bym wiedziała czy pęcherzyk pękł czy nie...może w następnym cyklu

  f2w33e3ko1nuzwjb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ