X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów wyznaczanie owulacji
Odpowiedz

wyznaczanie owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wam program dobrze oznacza owulacje? Bo ja sie chyba troche "przerobiłam". Niby wiedziałam że temperatura może rosnąć zarówno 4 dni przed owulacją jak i 4 dni po...ale jakoś założyłam że owu powinna występować w okolicach skoku. iW tym miesiącu w 14 DC miałam USG które pokazało pęcherzyk 17 mm, moja ginka powiedziała mi że pęcherzyk rośnie ok 2 mm na dobe wieć owu powinna być ok 16-17 DC. Dziś w 16 test owu wyszedł pozytywnie wiec by sie zgadzało...ale ku mojemu zaskoczeniu tempka zaczeła rosnąć od 13 dnia i w tym dniu program zaznaczył mi owulacje.

    I mimo że wiedziałam o tym to jestem zaskoczona...zastanawiam się jak to się ma do długości fazy lutealnej...u mnie temperatury wyższe trwają ok 14-13 dni...ale skoro owu jest dopiero ok 4 dnia, to czy nie jest ona jednak za krótka?

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam że tak właśnie jest, tzn. tempka wzrosła,czyli owu była przed chwilą :D. W sumie nie znam się tak na tym. Może wypowie się jakaś dobra dziewczyna :)

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co w 100% sugerować się programem, on wyznacza owulację wg. statystyki, temperatury.( 3 wyższe temperatury i wówczas wyznacza owulację) U Ciebie Agis jak widzisz, program wyznaczył owulację przerywaną linią co oznacza, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ owulacja miała mieć miejsce 14 dc. Jeżeli chodzisz na monitoring, powinnaś bardziej zaufać lekarzowi i oczywiście współżyć wówczas kiedy zaobserwowałaś u siebie śluz płodny. Oczywiście nie zaszkodzi też <3 w dniu wyznaczonej owulacji też przez program :)
    ps. mi program wyznaczył owulację parę razy w ciągu jednego cyklu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2014, 11:19

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobną sytuację. Owu wypada mi dzisiaj, jak sugeruję się śluzem. Dziś mam go sporo, bardzo rozciągliwy, tempka wskoczyła pow. 36,50, a program wyznaczył mi 3 dni wcześniej przerywaną linią.
    Ale ja osobiście uważam, że to raczej dziś występuje owu, bo śluz rozciągliwy pojawia mi się w 1-2 dni w ciągu całego cyklu i tylko w 1 mam go tak dużo, jak dziś. :)

  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacji u mnie na pewno nie było w dniu wyznaczonym przez program bo pęcherzyk tego dnia miał 17mm a pęka przy 21mm ale qurde to gdyby nie USG to bym uwieżyla ze wyższe temperatury oznaczają juz czas PO ovu..wiec dziele się tym ze nie koniecznie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2014, 21:37

    pasia27 lubi tę wiadomość

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierząc temperaturę i obserwując śluz nie wyznacza się dnia owulacji (takie rzeczy tylko na usg) - ustala się okres płodny i niepłodny. Podejmując się obserwowania własnego ciała warto skorzystać z konkretnej metody (ja przykładowo korzystam z Rotzera -> http://iner.pl/metoda-rotzera/), a nie kierować się tym co sugeruje OF.

    Agis to o czym piszesz Rotzer określa jako przedwcześnie podwyższona temperatura. Czasem organizm reaguje na minimalną dawkę progesteronu, która pojawia się w organizmie zanim dojdzie do pęknięcia pęcherzyka. Kierując się samym skokiem temperatury (bez wyznaczenia wcześniej dnia szczytu śluzu) można niestety ominąć się z najbardziej płodnymi dniami w cyklu.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta a no właśnie...dziś mnie znowu tempka zaskoczyła bo zaczeła spadać...i program usunał mi owulacje. Szkoda że nie umówiłam się na usg po rzekomej ovu bym wiedziała czy pęcherzyk pękł czy nie...może w następnym cyklu

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ