Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów zbyt szybki spadek temperatury w fazie lutealnej
Odpowiedz

zbyt szybki spadek temperatury w fazie lutealnej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 15:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  hej Dziewczyny! Wczoraj i dzisiaj odnotowałam dość znaczny spadek temperatury ok 0,3 w 9 dniu fazy lutealnej, która zazwyczaj trwa u mnie 12-13 dni. Dodam, że staram się o dziecko. Macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 20:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Za niski progesteron na 100000%. Śmigaj do ginekologa

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 21:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Też przeszło mi to przez myśl, tylko we wcześniejszych cyklach faza lutealna była w normie. Myślisz, że może mieć to też związek z zagnieżdżaniem zarodka w tym czasie?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 31 grudnia 2014, 16:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Myślę, że w Twoim przypadku na pewno nie. Zamiast tracić kilka miesięcy idź do ginekologa. Niech Ci zbada progesteron i estradiol 7 dni po owulacji. Niech przeprowadzi monitoring. Patrząc na Twój cykl ciężko powiedzieć kiedy miałaś owulację (może wcześniej niż wyznaczyło owu). Jeśli faktycznie w 18dc to temperatura spadła Ci zbyt szybko. Naprawdę przejdź się do lekarza. 150-200 zł i będziesz miała odpowiedź. Zależy też jak długo się starasz. Może nie ma potrzeby panikować, ale skoro tu jesteś to znaczy, że jednak się przejmujesz. A przejmowanie się nie pomaga ;)

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 31 grudnia 2014, 19:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ok. Zrobię tak jak mówisz. Dzisiaj dostałam okres. W/g ovu faza lutealna trwała tylko 9 dni. Napiszę tutaj jak się czegoś dowiem. A przejmowanie się rzeczywiście mi nie pomaga. Dzięki za pomoc :*.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 2 stycznia 2015, 10:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Powodzenia w nowym cyklu!

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 2 stycznia 2015, 11:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję!!!! Wzajemnie!!!! :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego