Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów zbyt szybki spadek temperatury w fazie lutealnej
Odpowiedz

zbyt szybki spadek temperatury w fazie lutealnej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 15:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  hej Dziewczyny! Wczoraj i dzisiaj odnotowałam dość znaczny spadek temperatury ok 0,3 w 9 dniu fazy lutealnej, która zazwyczaj trwa u mnie 12-13 dni. Dodam, że staram się o dziecko. Macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 20:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Za niski progesteron na 100000%. Śmigaj do ginekologa

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 21:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Też przeszło mi to przez myśl, tylko we wcześniejszych cyklach faza lutealna była w normie. Myślisz, że może mieć to też związek z zagnieżdżaniem zarodka w tym czasie?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 31 grudnia 2014, 16:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Myślę, że w Twoim przypadku na pewno nie. Zamiast tracić kilka miesięcy idź do ginekologa. Niech Ci zbada progesteron i estradiol 7 dni po owulacji. Niech przeprowadzi monitoring. Patrząc na Twój cykl ciężko powiedzieć kiedy miałaś owulację (może wcześniej niż wyznaczyło owu). Jeśli faktycznie w 18dc to temperatura spadła Ci zbyt szybko. Naprawdę przejdź się do lekarza. 150-200 zł i będziesz miała odpowiedź. Zależy też jak długo się starasz. Może nie ma potrzeby panikować, ale skoro tu jesteś to znaczy, że jednak się przejmujesz. A przejmowanie się nie pomaga ;)

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 31 grudnia 2014, 19:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ok. Zrobię tak jak mówisz. Dzisiaj dostałam okres. W/g ovu faza lutealna trwała tylko 9 dni. Napiszę tutaj jak się czegoś dowiem. A przejmowanie się rzeczywiście mi nie pomaga. Dzięki za pomoc :*.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 2 stycznia 2015, 10:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Powodzenia w nowym cyklu!

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 2 stycznia 2015, 11:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję!!!! Wzajemnie!!!! :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ