Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów zbyt szybki spadek temperatury w fazie lutealnej
Odpowiedz

zbyt szybki spadek temperatury w fazie lutealnej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 15:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  hej Dziewczyny! Wczoraj i dzisiaj odnotowałam dość znaczny spadek temperatury ok 0,3 w 9 dniu fazy lutealnej, która zazwyczaj trwa u mnie 12-13 dni. Dodam, że staram się o dziecko. Macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 20:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Za niski progesteron na 100000%. Śmigaj do ginekologa

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 21:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Też przeszło mi to przez myśl, tylko we wcześniejszych cyklach faza lutealna była w normie. Myślisz, że może mieć to też związek z zagnieżdżaniem zarodka w tym czasie?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 31 grudnia 2014, 16:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Myślę, że w Twoim przypadku na pewno nie. Zamiast tracić kilka miesięcy idź do ginekologa. Niech Ci zbada progesteron i estradiol 7 dni po owulacji. Niech przeprowadzi monitoring. Patrząc na Twój cykl ciężko powiedzieć kiedy miałaś owulację (może wcześniej niż wyznaczyło owu). Jeśli faktycznie w 18dc to temperatura spadła Ci zbyt szybko. Naprawdę przejdź się do lekarza. 150-200 zł i będziesz miała odpowiedź. Zależy też jak długo się starasz. Może nie ma potrzeby panikować, ale skoro tu jesteś to znaczy, że jednak się przejmujesz. A przejmowanie się nie pomaga ;)

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 31 grudnia 2014, 19:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ok. Zrobię tak jak mówisz. Dzisiaj dostałam okres. W/g ovu faza lutealna trwała tylko 9 dni. Napiszę tutaj jak się czegoś dowiem. A przejmowanie się rzeczywiście mi nie pomaga. Dzięki za pomoc :*.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 2 stycznia 2015, 10:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Powodzenia w nowym cyklu!

 • justysiunia Debiutantka
  Postów: 7 4

  Wysłany: 2 stycznia 2015, 11:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję!!!! Wzajemnie!!!! :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego