X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Zmniejszenie echa endo po owulacji???
Odpowiedz

Zmniejszenie echa endo po owulacji???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, od pół roku walczymy z moim ginem z moim PCO. Maj jest 3 m-cem brania CLO, i pierwszy raz od pół roku wystąpiła owulacja. W ogóle czuję się inaczej- od początku cyklu mam nabrzmiałe piersi, kłucie w podbrzuszu itp. Na monitoringu 10 dc. pęcherzyk miał 15 mm, echo endo 7,3 mm. Następne usg było dopiero 15 dc. (nie dało się wcześniej), było już po owulacji, ale endo się zmniejszyło i ma 5,6 mm. Czy możliwe, że endo się zmniejszyło? czy może lekarz źle zmierzył? dodam, że przy pierwszym usg też najpierw mówił 5 mm, potem coś tam przybliżył i stwierdził, że jednak 7,3... Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia?

  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 30 maja 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endo prze owu wygląda nieco inaczej niż po owu. Jest z widocznym echem środkowym, dlatego wartości są często większe. Potem gdy echo środkowe zanika, to endo się zwęża. Czy dostajesz luteinę po owu? Bo masz bardzo małe endomerium, a progesteron powoduje wzrost...

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie po owulacji tez sie mniejszyło z 9mm na 7,5mm.Ty masz troche małe. Gin u którego dzisij byłam twierdziła,że małe endometrium możepowodowacproblemy z zagnieżdżeniem sie zaradkajesli dojdzie dozapłodnienia

  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 31 maja 2014, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o to, że im mniejsze endo tym przypomina ono trochę drogę przez jajowód, no i zarodek zamiast się zagnieździć to zwyczajnie przelatuje przez endo jak przez jajowód :). Ja mam też problemy z endo... ale mam luteinę, a ona też poprawia endometrium

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ