X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Acard w ciąży
Odpowiedz

Acard w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jendulka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 24 marca 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie mamy, czy któraś z Was brała w ciąży Acard. Mi lekarz kazał go zażywać od początku ciazy, teraz jestem w 21tyg i każe robić to nadal. Na moje pytania i obawy lekarz odpowiedział, że on każdej ze swoich pacjentek Acard zapisuje... Boje się, że mogę przez to zaszkodzić swojemu dziecku, ale z drugiej strony boje się też przestac zażywac ten lek, z myślą, że mogę zaqszkodzic dziecku, zwłaszcza, że niby mam niski czas protrombinowy, choć wedle wyników miesci się w normie, a opinie dot, brania acardu są bardzo zróżnicowane

    J
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 24 marca 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja brałam acard do 35 tc, ale oprócz niego dużo innych leków, w tym zastrzyki z heparyną rozrzedzające krew (te biorę do porodu i w połogu). Z tym, że nie biorę acardu "profilaktycznie", tylko ze względu na poronienie i wyniki badań, wskazujące na trombofilię. Dziwię się, że lekarz przepisuje go każdej pacjentce..., nie spotkałam się z takim podejściem.

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 24 marca 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam acard jedna tabletka dziennie. Jestem w 11tc i lekarz powiedział ze daja je zeby zapobiec wczesnemu poronieniu. Jeszcze nie wiem do kiedy bede brac.

  • Naditta Autorytet
    Postów: 1920 3742

    Wysłany: 24 marca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę acard profilaktycznie. Ryzyko zespołu antyfosfolipidowego. Przed ciążą nie zdążyłam zbadać, ale w ciąży wyniki wyszły dobre, tylko że już na acardzie. Dlatego nie do końca wiadomo, czy mam ten zespół czy nie. I biorę acard profilaktycznie. Lekarka mówiła, że do 30 tyg, ale chyba zostanę przy nim do 35.
    Nie bój się, nie słyszałam jeszcze o powikłaniach związanych z jego brakiem, zdarzają się bardzo rzadko. Korzyści przewyższają ryzyko ;)

    17.07.2016

    mhsve6yd8ca1xiv9.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 24 marca 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam Acard cała ciąże od 7 tygodnia do 36 raz dziennie a do 38 co drugi dzień jedną tabletkę. Też profilaktycznie ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja juz dzisiaj ostatnia biorę :)

  • Jola1985 Autorytet
    Postów: 350 388

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też lekarz zapisała profilaktycznie, aby zapobiec poronieniu. Ja mam brać jeszcze prawie 4 tygodnie, do następnej wizyty.

    ex2bwn15260327bu.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ