X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Aktywne mamy
Odpowiedz

Aktywne mamy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • LilouK Autorytet
    Postów: 401 2067

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobitki!

    Z góry przepraszam jeśli taki temat już istnieje. Nie dokopałam się jeszcze do niego ;-)

    Jak w temacie: czy mamy tutaj jakieś aktywne mamy?
    Jak dbacie o swoją formę w ciąży? Ćwiczenia dla ciężarnych, joga, pilates, siłowinia, bieganie? Polecacie jakies konkretne zestawy ćwiczeń (np. na youtubie) lub programy treningowe?

    Wszelkie informacje, linki itp. mile widziane :-)

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie się ćwiczy z Fitappy z Youtube.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2015, 00:08

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • Marta USA Znajoma
    Postów: 22 57

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam wszystko co robilas przed ciaza, tylko bez doprowadzania sie do stanu w ktorym ledwo oddychasz ;) Moja lekarka dokladnie to mi powiedziala. Jedyne czego nalezaloby unikac to cwiczenia na brzuch - ewentualnie robic je bardzo powoli - ja zrezygnowalam w ogole. Poza tym ostroznie z ciezarami na silowni. Ja przed zajsciem w ciaze intensywnie cwiczylam crossfit, teraz jednak staram sie cwiczyc bez ciezarow lub z mniejszymi. Robie zatem wszystko na silowni poczawszy od biegania skonczywszy na cwiczeniasz angazujacych poszczegolne partie miesniowe rowniez przy uzyciu ciezarow :)

  • weronikamalke Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, natknęłam się na artykuł - nietrzymanie moczu w ciąży. Czy problem ten rzeczywiście jest częstą przypadłością towarzyszącą ciąży?

  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta USA wrote:
    Ja polecam wszystko co robilas przed ciaza, tylko bez doprowadzania sie do stanu w ktorym ledwo oddychasz ;) Moja lekarka dokladnie to mi powiedziala. Jedyne czego nalezaloby unikac to cwiczenia na brzuch - ewentualnie robic je bardzo powoli - ja zrezygnowalam w ogole. Poza tym ostroznie z ciezarami na silowni. Ja przed zajsciem w ciaze intensywnie cwiczylam crossfit, teraz jednak staram sie cwiczyc bez ciezarow lub z mniejszymi. Robie zatem wszystko na silowni poczawszy od biegania skonczywszy na cwiczeniasz angazujacych poszczegolne partie miesniowe rowniez przy uzyciu ciezarow :)
    Marta do jakiego ciężaru ćwiczysz?
    ja akurat tez cwiczyłam z elementami crossfitu a teraz w dnie w ktore sie dobrze czuje tez ide pocwiczyc, ale bez pełnych burpee, głownie przysiady, płytkie brzuszki crossfitowe one pozwalają mi rozluźnić mięśnie miednicy.
    Jak długo ćwiczysz?

    feegu6l.png
  • Marta USA Znajoma
    Postów: 22 57

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cwicze ogolnie od jakis 7 lat. Przed ciaza potrafilam byc codziennie na silowni. Miedzy 2 a 4 miesiacem nie chodzilam w ogole bo nie bylam w stanie - wymiotowalam 3 razy dziennie i jedyne na co mnie bylo stac to spanie :) Teraz chodze ale korzystam z naprawde niewielkich ciezarow - 2 - 3kg. Troche tez zrezygnowalam z niektorych crossfitowych cwiczen na rzecz cardio. Teraz to rowerek, orbitrek, steper, przysiady, iron mikes (przepraszam ale nie wiem jak to brzmi po polsku ale po wygooglaniu iron mike exercise pokaze) i wlasnie niewielkie ciezary na rece :)

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cwicze zajoba heheh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2016, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą chodziłam 5x w tygodniu na siłownię. W pierwszym trymestrze nie chodziłam w ogóle, bo miałam mdłości i byłam zmęczona. Na siłownię wróciłam od 4 miesiąca po konsultacji z lekarzem i trenerem. Ćwiczyłam normalnie zmniejszając ciężary o połowę. Aktualnie jestem w 38tc i dzisiaj byłam chyba ostatni raz przed porodem na siłowni. Ograniczę się teraz do codziennych spacerów, bo nie mam już siły :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2016, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ciąży polecam jogę i różne ćwiczenia rozciągające. Prócz tego robiłam siłowe i ogólnorozwojowe.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ