X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Antybiotyk w ciąży
Odpowiedz

Antybiotyk w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natt.yo. Autorytet
    Postów: 258 423

    Wysłany: 28 sierpnia 2023, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, byłam dziś u lekarza rodzinnego i wyszła mi angina, dostałam antybiotyk Ospen 1500, oczywiście poinformowałam o ciąży, na ulotce pisze jednak że nie jest zalecany dla kobiet w ciąży. Brała może któraś z Was taki antybiotyk? U mnie aktualnie 8 tydzień i 1 dzień.

    👩- 24lat 🧑- 27lat
    - endometrioza 3 stopnia wykryta w 2020 roku
    - 20.08.2022 💒
    - starania od września 2022

    - 4 sierpnia test ciążowy pozytywny! Udało się! ❤️
    - 16 sierpnia pierwsza wizyta 0,45cm kropka
    - 30 sierpnia usłyszeliśmy serduszko, 2 cm naszego człowieczka ❤️

    - Mikołaj 💙 3 kwietnia 2024r, 57cm i 3240g 💙

    age.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 28 sierpnia 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Generalnie ten antybiotyk nie zostal dokładnie przebadany pod kątem wpływu substancji czynnej na dziecko, dlatego się go nie zaleca. Jednak nie ma jakichś oficjalnych doniesień, które by udowadniały, że może zaszkodzić dziecku. Z tego co wiem, to w ulotce jest napisane, że nie jest zalecane, chyba, że lekarz uzna stosowanie za bezwzględnie koniecznie.
    Masz możliwość skonsultowania się ze swoim ginekologiem lub jakimkolwiek innym? Może on Ci więcej powie na ten temat, bo I trymestr jest taki dosyć wrażliwy, wiec ja dla pewności bym jeszcze zasięgnęła porady u gina

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ