X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Badanie moczu w ciąży
Odpowiedz

Badanie moczu w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie z serii tych praktycznych..Musze wykonać badanie moczu...problem polega na tym, że często wstaje w nocy się wysikać. Wiadomo moczu nie wolno przetrzymywać. Czy mocz oddany po 2-3 godzinach od ostatniej wizyty w toalecie będzie można nazwać porannym?!

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tę samą rozkminę.Poprzednim razem,w pierwszym trymestrze umordowałam się do rana,żeby przetrzymać,chociaż i tak chyba trochę stał i czekał aż go zaniosę.Nie wiem jak teraz będzie,mam zrobić w przyszłym tygodniu,a już od miesiąca noc w noc wstaję dwa razy do toalety.Dziś drugi raz koło 4 powstrzymałam i śniło mi się potem,że szukam po całym mieście wolnego kibelka,a nikt mnie nie wpuszcza i wszędzie są masakryczne kolejki :P.Obudziłam się cała mokra i zdyszana.

    Gosiaczek, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przepadku ilość wypijanych płynów nie ma wpływu na to, że odczuwam parcie-parcie jest a wysikam niewiele. Wiem jak należy przygotować się do badania: wstałam więc ostatnio o 3.30 w nocy i poszłam się umyć. Dłużej już nie mogłam wstrzymywać-później miałam już wrażenie, że mnie brzuch z tego wstrzymywania rozbolał. Oddałam środkowy strumień do pojemnika i poszłam spać. O 7 wstałam znów, poszłam kolejny raz się wysikać i przeczytałam na necie, ze w moczu po 2 godzinach stania namnażają się bakterie które sfałszują wynik. Wstrzymywanie moczu też powoduje nagromadzenie się bakterii. Tu chyba nikt nie pomoże, oddam mocz porostu który będzie świeżo poranny niecałonocny...inaczej chyba się nie da..

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek, tak sobie teraz powiązałam fakty, że ostatnim razem, kiedy oddawałam mocz w I trymestrze i faktycznie on trochę stał, zanim go doniosłam (nie nie wiadomo ile, ale ze 2,5h przeczekał, bo już nie byłam w stanie wstrzymywać) też miałam w wyniku zbyt dużą ilość bakterii. Wobec czego zlecono posiew, ale ten z kolei wyszedł jałowy. Bardzo możliwe, że te bakterie to właśnie od tego, że moczu nie zaniosłam od razu.

    I tym razem chyba zrobię tak samo jak Ty, pewnie odsikam się koło 2-3, jak zwykle, a potem koło 7 zbiorę mocz do pojemniczka i od razu z nim pójdę.

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 22 stycznia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam badanie o 8 rano wstAjac o 3 do przybytku.jedyne co wykazalo to tylko lzejszy ciezar;-);-)

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się nad tym zastawiałam wczoraj bo dzisiaj byłam na badaniach i oto co znalazłam w necie: "Pojemnik z pobraną próbką moczu zamknij szczelnie i jak najszybciej dostarcz do Laboratorium. Jeśli nie możesz tego zrobić od razu, umieść naczynie w lodówce i przynieś je do zbadania jak tylko będziesz mógł" W temp. 20 C można chyba tylko pół godziny przechowywać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2014, 23:59

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ost odebralam moje wyniki moczu i wyszlo mi ze mam azotyny w moczu u bialko sladzik leukocyty 5-10 bakterie bardzo liczne co to znaczy ?

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 24 października 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell mam to samo od jakiś 8 tygodni ;P... po prostu wzrost progesteronu spowalnia system oddawnia moczu i robi się "zastój" co skutkuje bateriami, ale spokojnie. Sok 100% z żurawiny po tygodniu picia już ustępują i duuużo pij czegokolwiek :) Evell witamy po fioletowej stronie :) udało się! :)

    I polecam robienie tak,że z porannego moczu oddajemy trochę do ubikacji i dopiero ze środkowego do pojemniczka i koncówkę do muszli :) ja mimo oddawnia moczu "na bieżąco" bo po oddaniu w ciągu 30min byłam w labo to i tak miałam :) ale dowiedziałam się, że sposób pobierania próbki też ma znaczenie :) teraz dostałam żurawit od mojej gin ale nie polecam żadnych leków na początku ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 11:22

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • marcela6 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 maja 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek wrote:
    Czy mocz oddany po 2-3 godzinach od ostatniej wizyty w toalecie będzie można nazwać porannym?!
    Oczywiście, że tak, dla potwierdzenia http://dumnamama.pl/badanie-ogolne-moczu/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ