X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Badanie przezierności karkowej
Odpowiedz

Badanie przezierności karkowej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Made Koleżanka
    Postów: 33 27

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie bo się pogubiłam. Chodzi mi o badania usg przezierności karkowej i badanie kości nosowej. Czy takie badanie wykona mój lekarz prowadzący w ramach nfz? czy mam zrobić te badania prywatnie? Mam 33 lata, to jest moja pierwsza ciąża. Koleżanka (mając wówczas 25 lat) kilka lat temu robiła takie badania i twierdzi, że miała w ramach nfz. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam na NFZ u lekarza prowadzącego ale zrobiłam tez prywatnie.
    Niezależnie ile masz lat te badanie sie należy. Ja nie mam 30 i tak mi powiedział moj lekarz (NFZ)
    Ale chciałam tez zrobic to badanie prywatnie gdyż z samego badanie u lekarza na NFZ nie byłam za bardzo zadowolona.
    Bo tak jak piszesz zmierzył przeciętność karkowa i nosowa tylko i powiedział ze wszystko jest dobrze. Usg trwało 5 minut.
    Ale chciałam byc dokładniej zbadana i pojechałam prywatnie nie żałuje oczywiście wydanych pieniędzy 200 zł moim zdaniem za to badanie które trwało ponad 30 minut a lekarz posiadał certyfikat FMF tyle sie należało.
    A mianowicie oprócz wspomnianych wczesniej przeciętności dowiedziałam sie ile wszystko o serduszku mojej niuni o pęcherzu, kregoslupie,wątrobie, nerkach o objętości płynu owodniowego o szyjce macicy

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 29 kwietnia 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy lekarz prowadzący powinien przeziernosc i kość zbadać.
    I to przeważnie badaja od 11-13 tyg jakos tak.
    Ja w pierwszej ciąży miałam ok 12 tyg tylko chodziłam prywatnie ba wizyty bo chciałam do kobiety :)
    Teraz chodzę na nfz i mój gin zlecil badanie prenatalne bo ogólnie ma kiepskiej jakości sprzęt.
    Prenatalne miałam tez ok 12 tyg i wszystko dokladnie zbadal i pomierzył koszt 150zl.ale dostałam od niego skierowanie na nfz na poszerzenie badan prenatalnych bo cos wyszlo zle w serduszku.
    A tam jeszcze dokładniejszy sprzęt i badala przeziernosc,serduszko,przeplywy,żołądek,kręgosłup no wszystko co dalo sie uchwycić i sprawdzić. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2016, 22:34

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ