X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cesarka na życzenie? Poznań
Odpowiedz

Cesarka na życzenie? Poznań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do rozwiązania coraz bliżej. Od dwóch miesięcy macica jest mocno napięta. Praktycznie codziennie boli mnie brzuch jak podczas okresu :( Na ostatniej wizycie mała była owinięta pępowiną... Wciąż wsłuchuję się w swoje ciało. Ze względu na to, że to moja 6 ciąża a wszystkie poprzednie zakończyły się niepowodzeniem - obumarły, brak mimo wielu kosztownych badań ustalenia przyczyny krwawień, które występowały w każdej ciąży w tym również w obecnej oraz owinięcie pępowiną i całą moją historię starań zdecydowałam, że chciałabym rodzić przez cesarskie cięcie. Mój ginekolog pracuje w szpitalu, w którym chciałabym rodzić. To ginekologiczno-położniczy szpital kliniczny w Poznaniu. Na jednej z wizyt ginekolog zapytał czy poród siłami natury czy cesarka. Odpowiedziałam, że ze względu na to co przeszłam i strach o dziecko zdecyduje się na CC. On zaraz zaczął rozwijać wątek, że do cesarki nie mam wskazań i że teoretycznie wtedy należy rodzić siłami natury ale oczywiście możemy umówić się na cesarkę i on ją wykona. Powiedział aby zdecydować w jakim dnu chciałabym mieć wykonaną, bo termin mam na 12 stycznia i czy to ma być jeszcze w starym roku czy w styczniu 2017. Bardzo się ucieszyłam, że trafiłam na takiego dobrego lekarza i przez wzgląd, że prowadziłam u niego moje ciąże i że dzięki niemu obecna ciąża się utrzymała zrobi mi CC. Niestety po chwili dodał pod nosem 2,5 tysiąca zł i możemy robić. Myślałam, że się przesłyszałam. Ja nawet tyle nie zarabiam... Mieszkanie czeka na remont, dziecko w drodze i ZUS jeszcze nie wypłacił mi zaległych wynagrodzeń. Wróciłam do domu roztrzęsiona. Mąż wymyślił, że skoro trzeba mieć wskazania do cc a jak nie ma to 2,5 tysiąca to załatwimy wskazania bo przecież po pierwszym poronieniu trafiłam na leczenie do psychiatry i on wystawi mi zaświadczenie o tokofobii (czyli lęku przez porodem sn z powodu na niepowodzenia przednich ciąż). Tak też się stało. Na wizycie u psychiatry otrzymałam zaświadczenie ze wskazaniem do CC. Podczas ostatniej wizyty u ginekologa przedstawiłam mu moje zaświadczenie a on spojrzał na to i ani nie zaznaczył sobie nigdzie ani mi w karcie ciąży, że są wskazania do CC. Rzucił tylko na odczepne, że to mogę pokazać jak pojadę do porodu do szpitala na izbie przyjęć. Byłam w szoku. Codziennie płaczę i ie wiem co robić. Mam wskazania a on ma mnie w dupie? A jak kasę dam to mogę nawet wybrać dzień? Cała się trzęsę. Przecież wody mogą mi odejść w środku nocy i może nie być wolnej sali ani dobrego lekarza, bo to okres świąteczny... Zupełnie nie wiem co robić... Myślałam już o położnej do porodu ale ona przecież za mnie nie urodzi. A Maja jeszcze owinięta tą pępowiną... Położna swoją drogą też sobie liczy nieźle bo około 1000 zł...

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 10 listopada 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz jeszcze 2mce do porodu to dziecko x razy sie okreci i odkreci z pepowiny
    nie nakrecaj sie i mysl o dobrym porodzie ta droga czy inna
    stresem tylko szkodzisz wam obojgu

    ja jestem po 3 stratach, rodzilam na Polnej 2x i super wspominam
    fachowcy i tyle,wiedza co robia , ani Tobie ani baby nie stanie sie krzywda tam

    1sza corke wyciagneli vaccum bo ktg slablo i 10pkt apgar, teraz corka byla zapetlona co w dniu terminu ginka widziala na scanie i polozna o tym wiedziala, odklamerkowala i uratowali przez resusytacje , dostala 5pkt potem 8 i 9 w kolejnych minutach
    najwaz by ktg ok wychodzilo po 30tyg
    nie trzeba placic za porod ani polozna w szpitalu

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 10 listopada 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.dobrzeurodzeni.pl/polozne-niezalezne-z-wielkopolski.html

    tu masz fajna I fachowa strone dot porodu

    ja mialam wlasnie jedna z tych poloznych P. Dorote, ale losowo na Polnej I nic nie placilam, nawet jakbym miala zapalcic I tak warto za ekspresowy porod w 3h 3700kg Coreczka 57cm

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja :-(
    A myślałam o Tobie ostatnio. Miałam nadzieję, że udało Ci się wszystko pozałatwiać :-/

    Czemu tego bucowatego gina w tym 20tc nie zmieniłaś?
    On w ogóle pracuje w szpitalu, w którym planujesz cc?

    Co prawda każdy szpital się rządzi swoimi prawami, ale w moim jest tak, że od lekarza prowadzącego trzeba mieć skierowanie na cc wraz z powodami. W innym np. lekarz wypisuje skierowanie do wizyty kwalifikacyjnej co do sposobu rozwiązania.
    Tak czy siak się wcześniej ustala termin.

    Powiem Ci, co ja bym zrobiła, gdybym w lipcu nie znalazła swojej panie doktor :-) Z papierkiem od psychiatry poszłabym na prywatną wizytę do ordynatora mojego szpitala, przedstawiła całą sprawę i spytała, czy w jego placówce mogę czuć się bezpiecznie.

    Nie wiem, co Ci więcej poradzić :-( przykro mi, że dalej jesteś w takim stresie. Naprawdę szkoda, że nie zmieniłaś lekarza.

    Walcz o swoje, powodzenia :*

  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poznań jest jednym z niewielu miast gdzie nie można legalnie opłacić porodu cesarskiego. Wiele kobiet robi to więc półoficjalnie i umawia się z lekarzem w danym szpitalu - mój lekarz nie odbiera porodów ale mówił, że cennik wynosi od 3000-5000zł za taką usługę! Niestety nie ma się gwarancji jak to do końca przebiegnie...

    Naszczęście jest światełko w tunelu i szansa, że może od maja 2017 pojawią się legalne porody prywatne w Poznaniu. Jak będę wiedziała coś więcej to dam znać, póki co cena ma wynieść ok 9000 zł za 3-4 dniowy pobyt z wyżywieniem, pokojem, lekami, opieką lekarza 24 h i neonataloga dla dziecka i oficjalną fakturą za zlecony poród.

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, pewnie juz urodzilas. Udalo sie z cc? Mam nadzieje za porod przebiegl tak jak chcialas,i wszystko ok. Pozdrawiam.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ