X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza biochemiczna?cialko ciazowe w jajniku? Prognozy
Odpowiedz

Ciaza biochemiczna?cialko ciazowe w jajniku? Prognozy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kolma Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cze dziewczyny, wg mojego kalendarza ellybestfriend jestem w 8tyg ciazy jednak na dzisiejszym usg lekarz znalazł cialko ciazowe o wielkości 27x24mm w lewym jajniku, endometrium 23mm i wykluczył ciążę pozamaciczna, beta w zeszłym tyg spadła z 2100 na 1600, kazał mi brać dup3x1, clexan w brzuch i arc75 po 1tab. Pow ze mam badać bete i jak spadnie poniżej 1000 to wszystko odstawić i ciaza obumrze. Zastanawiam się tylko czy jest jakaś szansa ze ten pęcherzyk ciazowy sie jeszcze pojawi w macicy gdzie jego miejsce i dlaczego się tak dzieje? Przeszłam juz jedno poronienie po 8tyg przestało bić serce maluszka, ale historia z wolnorosnąca beta i późniejszym wiekiem ciazy znowu się powtarza. Chce być dobrej myśli bo beta powyżej 1600 powinna pokazać pecherzyk w macicy ale tam pusto...Może któraś z Was słyszała kiedyś o podobnym przypadku?dzięki za każdą reakcje, 3majcie się ciepło, pozdrawiam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolma ta spadająca beta nie wróży dobrze...A wiesz w którym dniu cyklu miałaś owulację?

  • Kolma Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja miałam 16 lipca, do półtora tygodnia temu wszystko było dobrze ale po wczorajszym usg nie wiem co myśleć, wykluczone ciążę pozamaciczna ale dlaczego to cialko ciazowe jest w jajniku i nie uwalnia się do macicy już nie umieli odpowiedzieć, martwię się że biorąc leki powoduje przyrost tego ciałka w jajniku i mogę sobie zaszkodzić, mam monitorować betę ale nic z tego nie rozumiem bo powinnam być w 7tyg dziś a brak pecherzyka nic i zamiast pow że nie ma nadziei ciaza obumarla to dalej mam się kluc i brać wszystkie leki...jestem załamana bo nikt nie potrafi mi wytłumaczyć dlaczego się tak dzieje.

  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolma, ale ciałko żółte ciążowe nie jest uwalnianie z jajnika. To pozostałe po owulacji struktury, które produkują hormony podtrzymujące ciążę. Kontrolowalas ponownie betę?

    Anoolka lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolma to dobrze że lekarze dają Ci jeszcze nadzieję bo we wczesnej ciąży nigdy nic nie wiadomo. Tylko musisz się przygotować na najgorsze bo spadająca beta i brak choćby pęcherzyka w tym tygodniu ciąży to nic dobrego.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ