X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża po cesarskim cięciu - Wasze opinie
Odpowiedz

Ciąża po cesarskim cięciu - Wasze opinie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KlaraJa Autorytet
    Postów: 749 1345

    Wysłany: 31 stycznia, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) mam pytanie do dziewczyn które są po CC i zdecydowały się na drugie dziecko. Możecie powiedzieć jak wygląda/wyglądała u Was druga ciąża? Czy dużo macie/mieliście komplikacji zwiazanych z cc? Chcemy niedługo zacząć starać się z mężem o drugą dzidzię ale nie ukrywam że obawiam się tej ciąży i porodu. Naczytałam się m.in. o tym, że poprzednie CC zwiększa ryzyko obumarcia wewnątrzmacicznego w kolejnej ciąży itp. Jestem ciekawa jakie Wy macie spostrzeżenia? Jak różni/różniła się pierwsza ciąża, jak poród?

    Starania o pierwszego maluszka od końca 08.2021r.👫

    👩:
    PCOS 😒; wysokie AMH 16,2; wysokie androgeny ❌

    🧑:
    Wszystkie parametry nasienia w normie ✅

    Udało się!😍
    11.12.2022 - Synek jest już z nami ❤️ waga 3940g, 60cm, 10/10 😊


    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 31 stycznia, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja zaszłam w drugą ciążę 5 miesięcy po cc. Jestem w 21 tygodniu, wiec o porodzie nie opowiem, ale planujemy kolejne cc. Na razie wszystko jest w porzadku. Ważna jest ocena blizny przed staraniami, jaką ma grubość.
    Jest mnóstwo kobiet, ktore mają po kilkoro dzieci rodzonych wyłącznie przez cięcia i jest ok.

    KlaraJa lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • KlaraJa Autorytet
    Postów: 749 1345

    Wysłany: 31 stycznia, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia35 wrote:
    Witaj, ja zaszłam w drugą ciążę 5 miesięcy po cc. Jestem w 21 tygodniu, wiec o porodzie nie opowiem, ale planujemy kolejne cc. Na razie wszystko jest w porzadku. Ważna jest ocena blizny przed staraniami, jaką ma grubość.
    Jest mnóstwo kobiet, ktore mają po kilkoro dzieci rodzonych wyłącznie przez cięcia i jest ok.

    Dzięki za odpowiedź! A karmisz może piersią? Lekarz twierdzi, że przy karmieniu raczej będzie nam trudno zajść i będę musiała odstawić młodego.

    Starania o pierwszego maluszka od końca 08.2021r.👫

    👩:
    PCOS 😒; wysokie AMH 16,2; wysokie androgeny ❌

    🧑:
    Wszystkie parametry nasienia w normie ✅

    Udało się!😍
    11.12.2022 - Synek jest już z nami ❤️ waga 3940g, 60cm, 10/10 😊


    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 1 lutego, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, karmiłam tylko z 2 tygodnie po porodzie. Nie miałam pokarmu. Okres mi wrócił chyba 8 tygodni po porodzie.

    age.png

    preg.png
  • Anuska94 Przyjaciółka
    Postów: 211 45

    Wysłany: 1 lutego, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia35 wrote:
    Nie, karmiłam tylko z 2 tygodnie po porodzie. Nie miałam pokarmu. Okres mi wrócił chyba 8 tygodni po porodzie.
    Bo jak okres wraca to jest mało pokarmu co nie?

  • KlaraJa Autorytet
    Postów: 749 1345

    Wysłany: 1 lutego, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Bo jak okres wraca to jest mało pokarmu co nie?

    Ja na początku miałam bardzo mało pokarmu, laktację rozkręcałam 3 miesiące.... to było wyzwanie, piersi bardzo bolały, karmienia trwały godzinę a resztę czasu synek wisiał na piersi i faktycznie okres przyszedł już po 2 miesiącach od porodu ale jak już rozkręciłam laktację i nie musiałam dokarmiać mm to miesiączki nie miałam przez kilka miesięcy, aż synek nie zaczął jeść więcej w czasie rozszerzania diety i mogłam ograniczyć kp. Obecnie okres wrócił ale jest bardzo nieregularny, natomiast znam dziewczyny, które dostały miesiączkę karmiąc regularnie piersią i znam też takie, które miesiączki nie mają a karmią już tylko np. dwa razy na dobę, także różnie to bywa.

    Starania o pierwszego maluszka od końca 08.2021r.👫

    👩:
    PCOS 😒; wysokie AMH 16,2; wysokie androgeny ❌

    🧑:
    Wszystkie parametry nasienia w normie ✅

    Udało się!😍
    11.12.2022 - Synek jest już z nami ❤️ waga 3940g, 60cm, 10/10 😊


    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ