X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciążowe zapalenie dziąseł
Odpowiedz

Ciążowe zapalenie dziąseł

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolina92 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sam tytuł wskazuje, czy któraś z "ciężarówek" zmagała/zmaga się z tym problemem ? Miałam przed ciążą problemy z dziąsłami, ale teraz są bardziej zaczerwienione/krwawiące/ w dwóch miejscach bolące i odchodzące od zębów..:( Jestem załamana, żele na dziąsła średnio pomagają. Zastanawiam się czy mogłabym wykonać jakieś zabiegi w ciąży np. kiretaz ? Obecnie 21 tydz. ciąży.

    gann3e3k52kuirpk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 13:45

    Karolina92
  • Marisa Przyjaciółka
    Postów: 74 40

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej jak pójdziesz do dobrego stomatologa,on będzie wiedział co poradzić. To normalne że w ciązy ci się nasiliło. U mnie też przez jakieś dwa tygodnie dziąsła były nadwrażliwe , nic nie musiłam robić żeby czuć ze coś sie dzieje, ale teraz minęło. Dodam że też przed ciąża wiecznie są wrażliwe i krwawią przy każdym szczotkowaniu.

    km5st5odva4wb8we.png
    2nn3skjoo67ix2iz.png
  • Karolina92 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ciekawe co moja dentystka na to..wybieram się za 2 dni, ciekawe co poradzi, bo na razie wstępnie stwierdziła, że ona mnie może dalej wysłać tj. do periodontologa ;/ Mam nadzieje, że zapalenie się dalej nie rozwinie, a po ciąży dziąsła wrócą do swojego stanu. A w jakiś sposób leczyłaś dziąsła przez te 2 tyg. ? Bo ja czuję, że jakbym nic nie zrobiła (poza codzienną higieną, oczywiście) to miałabym już je totalnie zajechane..;(

    gann3e3k52kuirpk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 13:45

    Karolina92
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą miałam zapalenie dziąseł, udało się to okiełznać laserem stomatologicznym. W ciąży problem wrócił, więc stomatolog kilka razy robiła mi piaskowanie (usunięcie osadu) i nakładała mi kompleks witaminowy a+e ze dwa razy. Dodatkowo dostałam zakaz nitkowania zebów. Zmieniłam pastę na sensodyne multicare (już po 3 dniach zauważyłam poprawe) i na noc płucze zęby elmexem fioletowym a rano colgate plax. Nie używam listerine bo są zbyt agresywne. Używam średniej szczoteczki i nie zmniejszam siły szczotkowania. Dodatkowo można na noc smarować dziąsła zawiesiną "dentosept a", tylko nie połykać, nadmiar wypluć.

    f08af289ff.png
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i po ciąży w czasie karmieniapiersią też trzeba dbać o dziąsła bo dziecko dużo z nas wyciagnie. Ale proponuję zastosować się do metod które mi pomogły. Dodam że zawsze dbałam bardzo o zęby, jestem wręcz przewrażliwiona na tym punkcie bo boję się ich utraty w przyszłości;)

    f08af289ff.png
  • Karolina92 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za porady Dotek ;) ja też jestem przewrażliwiona, kropla krwi z dziąsła wywołuje we mnie panikę...ale jestem po wizycie i dentystka powiedziała, że "bardzo dobrze myję zęby,zrobił się stan zapalny, bo to widać, ale źle nie jest". Chyba z mojego tel. wywnioskowała, że jest bardzo źle. Powiedziała, że niestety oprócz rygorystycznej higieny pola do działania nie ma, jeżeli się pogorszy drastycznie stan dziąseł to wtedy periodontolog, ale w ciąży żadnych zabiegów (oprócz kamienia, który miałam ściągany) ani antybiotyków. U mnie zestaw: pasta Lacalut activ, żel Baikadent i też żadnego nitkowania.
    Ale zaciekawiłaś mnie tym kompleksem witaminowym, nie pierwszy raz o tym słyszę, no ale dentystka nic nie wspominała, a mi jest tak głupio na kolejnej wizycie wspominać, żeby nie pomyslała, że "ja ją próbuję uczyć" . ;/

    gann3e3k52kuirpk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 13:44

    Dotek lubi tę wiadomość

    Karolina92
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz spotkałam się z witaminami jak mi moja stomatolog zaaplikowała. Co do lakalut aktiv, parodontax, tołpa przeciw krwawieniu to na mnie te pasty nie działały. Tylko sensodyne multicare pomogło. Miejmy nadzieję że po ciąży i karmieniu dziąsła wrócą do formy.

    f08af289ff.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ