🤰Ciężarówki po IVF 2020 🤰
-
WIADOMOŚĆ
-
Dziewczyny dziś wizyta o 16.30 już nie mogę się doczekać , ciekawa jestem ile mała waży ( ostatnio sporo 32tc i już było 2300)
Jlod, Jola17a, WiśniaW, Makt lubią tę wiadomość
Starania od 2013 r
Za wysokie amh 13 i Pcos .
1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn
2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle
Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić
10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA
10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍
21/22.01 krwawienie
06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
27.04 ❤️🧒
5.05 Połówkowe 👍
24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
Walczymy dalej 💪 -
Dave87 wrote:Dziewczyny dziś wizyta o 16.30 już nie mogę się doczekać , ciekawa jestem ile mała waży ( ostatnio sporo 32tc i już było 2300)
Dave, a w którym szpitalu rodzisz?? -
Magda_n wrote:Ja robilam in vitro w Białymstoku, więc klinika odpada.
We Wrocławiu z klinik noe znsm nikogo. Kolezanki polecały mi Halamę. Nie mam żadnych pakietów, on bardzo duzo badan zleca ale ogarnia mocno endokrynologie, mutacje i pobieżnie immunologie. Wada ze nie pracuje w żadnym szpitalu, a ja mam 100 km do wroclawia i na koniec ciąży bede musiała mocno kombinować zeby nie urodzić na s8....
Wkurzyl mnoe tylko ostatnio ta gadka ze nie przepisze refundacji na heparyne.
Mam u siebie bardzo mila pania doktor. Pomogla mi przed operacja endo, robiła monitoringi gdy mialam stymulacje jeszcze na cyklach naturalnych, wypisywals wszystkie leki mimo ze ich nie znała. I mowila ze te badania w ciąży co trzeba zrobić to mi bedzue przepisywać. I moge chodzić do dwóch lekarzy, duzo kobiet tak robi. U niej wizyta to 5 minut, więc kolejki szybko się przesuwają.. Wiec liczę ze uda sie troche zaoszczędzić.
Nawet nie chodzi o brak kasy, tylko jak pomyślę ile wydalam kasy, ile przed nami, a place takie skladki.. To mi przykro. Jezeli moge cos zaoszczędzić nieduzym kosztem to warto.
Czemu Twoja pani dr nie może prowadzić ciąży?
Nie zajmuje się tym?
I nie myślałaś o jakimś szpitalu spoza wro? Wiem, że przy braku komplikacji dziewczyny jeżdżą rodzić do Trzebnicy (w moim otoczeniu najwięcej pozytywnych opinii), Oleśnicy czy Oławy.
Mój lekarz nie pracuje w szpitalu, ale i tak chcę żeby poprowadził ciążę.----
2024
2024.11 - poronienie chybione 14w
2024.09 - 37dc II
2024.07 - biochem - 30dc ||
----
2023
40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
----
2022
40dc II
----
Hashimoto i insulinooporność:
Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; DHA
----
2021
41w2d - ♀️ - 2021.04
----
2020
2020.07 FET >29dpt ❤
2020.06 I IVF > 1 zarodek w 3 dobie
2020.01 4 IUI - biochem
---
2019
3 IUI - biochem
2 IUI - biochem
1 IUI - puste jajo płodowe
---
2018 - pierwsza wizyta w klinice
---
2016 - początek starań -
nick nieaktualnyJaszczureczka wrote:Czemu Twoja pani dr nie może prowadzić ciąży?
Nie zajmuje się tym?
I nie myślałaś o jakimś szpitalu spoza wro? Wiem, że przy braku komplikacji dziewczyny jeżdżą rodzić do Trzebnicy (w moim otoczeniu najwięcej pozytywnych opinii), Oleśnicy czy Oławy.
Mój lekarz nie pracuje w szpitalu, ale i tak chcę żeby poprowadził ciążę.
Ta babka jest za słaba niestety na mojd problemy... Jest bardzo empatyczna i mozns u niej prowadzić ciążę bez komplikacji... Potrzebuję naprawdę dobrego lekarza żeby miec czyste sumienie ze wszystko zrobiłam. W 1 ciąży miałam zupełnie inne podejście.
Słyszałam o trzebnicy duzo dobrego. Ale nie wiem czy u mnie to jakaś różnica z czasem jest czy nie.. A przy mojej endometriozie lepiej żebym trafiła do kogoś w szpitalu kto wie co to jest. Jezeli konczy sie cesarka to czasami przy endo mają problem wyciągnąć dzieci, przy adenomiozie jest problem z krwotokami, macica sie nie obkurcza, różne sa powikłania bo anatomia jest zaburzona. Oczywiście nie można zakładać ze sie wydarza ale trzeba czuć sie w dobrych rękach...
Ogolnie pewnie zbyt panikuje.
Dziś popłakałam sie u dentysty. Mam nadzieję ze mi te stresy nie przeszkodzą.
-
monzaw wrote:Właśnie też się zapisałam na grupę. Kurs trochę dużo kasy kosztuje..jedno nagranie relaksacyjne udostpenia za darmo😉 może na tym się oprę. Masz jakieś wskazówki? Cwiczylaś codziennie? U mnie może się okazać, że przez ułożenie małej i tak skończy się cesarką, możliwe że będzie to nawet pod koniec września, czyli za 5 tygodni. Więc muszę się odcrazu wziąć za praktyki relaksacyjne.
Warto przerobić moduły:
Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2020, 13:34
monzaw, Sylwia Sylwia, Makt lubią tę wiadomość
🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie
2018.11 IUI - 11tc [*]
2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
(5 klasy A, 2 klasy B )
2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣
▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku
Prowadzę stronę:
👉www.mamapoinvitro.pl
gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊 -
Esperanza Mia wrote:Niedawno zadzwonił kierownik. Jednak łatwia zastępstwo za mnie. Kazał mi się określić kiedy wrócę dokładnie do pracy. Dajcie spokój jak mu się okresle jak nie wiem konkretnie kiedy urodzę. I jeszcze mi powiedział to co wiedziałam, że mam szczęście że dostałam umowę na czas nieokreślony bo inaczej by mi umowy nie przedłużyli. Tak czy jestem zmuszona iść na macierzyński 20 tyg bo inaczej wyląduje naprawdę na bezrobociu. Do tego facet ma dzwonić do kadr ale pewnie mu powiedzą to co ja. Że będę wiedziała co dnia kiedy wrócę w dniu urodzin.
Spokoju to wogole nie ma ehhhhEsperanza Mia, ElfiaKsiężniczka, Lilii, Jaszczureczka, WiśniaW, Sylwia Sylwia, GrubAsia lubią tę wiadomość
🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie
2018.11 IUI - 11tc [*]
2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
(5 klasy A, 2 klasy B )
2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣
▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku
Prowadzę stronę:
👉www.mamapoinvitro.pl
gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊 -
Dzien dobry. Potrzebuje polecenia bardzo dobrego lekarza z łodzi do leczenia nieplodnosci(in vitro). To dla mojej siostry która ma 40 lat i mimo starań nie może zajść w ciążę. Proszę o polecenie na prawdę dobrego lekarza. Będę bardzo wdzięczna. Ps. Przepraszam że tak wlazlam tu do was bez zaproszenia.
-
Niki345 wrote:Olałabym taką pracę, serio. Czasu, którego nie spędzisz z dzieckiem nikt Ci nie zwróci. Kiedyś dotarło do mnie, że praca to TYLKO praca, dziś jest, jutro nie ma, z pracą ślubu nie brałam, a o poswieceniach dla pracy za chwilę nikt nie będzie pamiętać. Rodzina i dzieci są zdecydowanie ważniejsze.
Esperanza Mia, Jaszczureczka, Sylwia Sylwia, Niki345, GrubAsia, Krąsi lubią tę wiadomość
3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
4 x IUI
Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
7dpt beta 39.46 😄
9dpt beta 164
11dpt beta 484
14dpt beta 2566
24dpt - mamy Serduszko!
Czekamy na Córeczkę😄
09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
"Nie bój się, tylko wierz." -
Jlod wrote:Hej , Ja juz po wizycie🙂 mlody ok 2047g, w poprzek nadal, szyjka dluga, zamknieta, wody troche podgonily, na normalnym poziomie. Lozysko nadal 1 stopnia. Za 2 tyg wizyta .
Nie mogla zrobic zdjatka 3d, lozysko zaslania buzie. Moze za dwa tyg sie obnizy.
Jlod mam pytanie odnośnie powiększonego węzła chłodnego. Wcześniej mówiłaś że też tak miałaś, możesz mi powiedzieć jak długo to u Ciebie trwało? Czy samo się wchłonęło, czy robili ci coś z tym? Ja już od tygodnia biorę antybiotyk (bo z krwi wyszła infekcja) ale nic się nie zmieniło. Dzisiaj lekarz ma wysłać urgent referral do breast clinic, bo uważa że tam jest płyn w środku. Sama nie wiem co o tym myśleć 😢😢
8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm
2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm
XII.2012- 5tc [*]
Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
5 VI 2020 - II kreski na teście 😁 -
nick nieaktualnyMyślę ze teraz przy covid to jest trochę większy stres z pracą bo nie wisfomo czego sie spodziewać. Jeszxze jak ktoś ma pewny zawód.. Ale na rynek wchodzą ludzie z gastronomii, turystyki którzy stracili prace.
Ale z drugiej strony, latami starasz sie o ciążę i trudno przedkładać pracę nsd to.
Tylko wydaje mi sie ze kiedyś jak ktoś nie miał kasy to bylo to bardziej widać. Nie bylo pepco, alli Express, rzeczy slbo były drogie albo nie bylo ich wcale.
Ja jako dzieciak nie mialam kasy, chodzilsm w rzeczach z lumpa bo nie bylo nas stać a na wakacje jezdzilam z księdzem. A mimo to miałam szczesliwe dzieciństwo. Rodzice nigdy przy nas nie kłócili się o kase itp..GrubAsia lubi tę wiadomość
-
Magda_n wrote:Myślę ze teraz przy covid to jest trochę większy stres z pracą bo nie wisfomo czego sie spodziewać. Jeszxze jak ktoś ma pewny zawód.. Ale na rynek wchodzą ludzie z gastronomii, turystyki którzy stracili prace.
Ale z drugiej strony, latami starasz sie o ciążę i trudno przedkładać pracę nsd to.
Tylko wydaje mi sie ze kiedyś jak ktoś nie miał kasy to bylo to bardziej widać. Nie bylo pepco, alli Express, rzeczy slbo były drogie albo nie bylo ich wcale.
Ja jako dzieciak nie mialam kasy, chodzilsm w rzeczach z lumpa bo nie bylo nas stać a na wakacje jezdzilam z księdzem. A mimo to miałam szczesliwe dzieciństwo. Rodzice nigdy przy nas nie kłócili się o kase itp..
A ten covid to faktycznie dużo psuje. Obniżają pensje kombinują zwalniają. A co będzie wkrótce będzie koszmar.
"Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
21.03.2022 transfer 2AA
5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
7.06.22 prenetralne, synek
18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
15.02.2020 transfer 3AA
6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
26 dpt ❤️ 12.03.2020
18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
19.06.2020 pierwsze ruchy💗
21.07.2020 25+1 waga 776 g
21.08.2020 29+5 gene 1502g
09.09.2020 waga 1944g
34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍 -
kumen wrote:Dzien dobry. Potrzebuje polecenia bardzo dobrego lekarza z łodzi do leczenia nieplodnosci(in vitro). To dla mojej siostry która ma 40 lat i mimo starań nie może zajść w ciążę. Proszę o polecenie na prawdę dobrego lekarza. Będę bardzo wdzięczna. Ps. Przepraszam że tak wlazlam tu do was bez zaproszenia.
,kokoszko.
Polecają też klinikę gamete, ale jak tam jest to się nie wypowiem.
Zawsze każdy będzie popierał klinikę czy lekarza jak mu się uda. A wszystko zależy też od przypadku chorób itdJola17a lubi tę wiadomość
"Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
21.03.2022 transfer 2AA
5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
7.06.22 prenetralne, synek
18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
15.02.2020 transfer 3AA
6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
26 dpt ❤️ 12.03.2020
18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
19.06.2020 pierwsze ruchy💗
21.07.2020 25+1 waga 776 g
21.08.2020 29+5 gene 1502g
09.09.2020 waga 1944g
34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍 -
Niki345 wrote:
Ja chcialam pobrac darmowe materialy ze strony int i nic do mnie nie dochodzi 😪38 lat
2 procedury
Ciąża od grudnia -
nick nieaktualnyEsperanza
Moj kolega mowi ze jest wiecej rozwodów przez emancypacje kobiet. Kiedyś rozwód dla kobiety to był wstyd, jak maz bil to tkwiła w tym latami, nie miała szans utrzymać sie bez męża nawet jeśli pracowała. No i zony dziś sa inne. Maja swoje potrzeby podobnie jak mężczyźni świat jest inny po prostu.
Każdy musi postępować zgodnie z własnym sumieniem. Kiedy isc do pracy, kiedy zostać z dzieckiem, to i tak Ty ponosisz konsekwencje.
Rady mozna przemyśleć ale nie ma jednej słusznej decyzji,bo okoliczności sa zawsze wyjątkowe.
Życzę Ci esperanza zebys podjęła słuszna decyzję jakakolwiek bedzueEsperanza Mia lubi tę wiadomość
-
White wrote:Dave, a w którym szpitalu rodzisz??
White lubi tę wiadomość
Starania od 2013 r
Za wysokie amh 13 i Pcos .
1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn
2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle
Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić
10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA
10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍
21/22.01 krwawienie
06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
27.04 ❤️🧒
5.05 Połówkowe 👍
24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
Walczymy dalej 💪 -
Magda_n wrote:Ta babka jest za słaba niestety na mojd problemy... Jest bardzo empatyczna i mozns u niej prowadzić ciążę bez komplikacji... Potrzebuję naprawdę dobrego lekarza żeby miec czyste sumienie ze wszystko zrobiłam. W 1 ciąży miałam zupełnie inne podejście.
Słyszałam o trzebnicy duzo dobrego. Ale nie wiem czy u mnie to jakaś różnica z czasem jest czy nie.. A przy mojej endometriozie lepiej żebym trafiła do kogoś w szpitalu kto wie co to jest. Jezeli konczy sie cesarka to czasami przy endo mają problem wyciągnąć dzieci, przy adenomiozie jest problem z krwotokami, macica sie nie obkurcza, różne sa powikłania bo anatomia jest zaburzona. Oczywiście nie można zakładać ze sie wydarza ale trzeba czuć sie w dobrych rękach...
Ogolnie pewnie zbyt panikuje.
Dziś popłakałam sie u dentysty. Mam nadzieję ze mi te stresy nie przeszkodzą.
Sprawdź sobie Marcina Jędrykę. To jest ginekolog onkolog, ale też zajmuje się położnictwem. Moja koleżanka się u niego leczyła (nie wiem jakie schorzenie) i bardzo chwaliła lekarza. Może przy endometriozie się nada? Albo doradzi do kogo pójść dalej?----
2024
2024.11 - poronienie chybione 14w
2024.09 - 37dc II
2024.07 - biochem - 30dc ||
----
2023
40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
----
2022
40dc II
----
Hashimoto i insulinooporność:
Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; DHA
----
2021
41w2d - ♀️ - 2021.04
----
2020
2020.07 FET >29dpt ❤
2020.06 I IVF > 1 zarodek w 3 dobie
2020.01 4 IUI - biochem
---
2019
3 IUI - biochem
2 IUI - biochem
1 IUI - puste jajo płodowe
---
2018 - pierwsza wizyta w klinice
---
2016 - początek starań -
White wrote:Dave, a w którym szpitalu rodzisz??
Starania od 2013 r
Za wysokie amh 13 i Pcos .
1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn
2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle
Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić
10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA
10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍
21/22.01 krwawienie
06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
27.04 ❤️🧒
5.05 Połówkowe 👍
24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
Walczymy dalej 💪 -
Esperanza Mia wrote:Niedawno zadzwonił kierownik. Jednak łatwia zastępstwo za mnie. Kazał mi się określić kiedy wrócę dokładnie do pracy. Dajcie spokój jak mu się okresle jak nie wiem konkretnie kiedy urodzę. I jeszcze mi powiedział to co wiedziałam, że mam szczęście że dostałam umowę na czas nieokreślony bo inaczej by mi umowy nie przedłużyli. Tak czy jestem zmuszona iść na macierzyński 20 tyg bo inaczej wyląduje naprawdę na bezrobociu. Do tego facet ma dzwonić do kadr ale pewnie mu powiedzą to co ja. Że będę wiedziała co dnia kiedy wrócę w dniu urodzin.
Spokoju to wogole nie ma ehhhh
Ja niestety jestem zatrudniona w projekcie unijnym i umowę mam do dnia porodu. Następnie uslyszalam że dostanę świadectwo pracy. Zastępstwo za mnie znaleźli dopiero od 1.08.i stąd te pytania...
Esperanza Mia lubi tę wiadomość
40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
7II/20 4AA podane. 🍀
10dpt Beta 427
13dpt Beta 2173
14dpt USG jest kropek
35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
39dpt ❤️ ma 2cm
Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨👩👧29.10.2020 Laurunia ❤️
CC w Salve. Polecam!
Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo. -
My juz po badaniu malutka rozwija się wręcz idealnie więc jestem spokojniejsza. Waży 1570g więc kawał z niej kobitki ☺ dziękujemy ciocie za kciuki
White, Jaszczureczka, Jlod, Jola17a, WiśniaW, Sylwia Sylwia, Ed, Niki345, Krąsi lubią tę wiadomość