X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne COVID w ciąży - co robić?
Odpowiedz

COVID w ciąży - co robić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, własnie okazało się, że mam covid :/ czy któraś z Was ma doświadczenie z temacie lub temacie grypowym, co mogę brać z leków? Na wszystkim napisane jest, że nie wolno, więc jestem w kropce :(

    preg.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2769

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Hej, własnie okazało się, że mam covid :/ czy któraś z Was ma doświadczenie z temacie lub temacie grypowym, co mogę brać z leków? Na wszystkim napisane jest, że nie wolno, więc jestem w kropce :(

    Samym covidem aż tak się nie przejmuj. Jesteś już w dość bezpiecznym momencie ciąży, a jednocześnie do porodu daleko. Moja lekarka mówiła, że nie spotkała się z przypadkiem powikłań u dziecka po covid u mamy. A przeszła z pacjentkami wszystkie fale i pracowała w tym czasie w dwóch szpitalach.
    Poza apapem i prenalenem, płukaniem gardła rumiankiem, wodą utlenioną, niewiele możesz. Trzeba zbijać gorączkę chyba od 38. Ponoć można stosować irigasin albo nebud do nebulizacji. Dziewczyny na forum piszą, że można stosować Tantum verde na gardlo. Kontroluj samopoczucie, jakiś syrop z cebuli, cytryna, imbir, sok z malin, wypoczywaj i tyle.
    Zdrówka!
    Oczywiście, gdyby gorączka rosła i objawy nie mijały, konieczny lekarz i być może antybiotyk. Odpukać!

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) Objawy na razie w porządku, nie jakieś tam tragiczne, ale własnie chciałam wiedzieć, czym się mogę wspomóc w razie co. Wpływu na to wielkiego nie mam, więc wyluzowałam, bo ju mnie wkurzają te ciągłe powody do zamartwiania się :D

    preg.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2769

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Dzięki :) Objawy na razie w porządku, nie jakieś tam tragiczne, ale własnie chciałam wiedzieć, czym się mogę wspomóc w razie co. Wpływu na to wielkiego nie mam, więc wyluzowałam, bo ju mnie wkurzają te ciągłe powody do zamartwiania się :D

    Doskonale rozumiem. Zawsze się coś znajdzie, nie? 😉
    No niestety ciąża i choroba, nawet zwykłe przeziębienie, to niefajna sprawa. Normalnie by sobie człowiek zapodał coś porządnego na objawy, a teraz...Obyś przeszła lekko. Ja miałam prawie dwa lata temu, to gdyby nie test, pewno bym nie zauważyła. Jedne dzień kataru, jeden kaszlu i bóle mięśni. Te akurat dość mocne, ale do przeżycia.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam covida przed porodem i w trakcie cc. Dziecko miało robione testy i się nie zaraziło.

    Krewetka04 lubi tę wiadomość

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja przyjaciółka miała na początku ciąży. Dziecko zdrowe, podobno najważniejsze żeby mama dobrze się czuła - więc jeśli z objawami ok, to będzie dobrze. Witaminki C kie zaszkodzi, na wirusy i tak nie ma za bardzo leków, ew jakiś apap na gorączkę, o ile w ogóle Ci pomaga, bo mnie np. Wcale :p jak ja miałam covid, nie w ciąży co prawda, ale miałam długo wysokie goraczki, dostałam antybiotyk, żeby zapobiec wtornemu zapaleniu płuc. Na pewno jest jakiś bezpieczny dla ciężarnych, jakby co :) duzo zdrówka!

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 353 230

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 15:33

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chyba wychodzę ;) i też stwierdzam, ze covid w tej postaci, co mam jest lepszy niż grypa. Dla potomnych:
    1 dzień - w miarę lekki ból gardła
    2 dzień - bóle stawowe, osłabienie, robiłam test, bo nazajutrz miałam opiekować się babcią z rakiem płuc, więc nie chciałam jej nic sprzedać.
    3 dzień - trochę katar, trochę ból gardła, osłabienie, ale bez przesady.
    4-5 dzień - katar morderca :P . Polecam parówki z inhalolu. Ja wlewałam sobie do kubka wodę i trochę i 3 krople, nagrewałam zatoki i zawiązywałam chustkę, nawet kilka razy dziennie, bo tylko to mi pomagało. Ciężko było w nocy, a w szczególności przy skórczach przepowiadających. Niby oddychałam buziom, ale miałam poczucie autentycznego duszenia się. Przy przeprowadzce zagubiłam gdziś pulsoksymetr, więc nie wiem, jak to było, ale ty miałam trochę stres, że może być jakieś niedotlenienie...
    6 dzień - doszedł suchy kaszel. Mi pomagał sok z czarnego bzu, bo woda nie zatrzymywała kaszlu, a sok jednak nakładał taki film na gardło, ale podejrzewam, że o woda z cytryną dałaby radę. Poza tym katar zgęstniał i dało się odetkać jedną dziurkę.
    7 dzień - dziś: nos jako tako odblokowany, czasami kaszel, ale też nie jakoś często i spokojnie siły są.

    Jestem w 33tc i to, co mnie zdziwiło i było trudne, to w tej fazie, gdzie katar spływa do gardła i jest chrypa i mokry kaszel, to nie mogłam odkaszlnąć wydzieliny i przy oddechu sie cofała. Podejrzewam, ze to przez zmianę położenia narządów i przepony, która za to odpowiada, ale wystarczyło wziąć głowę do klatki piersiowej i chrząkać.

    Ja osobiście nie miałam temperatury, no może przez chwilę z 37.5, ale to prawie standardowa temperatura ciążowa.

    To tak dla potomności, bo najgorszy w tym wszystkim jest stres i niewiadoma, czego się spodziewać :)

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ