X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne czy prawdopodobnieństwo wczesnej ciąży?
Odpowiedz

czy prawdopodobnieństwo wczesnej ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • IPyska Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam na imię Paulina mam lat 22
    rok temu urodziłam syna po przez cesarskie cięcie .

    W tym miesiącu powinnam mieć miesiączkę dokładnie w 18.08.2017r .
    w ,31,07,2017 doszło do zapłodnienia i mam pewne objawy otóż boli mnie cały czas prawy jajnik i czasami odczuwam bóle podbrzusza, w 13 pojechałam do miasta i też mnie zaczął boleć cały brzuch tak że nie mogłam się nawet śmiać i parę dni temu po bólu brzucha nagle przysnęłam czułam zmęczenie rano mdłości miałam,w 19.08.2017 zrobiłam pierwszy test ciążowy i był negatywny w 22.08.2017r zrobiłam drugi test ciążowy były dwie kreski . W środę poszłam do ginekologa robiła mi badanie usg jak patrzyła pani na usg to zerknęłam rzeczywiście mogę być w ciąży . Ale nie chciała mi powiedzieć tylko powiedziała że mam zrobić badania krwi i w poniedziałek się wstawić i odczytać wynik śmieszyło mnie to że jak zapytałam się o tabletki antykoncepcyjne to nie chciała mi przepisać tylko przepisała mi folik i mam zapomnieć o tabletkach antykoncepcyjnych jeszcze powiedziała ze może być to bardzo wczesna ciąża ...
    nie rozumiałam dlaczego wczesna ciąża ktoś by mógł wytłumaczyć ?
    w poniedziałek dopiero mam wizytę u lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 20:59

    ISches
  • MiaDina Koleżanka
    Postów: 60 16

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18/07 czy 18/08 powinnaś mieć miesiączkę? Wczesna ciąża to znaczy, ze do zapłodnienia doszło niedawno i jeszcze za wcześniej, żeby zobaczyć coś na usg zapewne, poza "zagęszczeniem".

    Jeśli powinnaś dostać miesiączkę w lipcu to faktycznie dziwne, ze obecnie wczesna ciąża, ale być może, ze do zapłodnienia doszło w innym terminie niż wyliczyłeś?

    Bedzie dziewczynka

    0d1ygzu3u94eltsn.png
  • IPyska Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiaDina wrote:
    18/07 czy 18/08 powinnaś mieć miesiączkę? Wczesna ciąża to znaczy, ze do zapłodnienia doszło niedawno i jeszcze za wcześniej, żeby zobaczyć coś na usg zapewne, poza "zagęszczeniem".

    Jeśli powinnaś dostać miesiączkę w lipcu to faktycznie dziwne, ze obecnie wczesna ciąża, ale być może, ze do zapłodnienia doszło w innym terminie niż wyliczyłeś?

    18.08.2017 powinnam mieć miesiączke w 31.07,2017 doszło do zapłodnienia.

    ISches
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ipyska nie bardzo wiem, czego nie rozumiesz masz już dziecko przecież to chyba wiesz jak to wyglada .. skoro test pozytywny wyszedł Ci dopiero 22.08 to na wczorajszym usg 23.08 mogło nie być jeszcze widać ciąży to zupełnie normalne .. test wychodzi wcześniej pozytywny .. u mnie ciąże było widać dopiero kilka dni po teście .. prawdopodobnie jesteś w ciąży , nie możesz brać leków antykoncepcyjnych bo mogłabyś zaszkodzić dziecku chyba nie chciałabyś żeby np urodziło się chore ? I właśnie dlatego masz brać folik ( dla dzidziusia żeby byl zdrów ) to jest pierwsza opcja , druga jest taka ze ciaza mogła się umieścić w jajowodzie np czyli ze jest ciaza pozamaciczna wtedy nie widać jej w usg w macicy i grozi to nawet życiu jak dojdzie do krwotoku wewnętrznego ale myśle że po prostu miałaś za wcześnie usg i pęcherzyk w macicy jeszcze się pokaże

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym 31.07 piszesz ze doszło do zapłodnienia nie wiesz tego - wtedy mogło dojść do stosunku pewnie o to Ci chodzi

  • IPyska Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie nie chciałabym żeby było chore dlatego biore ten folik i pije magnez i wapno
    z dziećmi wiem jak wygląda sytuacja , chciałabym mnieć drugie dziecko ale po prostu się o tą wczesną ciąże martwie po prostu..

    ISches
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najprawdopodniej po prostu jescze nie było widać na usg trzeba być dobrej myśli ze na kolejnej wizycie będzie już pęcherzyk w macicy :):)

  • MiaDina Koleżanka
    Postów: 60 16

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chcesz mieć pewność to zrób badanie krwi w szpitalu na beta hcg i jak wynik będzie Ok to nie masz się czym martwić. Na usg często nie widać wczesnej ciąży, niestety musisz poczekać choć wiem, ze to ciężkie ;) pocieszę Cię, ze ja w uk nie miałam nawet krwi z testów robionych a usg miałam w 12 tc i to pierwsze usg, bit Iran wcześniej nie robią...

    Bedzie dziewczynka

    0d1ygzu3u94eltsn.png
  • IPyska Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Byłam w poniedziałek u ginekologa sprawdzała mi wyniki badań okazało się że wyszedł ujemny pani ginekolog sprawdziła jeszcze raz na usg i nic tam nie widziała.
    Okazało się w tedy że mogłabym być w czesnej ciąży i poronić ze stresów .
    Przepisała mi tabletki luteina na wywołanie miesiączki i dostałam dopiero wczoraj po południu.Jeszcze przepisała skierowanie do hematologa bo okazalo się że mam problem z małopłytkowością.

    Jak żyć z tą świadomością że mogłam poronić? ja nie chciałam tego nawet słyszeć...

    ISches
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ