X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Data poczecia
Odpowiedz

Data poczecia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maria89 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 marca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dość nietypowe pytanie. Zastanawiam się czy idzie obliczyć data poczecia dziecka. Wg OM (6.12.2016) termin porodu przypada na 12 września 2017 a dziecko powinno mieć około 14+1. Natomiast wg usg termin porodu przypada na 18.09.2017 a dziecko ma 13+2 a Crl wynosi 70,5mm. A pierwsze usg zostało wykonane 17.02.2017 i dziecko miało 8+5 i termin na 24.09.2017. Średnia dł cyklu wynosi 34 dni, nie zawsze regularnie raz 29, raz 32, 25. Czy to oznacza że dziecko mogło być splodzone w połowie grudnia?

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma szans. bo nikt tak naprawdę nie wie ile dni po stosunku doszło do zapłodnienia i implantacji... to może być 5 a może 10 dni... Dziecko jest mniejsze co może sugerować późną owulację... teoretycznie wszystko jest liczone dla cyklu 28 dniowego, przy dłuższych cyklach te 6 dni różnicy jak u Ciebie (bo 34-28=6) jest dopuszczalna, i faktycznie to Ci się pokrywa w terminie ;) więc ewentualna owulacja założmy 26 grudnia, czyli dziecko mogło zostać spłodzone zarówno 21 jak i 27 grudnia. Tego nie wie nikt ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 13:16

    Monia85, FeliceGatto lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Maria89 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 marca 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :) tak jakoś człowiek przy nieregularnym okresie się zastanawia :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ