X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dziewczyny jak dbacie o cerę?
Odpowiedz

Dziewczyny jak dbacie o cerę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rozalix Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 22 lutego 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak dbacie o cerę? Co używacie? Nie chodzi mi o nazwy firm tylko ogólnie. Krem do twarzy na dzień/na noc, jakieś maseczki, serum, żel? Bez makijażu. Ogólnie pielęgnacja twarzy przez cały dzień

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3452 6986

    Wysłany: 22 lutego 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myje twarz dwuetapowo - najpierw płyn micelarny, potem żel/emulsja. Żelem myje wieczorem, bo bardziej intensywnie oczyszcza, emulsją rano, bo jest delikatniejsza dla bariery hydrolipidowej.
    Na to nakładam serum - wieczorem normalizujace z niacynamidem i kwasem laktobionowym, rano rozświetlające z witaminą C.
    No i na to krem nawilżający - przeważnie wieczorem wjeżdża coś mocno nawilżającego z ceramidami, kwasem hialuronowym itp., a rano koniecznie z filtrem 50.
    Maseczki od wielkiego zrywu, jak mnie najdzie, ale to bardziej w ramach przyjemności niż działania ;)

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 23 lutego 2023, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka wskazówek:
    Mycie - Ważne jest, aby dokładnie myć twarz dwa razy dziennie, rano i wieczorem. W tym celu można użyć łagodnego mydła lub żelu do mycia twarzy.

    Tonizowanie - Po umyciu twarzy, warto użyć toniku, aby przywrócić skórze równowagę pH i przygotować ją do dalszych produktów pielęgnacyjnych.

    Serum - Następnie, można użyć serum, które zawiera składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, witamina C, retinol, aby pomóc w poprawie kondycji skóry. Zerknij sobie do Cocolita https://www.cocolita.pl/serum-nawilzajace Mają spory wybór, znajdziesz tam na pewno coś dopasowanego do potrzeb Twojej skóry.

    Nawilżanie - Po nałożeniu serum, warto użyć kremu nawilżającego, który dostarczy skórze wilgoci i odżywienia. Na dzień warto wybrać krem z filtrem słonecznym, który ochroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV.

    Maseczki - Raz na jakiś czas, warto użyć maseczki, która pomaga w poprawie kondycji skóry. Można wybrać maseczki nawilżające, oczyszczające, liftingujące, w zależności od potrzeb skóry.

    Zdrowy styl życia - Ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie ogólnie, ponieważ wpływa to na kondycję skóry. Warto zwrócić uwagę na zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną, sen i unikanie stresu.

    Higiena - Ważne jest, aby dbać o higienę skóry, nie dotykać jej brudnymi rękami, nie drapać, a także regularnie czyścić pędzle do makijażu i wymieniać poduszki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2023, 12:04

  • Chantel1 Ekspertka
    Postów: 136 74

    Wysłany: 23 lutego 2023, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam przy ciąży kosmetyki z firmy phdoctor. Maja dobry skład i są przebadane właśnie pod kątem stosowania u kobiet w ciąży

  • Chantel1 Ekspertka
    Postów: 136 74

    Wysłany: 23 lutego 2023, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam przy ciąży kosmetyki z firmy phdoctor. Maja dobry skład i są przebadane właśnie pod kątem stosowania u kobiet w ciąży

  • Chantel1 Ekspertka
    Postów: 136 74

    Wysłany: 23 lutego 2023, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam przy ciąży kosmetyki z firmy phdoctor. Maja dobry skład i są przebadane właśnie pod kątem stosowania u kobiet w ciąży

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 98 1

    Wysłany: 27 listopada 2023, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż. Staroś nie radość i każdy z nas się zestarzeje ;) Wygląd zmienia się z wiekiem. Sama jestem zadowolona z wygladu swojej twarzy obecnie. Kiedyś miałam problem z dużą pucołowatością twarzy, z wiekiem rysy twarzy mi się wyostrzyły oraz mam o wiele szczuplejszą twarz :)
    Na co dzień staram się
    zdrowo odżywiać
    pić dużo wody
    nie stresować się, bo stres i tak nic nie da
    poza tym stawiam na kosmetyki nawilżające. Świetne składy ma polska firma Iossi https://iossi.eu/
    443acd2e4be783c61da2ce8588dbe8787049c32e.webp
    Warto jest przetestować na przykład ten zel do mycia twarzy:
    Szalwia_200ml_PL_1080x1080.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2023, 13:45

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ