X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dziwny wynik testu obciążenia glukozą
Odpowiedz

Dziwny wynik testu obciążenia glukozą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • panka Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Po zbadaniu glukozy na czczo moja ginekolog skierowała mnie na test obciążenia glukozą 75g, bo mój wynik to 92,8 więc blisko górnej granicy.
    Wynik testu obciążenia jest conajmniej dziwny:
    Na czczo 91mg
    Po 1h 185mg
    Po 2h 83mg
    Jestem już umówiona do poradni diabetologicznej, bo jestem w 5 tyg ciąży i tak zaleciła moja gin, ale czy któraś z Was miała kiedyś podobna sytuację?

    Pozdrawiam!

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po godzinie masz za wysoką wartość (norma do 180mg). Poza tym nie jest jakoś strasznie dziwnie - Normalnie po 2h organizm sobie poradził z nadmiarem. W poradni Ci wszystko wytłumaczą, pewnie będziesz musiała pilnować diety.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2017, 03:32

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ