X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kość udowa.
Odpowiedz

Kość udowa.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • maly.wikk Debiutantka
    Postów: 15 27

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, czy to normalne, że kosteczka udowa jest taka krótka ? Lekarz niby nic nie powiedział, ale jednak się martwię, że coś nie tak.
    Na zdjęciu z 19t2d FL: 2,89cm HC: 17,48cm
    AC: 14,93cm FTA: 17,74cm

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży z córką miałam USG w 19+0 i wymiary były takie: HC 17 cm, AC 14,5 cm, FL 3 cm. Więc baaaaardzo zbliżone :) w efekcie córeczka urodziła się w pełni zdrowa ale niziutka :) do tej pory jest niska :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • maly.wikk Debiutantka
    Postów: 15 27

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mojego maleństwa jednak jest ta róznica dosyć spora między wymiarami tu wszystko na tydzień do przodu, a kosteczka opóźniona

  • ag194 Autorytet
    Postów: 822 1882

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19+6 FL=3cm, 2 dni temu 4,1 cm, całkowicie normalne.
    Wydaje mi się, że jak coś jest nie tak, to lekarz ma obowiązek poinformować i nie wiem, po co tak to interpretować. Tylko niepotrzebnie się stresujesz :)

    3i49df9hp36s3hdx.png
    20170812050113.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maly.wikk wrote:
    No u mojego maleństwa jednak jest ta róznica dosyć spora między wymiarami tu wszystko na tydzień do przodu, a kosteczka opóźniona

    U mnie w 30 tc brzuszek był na 30 tc, udo na 28 a główka 33! :D to dopiero był numer. ale wszystko ok. córka po prostu urodziła się niziutka (48 cm) i duża, z dużą głową (4150 g i 37,5 cm). lekarz by ci powiedział gdyby coś było nie tak :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ